Чим можна швидко та надійно відремонтувати дірку у глушнику, не вдаючись до зварювання

При прогоранні глушника автомобіль починає працювати значно гучніше, що дратує водія й оточуючих. Шум заважає сконцентруватися на їзді, тому його потрібно позбутися якнайшвидше. Тимчасово закрити дірку у глушнику без зварювання можна за допомогою стійких до високих температур матеріалів. До їх переліку входять:

  • холодне зварювання;
  • металеві пластини;
  • склотканина.

Розглянемо, як використовувати кожен із них, щоб усунути зайвий шум та відтермінувати заміну глушника.

автослюсарка

Переваги застосування холодного зварювання

Хоча цей матеріал і прийнято називати холодним зварюванням, із процесом заварювання металу він не має нічого спільного. Складається субстанція з декількох видів полімерів та епоксидних смол. У процесі змішування основи з затверджувачем починається хімічна реакція, що призводить до утворення міцної латки на місці нанесення.

Серед переваг використання цього матеріалу можна виділити наступні:

  • Порівняно невисока вартість. Придбати ремонтний комплект можна приблизно за 100-200 рублів, причому його вистачить на досить велику дірку. Якщо вона не одна, доведеться правильно розрахувати кількість комплектів.
  • Швидке затвердіння. Від моменту змішування компонентів до набору міцності проходить близько однієї години. Тому водій, який знає про незадовільний стан глушника, може завжди возити з собою у бардачку пару комплектів холодного зварювання та використовувати їх у дорозі, просто піддомкративши машину. Це дозволить не лише їхати у тиші, а й уникнути штрафу за перевищення рівня шуму.
  • Не потрібно спеціально готувати поверхню. Місце прогорання досить просто зачистити від бруду. Знежирення та інші процедури не обов’язкові, особливо якщо ремонт потрібно зробити швидко.
  • Навіть найдешевші засоби витримують температуру до 150 градусів. Якщо отвір знаходиться максимально близько до двигуна, можна скористатися дорожчими наборами, здатними зберігати характеристики при температурі до 1000 градусів.

Порядок роботи

При ремонті потрібно виконати лише кілька простих дій:

  • Видалити сміття та бруд навколо дірки у глушнику. Для цього можна використовувати тканину, наждачку або металеву щітку.
  • За бажанням знежирити поверхню за допомогою бензину. Рекомендується це робити, якщо використовується максимально дешеве холодне зварювання.
  • Приготувати засіб, змішавши компоненти відповідно до інструкції, та нанести його рівним шаром на місце, де утворився отвір.
  • Зачекати інтервал часу, вказаний на упаковці комплекту, перевірити міцність латки та продовжити рух.

Завдяки високій стійкості до різних видів впливу, латка може виявитися настільки якісною, що витримає не один місяць експлуатації, поки глушник повністю не прийде у непридатність та його ремонт стане безглуздим.

Використання клейкої стрічки зі склотканини

Спеціально для тимчасового ремонту металевих частин, здатних розігріватися до високих температур, у магазинах продаються рулони клейкої стрічки з гнучкої склотканини. Цей матеріал не боїться температури, а клей має формулу, що дозволяє кристалізуватися при нагріванні.

Щоб латка на дірці у глушнику вийшла міцною та не злетіла через удар або поштовх, стрічку необхідно повністю обернути навколо труби. У такому разі вона зможе тримати саму себе після кристалізації клейового шару.

Перевагою стрічки є можливість виконати ремонт протягом кількох хвилин. Немає необхідності вичікувати, поки клей затвердіє. Однак використовувати стрічку можна тільки у місцях, де нічого не заважає зробити повний оберт навколо деталі. Таким чином, вона не підходить для закладання отворів, що знаходяться на місці стиків елементів (наприклад, на з’єднанні колектора та резонатора).

Фіксація металевої латки без зварювального обладнання

Ще один метод швидкісного ремонту глушника – це встановлення шматка гнучкої жерсті на місце, де утворилася діра. В якості донора можна використовувати навіть звичайну банку з-під кави чи консерви, якість ремонту від цього не постраждає.

Для фіксації металу в районі пошкодження використовуються сталеві хомути чи відрізки дроту. Це дозволяє виконати ремонт підручними засобами, якщо під рукою немає більш практичних матеріалів.

За бажання результат можна поліпшити, проклеївши периметр діри термостійким силіконом. У такому разі якість латки значно зросте. Мінус у даного методу такий самий, як у стрічки зі склотканини – зафіксувати металеву деталь у деяких місцях буде просто неможливо. Зате з її допомогою можна закрити навіть дуже велику дірку, де холодне зварювання просто не змогло б триматися.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.