Чому вікна у машині запотівають та що з цим робити

Це питання було і залишається актуальним для власників автомобілів за всіх часів. І не так важливо, літо надворі чи зима, проблема може з’явитися будь-якої пори року. Не обов’язково бути вченим-фізиком, щоб зрозуміти, що запітнілі шибки машини – це конденсат, що утворився. Він з’являється в результаті маси впливів як зовнішніх, так і тих, що відбуваються безпосередньо всередині салону. Розглянемо, чому запотівають вікна в машині, та як цьому запобігти.

пітніють вікна у машині

Передумови появи вологи на склі в салоні автомобіля

Багато автомобілістів упевнені в тому, що наслідком утворення конденсату на вікнах їх машин є лише попадання на них теплого повітря від пасажирів салону. Але це не зовсім так.

Фактори, що сприяють запотіванню вікон у машині:

  • Вологість повітря. І не лише всередині самого авта, а й на вулиці. У дощову погоду або взимку температури повітря в авто та зовні значно відрізняються, і природно, що вологість повітря різна.
  • Тканинні килимки під ногами у салоні. Вони дуже добре вбирають вологу з взуття пасажирів, а для повного просушування потрібно чимало часу.
  • Пасажири напідпитку. Зміст спирту в крові людей, що знаходяться всередині машини, впливає на внутрішнє повітряне середовище, оскільки спирт є відмінним поглиначем вологи. Тому й відбувається прискорений процес утворення вологого середовища в салоні. Відповідно, краплі вологи швидше утворюються на склі.
  • Неправильна робота або відмова функціонування салонного фільтра, якщо такий є. Адже він є основним чинником створення оптимальних «повітряних умов» для водія та його пасажирів.

Наслідки виникнення конденсату на вікнах автомобіля

Багато хто вважає, що ця ситуація не становить особливого ризику, достатньо лише протерти скла (деякі роблять це просто рукою), і все буде гаразд. Але не так все просто, як може спочатку здатися. Адже чимало автокатастроф відбувається саме через недостатню видимість, що якраз і створюється у процесі запотівання скла, особливо лобового або бічного.

протирання шибки у машині

Наслідки виникнення конденсату:

  • Погана видимість. У такій ситуації правильніше буде зупинитися і ретельно протерти скло.
  • Імовірність потрапляння у ДТП. При поганому огляді можна не побачити автомобіль із зустрічної смуги (у випадку обгону). Якщо запітніють бічні скла, неможливо буде перебудуватися на інший ряд, оскільки буде відсутня видимість машин, що рухаються поруч.
  • Неприємний запах у салоні автомобіля. Вологе середовище є придатним для розмноження хвороботворних бактерій, цвілі та грибків. Тому перебувати всередині такого авта неприємно та небезпечно для здоров’я.

Що робити, коли запотівають вікна в машині

Більшість автовласників свято впевнена, що якщо просто протерти скло, можна буде позбутися проблеми із запітнілими шибками. Але не завжди цей метод здатний запобігти повторній її появі. Тому потрібно знати точно, як і що робити, коли запотівають вікна у машині.

антизапотівник

Залежно від причин вологості скла використовуються такі методи для знищення цієї проблеми:

  • Якщо на вулиці сира погода або йде дощ, то необхідно сідати в салон у сухому взутті. Оскільки зробити це практично неможливо, рекомендується використання гумових килимків. З них можна вилити вологу, що накопичилася, і салон залишиться сухим. Те саме стосується і зимової пори року.
  • Якщо проблема прихована в неробочому салонному фільтрі, варто провести його заміну.
  • Використовувати спеціальні рідини, так звані антизапотівники. Продаються вони у будь-якому автомагазині та допомагають позбутися зайвого конденсату на період до 72 годин.
  • Увімкнути кондиціонер. Цей прилад допоможе підсушити повітря в салоні та створить комфортні для водія та його пасажирів умови.
  • Якщо автомобіль має систему клімат-контролю, то можна не перейматися появою вологи на вікнах. Її розробили саме для того, щоб зберігалося сприятливе повітряне середовище всередині машини.

Просте провітрювання також здатне допомогти у подібній ситуації. Можна відкрити або вікна (не в люту холоднечу, звичайно), або всі двері автомобіля на деякий час. Отриманий від таких процедур результат не забариться.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.