Пошкодили бензобак? Є способи швидко заклеїти

Кожен автомобіліст може зіткнутися із раптовим пошкодженням паливного бака, тому важливо знати, чим заклеїти залізний бензобак автомобіля. Витікання палива дуже небезпечно, це позбавляє машину можливості рухатися, несе загрозу внутрішнім вузлам, знижує пожежну безпеку.

дірка у бензобаку

Причинами дір та тріщин бензобака може бути:

  • природне старіння металу;
  • механічна дія;
  • вплив корозії.

Визначити наявність течі нескладно. Його ознаками є запах бензину в салоні, калюжі під машиною, низькі показники індикатора пального. Серйозне пошкодження можуть відремонтувати на СТО, а з невеликим отвором або тріщиною в бензобаку легко впорається сам водій за наявності гарного засобу для заклеювання.

Підготовка до заклеювання

Виявивши витікання бензину, автомобіліст повинен зупинитися та оцінити масштаб пошкодження бензобака. Кращий доступ для діагностики можливий у оглядовій ямі або на естакаді. Потрібно відзначити місце пошкодження, злити залишки палива та підготувати бак до ремонту. Якщо планується використання холодної зварки або іншого клеючого складу, поверхню треба обробити для забезпечення надійного прикріплення латки:

  1. Зачистити зону пошкодження зовні та всередині аж до основного матеріалу. Можна використовувати теплий мильний розчин, щітки, ганчір’я.
  2. Видалити ділянки, що витончилися, кромки тріщин і отворів.
  3. Надати поверхні шорсткість, необхідну для хорошої адгезії. З цією метою можна використовувати наждачний папір або жорстку щітку.
  4. Знежирити поверхню ацетоном, розчинником, спиртом.

Для зачистки бензобака можна використовувати дриль або інші електроінструменти. Але робити це дозволено лише після зливу бензину, переконавшись у відсутності вибухонебезпечної бензинової пари.

Чим заклеїти металевий паливний бак

Існують бензостійкі герметики для бензобака, що дозволяє без зварювання усунути протікання. Таких багато, але один із них обов’язково має бути у багажнику досвідченого водія. Клей не дасть гарантії на кілька років, але дозволить доїхати до автосервісу, якщо протікання виявиться далеко від населеного пункту. За допомогою клею можна заклеїти металевий бензобак, алюмінієвий бак вантажного автомобіля, пластиковий бензобак тримера, резервуари іншого призначення.

«Холодне зварювання»

Для відновлення автомобільних деталей виробники пропонують спеціальний клей на основі епоксидної смоли – холодне зварювання. Засіб можна купити у будь-якому автомагазині. Холодна зварка для бензобака випускається у двох варіантах – однокомпонентному та двокомпонентному (наприклад, Епоксилін момент).

При виборі засобу треба звертати увагу на його стійкість до агресивних хімічних середовищ, адже бензин, солярка, паливні присадки можуть швидко зруйнувати структуру клею. Визначаючи, чи можна заклеїти бензобак холодним зварюванням, знайдіть на упаковці маркування «Бензостійкий» або «Стійкий до агресивного середовища».

клей холодне зварювання

Перевагами засобу є простота та швидкість застосування. Ремонт бензобака холодним зварюванням займає кілька хвилин, після чого треба зачекати на полімеризацію складу. До недоліків належать слабка адгезія та розтріскування латки під час руху автомобіля. Якщо тече бак на автомобілі, то холодне зварювання застосовують в основному для закривання невеликих ушкоджень.

З практичної точки зору зручніше користуватися зварюванням у вигляді пластичного бруска, наприклад, Алмаз. Достатньо розім’яти його в руках та заліпити пошкоджене місце. Рідкий засіб треба попередньо змішати з затверджувачем, але його застосування буде більш ефективним.

Клей «Момент»

Для тимчасової латки відмінно підходить клей «Момент» або його аналог. За допомогою суперклею можна закласти невеликі пошкодження, тріщини, дірочки, швидко запобігши витіканню палива.

клей момент

Для заклеювання знадобиться шматок щільної тканини або гуми. Клей треба рясно нанести на тканину і щільно притиснути до бака до застигання. Перевагами цього способу є швидкість процесу, безпека, доступність клею. Мінус – короткостроковий ефект, тому після заклеювання тріщини «Моментом» слід одразу попрямувати до автосервісу.

Двокомпонентний епоксидний клей + склотканина

Заклеювання паливного бака за допомогою епоксидної смоли є універсальним способом. Поксиполом або іншим двокомпонентним епоксидним клеєм можна склеювати різні матеріали.

Готується суміш із правильним співвідношенням компонентів та додаванням наповнювача – алюмінієвої пудри. Як латка використовується склотканина, укладена в кілька шарів. Використання двокомпонентного епоксидного клею зі склотканиною буде успішним при дотриманні інструкції виробника.

Щоб закласти тріщину, треба виконати такі дії:

  1. Послідовно укласти 3-4 шматки склотканини на дірку в баку і покрити смолою. Кожен наступний шар має виступати за краї попереднього.
  2. Прокатати місце ремонту валиком для видалення повітря.
  3. Залишити бак на добу для полімеризації складу.
  4. Обробити поверхню наждачним папером.

Фахівці рекомендують нанести на останній шар тканини алюмінієву пудру. Це забезпечить більш щільну поверхню латки, а значить, кращу герметичність.

На відміну від холодного зварювання, латка з епоксидної смоли не розтріскується при вібрації, не реагує на присадки, що є в автомобільному паливі.

