Таке дорожнє явище, як затор, часто лякає новачків. В результаті водії-початківці роблять помилки, які нерідко призводять до дорожньо-транспортних пригод. Слід розібратися, як їздити в заторах, якщо ви новачок, та дотримуватися простих правил.
Основні причини утворення заторів
Велика кількість транспорту, що перевищує пропускну спроможність дороги, не основна причина утворення дорожніх заторів. На це також впливає передчасне зношування покриття дороги. Додаткові фактори, що сприяють виникненню заторів:
- наявність деформацій та звуження проїзду із-за ям, аварійних ситуацій, будівельних робіт;
- функціональні особливості перехресть, включаючи різні порушення правил проїзду;
- недотримання послідовності руху транспорту на тій чи іншій ділянці дороги;
- порушення правил дорожнього руху, включаючи обгін та переміну строю.

Попри те, що для зниження ймовірності утворення заторів державні інстанції змінюють конструкційні особливості дороги, розширюють смуги та додають нові, завжди необхідно пам’ятати про дотримання правил дорожнього руху. Саме їх невиконання є основною причиною утворення заторів.
Переміщення на автоматичній коробці передач по заторах
Їхати в пробці набагато комфортніше за наявності автоматичної коробки передач. Зручність водіння та простота при використанні автомата пояснюються такими факторами:
- немає перевитрати палива;
- не треба тиснути на педаль зчеплення;
- при обов’язкових зупинках транспортного засобу немає потреби переводити авто на нейтральну позицію.
Також багато автомобілістів цікавляться питанням, яким чином автоматична коробка передач дозволяє економити значну кількість палива. Тут необхідно враховувати функціональні особливості АКПП, через що водій може використовувати спеціальний режим “Е” або економ. При включенні бюджетної витрати палива коробка починає взаємодіяти з автомобілем набагато ефективніше, через що витрата палива скорочується. Крім цього, автомат має режим “L”, який використовується з метою посилення тяги провідної осі при їзді на складних ділянках.
Також необхідно заздалегідь підготуватись до можливих заторів. Метушливість, надмірне маневрування, бажання швидше перестроїтися на іншу смугу не призводять до результативності. Рух має бути рівномірним, із дотриманням середньої швидкості всіх транспортних засобів.

Для економії палива рекомендується не глушити двигун – це може вплинути на рівномірність руху. Часті вимикання та запуски двигуна підвищують нервозність водія, що погано позначається на керуванні.
Правильний вибір смуги руху
Незалежно від того, водій вчився їздити на автоматі чи на механіці, важливо зуміти правильно визначити смугу руху за наявності затору. Досвідчені автомобілісти знають, що їзда по двох смугах з правого боку – найкращий варіант руху в заторі. Завдяки цьому водій може підтримувати встановлену швидкість руху протягом тривалого часу та швидко переміщуватись на першу смугу за необхідності об’їзду.
Щоб швидко виявити затор на тій чи іншій ділянці дороги, не потрібно купувати дорогі GPS-модулі. Достатньо скористатися особистим смартфоном чи планшетом із мобільним інтернетом. Подібне програмне забезпечення досить просте в освоєнні, тому підходить всім новачкам без винятку. Для цього водієві необхідно вибрати меню «Затори у місті» та надіслати свою геолокацію. Далі автомобіліст отримує найбільш актуальні дані про затори, що дозволяє змінити маршрут відповідно до зазначеної інформації.
Коротко про правильну поведінку в заторі
Перебуваючи у заторі, необхідно пам’ятати, що поряд є інші водії, більшість з яких вирізняються високою збудливістю. При переході на іншу смугу слід вмикати поворотний сигнал, щоб попередити інших учасників руху.

Головні правила у пробці:
- постаратися якнайшвидше зайняти крайню праву смугу – так набагато легше залишити загальний потік машин і звернути на потрібну вулицю;
- контролювати емоції, зберігати спокій та розважливість;
- пересуватися в заторі, виходячи з типу коробки передач;
- дотримуватися доброзичливості та ввічливості до інших водіїв;
- час у заторі витрачати з максимально можливою користю;
- пересуватися у загальному потоці машин повільно та плавно, дотримуватися середньої швидкості;
- забезпечити себе комфортом.
Що стосується комфорту, найкраще включити улюблену музику і не відмовляти собі в кондиціонері та обігрівачі. Щоб не марнувати час, можна послухати лекцію, подивитися фільм або почитати книгу.
Автомобіліст-початківець, який слідуватиме вищеописаним рекомендаціям, перестане боятися заторів і зможе винести з них користь.