Прибрати відкол на лобовому склі самому досить легко, для цього потрібно мати під рукою деякі матеріали та трохи вправності. Пропоновані способи дозволять заощадити на ремонті та убезпечити себе від небезпечних ситуацій.
Причини появи відколів
Є чотири головні причини появи сколів на склі автомобіля:
- Неякісний ремонт кузова, що побічно зменшує міцність покриття. Тут мається на увазі в першу чергу порушена геометрія кузова, через яку відколи можуть з’являтися навіть при наїзді на невелику купину.
- Велика різниця температур у салоні та на вулиці. Скло контактує одночасно з теплим та холодним повітрям, це збільшує кількість мікротріщин та знижує якість покриття.
- Попадання каміння, крижинок, іншого сміття.
- Погана якість скла та виробничий брак.
Існує кілька інших причин, наприклад, попадання органічних кислот від комах, але від них проблем значно менше.
Чим небезпечний відкол на лобовому склі
Маленьке сколювання сьогодні може стати великою тріщиною завтра. Такі дефекти мають властивість швидко збільшуватись. Якщо спочатку проблему можна усунути самостійно, то згодом доведеться звертатися до сервісного центру.
Які пошкодження не можна ремонтувати
У деяких випадках ремонт сколів і тріщин проводити безглуздо. Під ними в першу чергу маються на увазі скла зі щілинами більше 70 мм, наскрізні проколи, а також пошкодження у вигляді павутин діаметром від 6 см.
Позбавлятися тріщин на склі потрібно відразу після їх появи. На відміну від відколів, вони мають властивість швидко розростатися.
Ремонт скла своїми руками
Якщо немає бажання звертатися до фахівця, можна заклеїти відкол на лобовому склі власноруч. Це дозволить заощадити трохи грошей та часу. Самостійно ремонт рекомендується проводити тільки у випадку, якщо скло пошкоджене несильно (відкол знаходиться не в небезпечному місці, немає серйозних павутин).
Як підготувати скло до ремонту
Під попереднім етапом мається на увазі очищення поверхні автоскла. Перед початком ремонту потрібна ділянка знежирюється спиртом чи спеціальним розчином. Проблемне місце очищається за допомогою насоса чи пароочисника.
Якщо ремонт стосується тріщини, бажано взяти електродриль, а потім просвердлити по одній дірці поряд з кожним її кінцем (відстань повинна становити приблизно 2 мм між отвором і дефектним місцем). Цей спосіб зупиняє поширення тріщини по вітровому склу.
Необхідні матеріали
Для ремонтних робіт знадобиться:
- клей для ремонту тріщин лобового скла – має полімерну основу, адже вона дозволить добре замаскувати дефектне місце;
- електродриль, у якої має бути насадка для роботи зі склом;
- інжектор (спеціальний розпилювач);
- скрайбер – інструмент, що допоможе видалити повітря;
- автомобільний шприц, за допомогою якого на оброблену поверхню наноситься спеціальна речовина;
- засіб для очищення поверхні;
- голочка або щіточка.
Якщо матеріали готові, а потрібне місце очищене, можна починати усунення дефекту.
Методи ремонту відколів
Насамперед у місці удару потрібно висвердлити невеликий отвір. Потім на нього встановити інжектор. Зазвичай він фіксується за допомогою ніжок чи двостороннього скотчу. Центр інжектора встановлюється за місцем свердління відколу.
Після цього потрібно залити полімер та за допомогою шприца почергово створювати тиск та вакуум. Подібну дію можна виконати інжектором, потрібно просто повільно закручувати і викручувати його іноді.
Поступово клей почне забирати пошкодження. Йому можна допомогти скрайбером, для цього потрібно натискати на тріщини із зовнішнього боку скла. Такий спосіб дозволить полімеру швидше склеювати поверхню.
Після розповсюдження клею по всіх щілинах можна прибрати інжектор і капнути на тріщину трохи більше полімеру, а потім накласти невеликий шматочок целулоїдної тканини. Далі встановити ультрафіолетову лампу на 5-10 хвилин, а потім дати висохнути.
Прибрати тріщину з лобового скла трохи важче, ніж відкол, оскільки вона має великі розміри, але можливо. Почати слід з очищення від уламків (можна скористатися щіточкою з м’якими щетинками). Від бруду теж рекомендується позбутися за допомогою напірного потоку води. Коли все буде чисто, потрібно налити клей або подібну речовину в шприц, а потім рівномірно розподілити по пошкодженій площі. Далі спеціальною плівкою заклеїти тріщину у склі та поставити машину на 30-60 хвилин на сонці.
Щоб клей заповнив усю порожнечу, потрібно трохи натискати на скло знизу від тріщини.
Ремонт слід проводити акуратно, щоб тріщина не розповзлася. Після потрібної кількості часу відклеюємо плівку, а її залишки зрізаємо лезом.
Клей для лобового скла
Клей для лобового скла нечасто продається без комплекту. Зазвичай у наборі йде шприц, лезо, прозора плівка та інжектор. Один комплект коштує недорого, 200-300 гривень.
Основні види та призначення
Для лобового скла машини є два види клею. Перший потрібен для монтажу, за його допомогою можна підвищити міцність та герметичність стику. Другий тип використовується для приховування дефектів (відколів, тріщин, подряпин).
Правила підбору клею
Клей для приховування дефектів повинен мати сім якостей:
- висока прозорість;
- стійкість до ультрафіолету;
- еластичність;
- здатність витримувати вібрацію;
- стійкість до перепадів температур;
- висока проникна здатність;
- наявність полімерних смол.
Також рекомендується купувати клей-герметик, оскільки він швидко сушиться та легко наноситься на скло машини. Це означає, що для роботи не потрібне додаткове обладнання. Для дрібних подряпин можна вибрати густий клей. Проникати йому нікуди, отже, еластичність не потрібна.
Скільки сохне клей
Терміни засихання клею можуть бути різними, але зазвичай варіюються в межах кількох годин. Також рекомендується не мити автомобіль протягом доби після закладання відкола. Пов’язано це з можливим попаданням хімії, яка заважає полімеризації.
Як убезпечити авто від пошкоджень скла
Недостатньо просто обережно їздити на автомобілі та сподіватися на удачу. Скло слід захищати. Для цього придбати полімерну плівку. Вона тонка (100-120 мкм), прозора та бере на себе частину удару. Матеріал затримує ультрафіолет та відбиває інфрачервоне випромінювання. Гарний виробник дає щонайменше річну гарантію. Це означає, що протягом цього терміну плівка збереже свою прозорість. Клеїти її складно, тож краще скористатися допомогою спеціаліста.
Деякі водії купують броньоване скло. Воно може бути куленепробивним (надвисока міцність) і загартованим (міцність у 4-5 разів вища, ніж у звичайного скла). Очевидно, що пробити броньовану скляну поверхню набагато важче, але у разі виникнення відколів їх так само можна замазати клеєм.
При дотриманні вищеописаних правил заклеювання пройде легко. Рекомендується заздалегідь запастися інструментом. Сам клей підбирати потрібно ретельно, щоб не затемнити скло.