Коли дозволяється саджати дитину на переднє пасажирське сидіння

Подорожі автомобілем – для дітей завжди пригода, а для батьків великий головний біль, оскільки малюки хочуть провести поїздку, находячись спереду. Розглянемо умови, за яких можна перевозити дітей на передньому сидінні поруч з водієм. Розміщення дітей на пасажирському сидінні регламентується ПДР, а саме розділом 21.11. Відповідно до цього пункту діти поділяються на три групи.

дівчинка у бустері на передньому сидінні

Групи дітей, дозволені для перевезення на пасажирському місці.

Отже, можна перевозити дітей на передньому сидінні поруч з водієм в таких випадках:

  • Якщо зріст дитини є більшим за 145 см. В цьому випадку дозволяється перебування дитини на місці пасажира без спеціального дитячого сидіння. Зауважимо, в такому випадку є обов’язковим використання пасків безпеки. Даний зріст дитини відповідає середньостатистичному зросту дорослої людини, при якому ремні безпеки ефективно запобігають наслідкам дорожніх пригод.
  • Якщо дитина не досягла трирічного віку, то незалежно від її зросту, можна перевозити дітей на передньому сидінні поруч з водієм у спеціальному дитячому кріслі.

Якщо вік дитини становить три роки і більше, а зріст менше 145 см, то таким дітям заборонено перебувати на передньому сидінні навіть при використанні дитячого крісла.

Умови та техніка безпеки перевезення дітей на пасажирському місці

Розглянемо основні вимоги техніки безпеки, при яких можна перевозити дітей на передньому сидінні поруч з водієм:

  • Перед поїздкою з дитячим кріслом на місці пасажира обов’язково вимкніть подушку безпеки. Статистикою доведено, що під час фронтальних аварій безпекова подушка не захищає малу дитину від пошкоджень, навпаки, збільшує ризик отримання травм.
  • При подорожі з дитиною віком до п’яти років дитяче крісло обов’язково повинно бути встановлено проти руху. У дітей даної вікової групи ще не повністю сформовані кістки і м’язи шийної групи, тому при отриманні удару під час аварії є ризик їх пошкодження. Також при розміщенні малюка лицем вперед, під час бокового зіткнення значно збільшується шанс отримання серйозних травм.
  • Категорично не дозволяється утримувати дітей на руках батьків на пасажирському сидінні.
  • За можливості якнайбільше збільшити відстань між кріслом і панеллю автомобіля.
  • При перевезенні малюка в дитячому сидінні дитина обов’язково повинна бути прикріплена паском безпеки.

Отже, під час подорожі автомобілем правила дозволяють розміщення дитини на передньому сидінні при дотриманні певних вимог, які ми розглянули вище. Однак з точки зору статистики автомобільних пригод найбільш безпечним варіантом розміщення дитини в автомобілі є її розміщення в другому або третьому ряді.

дитина в дитячому автокріслі

При виборі розміщення дитини в автомобілі завжди на перше місце повинна ставитись безпека малюка, адже тільки ви несете повну відповідальність за життя і здоров’я вашої родини.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.