Правильно буксируємо автомобіль: поради новачкові

Багато водіїв стикаються з ситуацією, коли авто ламається на дорозі. І тут транспортний засіб необхідно буксирувати до найближчого сервісу. Розберемося, як правильно буксирувати автомобіль, та що враховувати.

Основні методи

Перше, що необхідно зробити, це вибрати спосіб транспортування. Існує кілька варіантів, які мають свої переваги та недоліки:

  1. Зчіпка з жорсткою конструкцією. Проводиться із застосуванням спеціальної металевої конструкції, за допомогою якої забезпечується певна дистанція між машинами. Такий метод знайшов своє застосування при транспортуванні вантажівок та іншої важкої техніки. Рідко використовується для буксирування легкових авто.
  2. Часткове навантаження. Так можна швидко транспортувати автомобіль, у якого вийшла з ладу гальмівна або кермова система. У момент транспортування в машині не повинно бути пасажирів і водія, а також не повинно бути людей на платформі самого буксира.
  3. Повне навантаження на евакуатор. Метод хоч і є найбільш безпечним способом перевезення, його використання коштуватиме велику суму. У цьому випадку машина акуратно завантажується на евакуатор за допомогою лебідки.
Різновиди буксировки автомобілів
Різновиди буксирування автомобілів

З огляду на технічні та функціональні особливості, найбільш доступним є транспортування на гнучкій зчіпці, при якому використовується міцний трос. Збираючись у далеку дорогу на автомобілі, потрібно подбати, щоб ця річ була в багажнику.

Перед буксируванням необхідно знати про нові поправки, ухвалені урядом. Відповідно до оновленого законодавчого переліку, водій-початківець, стаж якого не перевищує двох років, не має права самостійно буксирувати особисте авто. За порушення цього пункту автолюбителю загрожують штрафні санкції.

Автомобіль, буксирування якого здійснюється гнучким способом, – учасник дорожнього руху на загальних підставах. Тому у водія повинні бути всі папери: реєстраційне свідоцтво, страховий поліс, посвідчення. Якщо втрачено посвідчення водія, потрібно звернутися до ДАЇ та повідомити про це.

Підготовка

Перше, що потрібно пам’ятати при транспортуванні, – це ближнє світло фар, яке вмикається незалежно від погоди та часу доби. Також на авто, що буксирується, необхідно активувати аварійну сигналізацію. Якщо вона не працює належним чином, водієві слід прикріпити на задню частину машини знак, що свідчить про аварійну зупинку транспортного засобу.

Фари
При транспортуванні ближнє світло фар повинно бути увімкнено

Рекомендована довжина троса становить від 4 до 6 м. Це правило пояснюється тим, що автомобіліст за звичкою може вибрати неправильне посилення педалі гальма та зіткнутися з машиною, що здійснює буксир. Якщо довжина троса занадто велика, можуть виникнути складнощі при поворотах та гальмуванні.

Процес буксирування

Перед початком буксирування авто необхідно обговорити з водієм такі особливості руху, як швидкість, маршрут, знаки, що подаються для зупинки або здійснення певних маневрів на дорозі.

Автомобіль повинен мати справну систему керування та гальмування. Максимальна швидкість перевезення авто – 50 км/год.

Буксирування за допомогою гнучкого зчеплення суворо забороняється при ожеледиці.

На машині також необхідно активувати запалення для неможливості автоматичного спрацювання механічного блокування кермової системи. Заздалегідь рекомендується від’єднати напругу від котушки запалювання, що дозволить зберегти заряд акумулятора. Крім аварійної сигналізації, автомобілісту зламаного транспортного засобу може стати в пригоді клаксон і склоочисники.

В дорогу

Процес, при якому авто починає рушати з місця, це одна з найскладніших дій при транспортуванні машини. Автомобілісту першого транспортного засобу необхідно починати рухатися максимально плавно, щоб уникнути небажаного ривка на старті.

буксирування автівки
Слід дотримуватися правил буксирування, щоб не сталося аварії

Якщо авто має механічну трансмісію, у момент натягування троса водію необхідно злегка натиснути на педаль зчеплення, що дозволить пом’якшити ривок. Після цього додається трохи газу, щоб уникнути провисання троса.

Ще одним важливим моментом є правильне перемикання передач. Так, поводитися з механічним важелем слід швидко, а з педалями – максимально плавно, зокрема, при змиканні дисків, що зчіплюють. В іншому випадку ривок троса гарантований, що призводить до його розриву.

Буксирування, що виконується неакуратно, часто призводить до аварій, через що до транспортування авто необхідно підходити з максимальною уважністю. Якщо людина не має досвіду буксирування, краще почати практикуватися в міському середовищі або довірити цей процес досвідченому автомобілісту.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.