Чому не можна купувати бензин у пластикову каністру

Коли водії приїжджають на заправку, бажаючи заправити пальне в пластикову тару, працівники їм відмовляють. Кажуть, що не можна заправляти в пластикову каністру через небезпеку загоряння, чи мотивуючи іншими причинами.

пластикова каністра

Чому на АЗС заборонено заправляти паливо в пластикову тару

Працівники АЗС не продають водіям пальне в пластикові тари, мотивуючи це двома причинами:

  • Є спеціальна постанова Кабінету Міністрів України. Дана постанова забороняє продавати автозаправним станціям нафтопродукти в пластикові посудини.
  • Відмова мотивована тим, що при заправці палива може трапитись загоряння внаслідок іскри. При терті рідини об пластмасову тару може виникнути іскра, в результаті якої спалахне пожежа.

Але є спеціальні пластмасові каністри для палива. Крім того, баки деяких автомобілів зроблені із пластику, і бензин при цьому не вибухає на ходу.

В чому небезпека загоряння

Звичайна пластмаса є діелектриком, тобто вона не проводить електричний струм. Але внаслідок тертя на поверхні може утворюватися негативний електричний заряд. Своєю чергою, на бензині, котрий подається із бензоколонки, відбувається тертя об труби, і при цьому може утворюватись позитивний електричний заряд. Коли такий «заряджений» бензин потрапляє в «заряджену» каністру – може статися пожежа.

Річ у тому, що накопичити негативний заряд на поверхні пластику складно. Каністра повинна тертися об інший матеріал, наприклад, ковролін. Але каністри в багажнику зазвичай прикріплені. Отже, небезпека справді є, але її імовірність надзвичайно низька.

пластикова каністра у багажнику

Яка постанова держави забороняє продаж пального в пластикову посудину

Хоч імовірність загоряння низька, але вона все ж є. Тому в 1997 році Кабінет Міністрів України видав постанову №1442, де говориться, що заправним станціям дозволено продавати паливні продукти в бак автомобіля або в металеву каністру. Але заборонено – в пластмасову каністру чи пляшку, а також у скляну ємність.

Чи можна заправляти бензин в спеціальну пластикову тару для палива

Є спеціальні пластикові тари, зроблені з полімерів, що не накопичують електричний заряд. На них повинно бути відповідне маркування. Крім того, деякі баки в автомобілів зроблені із цього матеріалу. Даний вид пластику справді безпечний.

Тому є відповідна поправка №1159 до постанови Кабміну, зроблена 2019 року. В ній говориться, що автозаправні станції можуть продавати паливо в такі ємності, як металева каністра та каністра зі спеціальної пластмаси, яка призначена для зберігання різної горючої рідини, зокрема, бензину. Така каністра повинна мати спеціальне маркування.

Натомість у звичайні пластмасові та скляні ємності продавати заборонено.

В які тари дозволено заправляти паливо

Отже, бачимо, що придбати паливо на АЗС можна в металеву тару, а також у спеціальну пластикову каністру з відповідним маркуванням.

Можливо, деякі недобросовісні продавці відпустять вам паливо в недозволену пластмасову каністру. І хоча імовірність загоряння дуже низька, але у військових є приказка: «Зброя раз на рік стріляє сама». Так може трапитись і з вами. Тому краще не випробовуйте долю, не піддавайте своє життя і життя інших небезпеці та збиткам. Користуйтесь лише дозволеними тарами.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.