DoneDeal DD6561 – 5-хвилинний епокси-адгезив

Засіб призначений для склеювання різних матеріалів в будь-яких поєднаннях – металів, пластику, скла, дерева та інших. Час полімеризації 30 хвилин, остаточне затвердіння займає кілька годин залежно від температури повітря.

DoneDeal DD6561 клей

Переваги адгезиву:

  • міцність з’єднання;
  • водонепроникність;
  • стійкість до агресивних середовищ, дизельного палива, бензину;
  • здатність переносити високі фізичні та температурні навантаження.

Випускається в диспенсерах із ковпачками-фіксаторами, що зручно для швидкого заклеювання.

Інші варіанти

Не всі водії возять із собою клей для ремонту бензобака, але можна скористатися підручними засобами. Одним із них є автомобільний герметик, який розрахований на високі температури й агресивні середовища. Його наносять на тріщину в бензобаку автомобіля, очікуючи на висихання протягом 15 хвилин.

Креативні водії використовують імпровізований герметик – господарське мило. Спосіб підходить для тимчасового усунення течі без зняття бензобака.

При використанні хімічних речовин слід вживати заходів безпеки. Необхідно забезпечити вентиляцію приміщення, убезпечити руки, очі, органи дихання від потрапляння засобу.

Особливості усунення протікання

Фахівці рекомендують закладати пошкодження бензобака в автосервісі, де є хороші умови для демонтажу та оцінки ситуації. Майстри зможуть якісно заварити бензобак, а при великих тріщинах та пробоях – замінити деталь. Якщо закласти дірку в бензобаку необхідно швидко і своїми руками, важливо зробити це оптимальним способом:

  1. Необхідно правильно вирішити питання, чим краще заклеїти отвір у конкретному випадку. При цьому орієнтуватися на величину отвору та матеріал, з якого виготовлений бак. Існує два варіанти – метал та композитний матеріал. Не зважаючи на схожі причини пошкоджень, клей треба вибрати такий, щоб він був безпечним для бака.
  2. Якісний ремонт передбачає демонтаж бака. Але невеликі пошкодження, до яких є доступ, можна полагодити, не знімаючи з машини бензобак і не від’єднуючи шланги.
  3. При будь-якому варіанті ремонту важливо виконати підготовку внутрішньої та зовнішньої поверхні бензобака. Для цього злити бензин, залити в бак розчини з мийними засобами. Зовнішню поверхню ретельно зачистити.
  4. Після нанесення клею потрібно прибрати залишки засобу і покрити латку захисним шаром.
  5. Після усунення несправності обов’язково виконати перевірку бака на повну герметичність.

При виборі засобу для склеювання треба віддавати перевагу перевіреним виробникам, що гарантують якість і безпеку продукції.

Чим заклеїти пластиковий бак

Більшість автомобілістів мають справу із металевими бензобаками, але сучасні машини часто оснащуються пластиковим резервуаром для палива. Пластик менш міцний, ніж метал, тому сильніше страждає від механічних пошкоджень.

Якщо говорити про засоби для заклеювання, то ремонт паливного бака з пластику можна виконати епоксидною смолою або суперклеєм для пластмасових предметів. Але найбільш надійним способом ремонту пластика вважається паяння. Для латки важливо підібрати сумісний матеріал, найкраще знайти шматок пластику, аналогічного матеріалу бензобака.

Вам знадобиться шматок пластику, що трохи перевищує за розмірами зону пошкодження, і такий же шматок металевої сітки. Процес ремонту складається з таких операцій:

  1. Обробка бака, сітки, латки наждачним папером до стану легкої шорсткості.
  2. Знежирення спиртом.
  3. Розм’якшення бака паяльною лампою з подальшим вплавленням металевої сітки.
  4. Прикладання латки до сітки та нагрівання.

В результаті пластик бака міцно з’єднається з пластиковою латкою, а місце з’єднання буде скріплене металевою сіткою. Далі залишається дати час для полімеризації та остаточного затвердіння пластику.

Особливістю роботи з пластиком є необхідність акуратного застосування паяльника.

Як перевірити герметичність відремонтованого бака

Для впевненості в абсолютній герметичності бензобака виконується багатокрокова перевірка:

  1. Відремонтований бензобак повністю заливають водою, залишаючи на добу. Показником якісного ремонту буде відсутність калюж під баком.
  2. Після цього перевіряють стійкість шва під тиском. Заповнений водою бензобак тримають так, щоб відремонтоване місце було внизу. Якщо не спостерігається появи крапель і потік, то шов герметичний.
  3. Для ретельного тестування шва використовують повітряний насос. У баку залишають відкритим тільки один отвір, до якого приєднують насос, і накачують повітря під тиском близько 1,5 атмосфер. Далі поверхню бака покривають зовні мильною плівкою, перевіряючи появу бульбашок повітря.
  4. Для перевірки на вібрацію бензобак прокочують на тачці по нерівній поверхні, імітуючи рух автомобіля бездоріжжям. Після цього перевіряють якість всіх з’єднань і, якщо все гаразд, бензобак готовий до експлуатації. Тепер можна виконати зворотне складання зі встановленням бака в автомобіль.

автомобільний майстер

З погляду фахівців, при виявленні протікання доцільніше виконати заміну бензобака. Але автомобіліст має право вибору більш доступного, дешевого варіанту. Якщо водій вантажівки знає, чим можна заклеїти отвір у бензобаку із пластмаси або алюмінію, вміє це робити, він буде краще захищений від неприємностей на трасі.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.