На старих автомобілях гумові ущільнювачі на дверях починають руйнуватися. Ущільнення розхитується, відходить, і всередину проникає повітря. Все гумове прокладання починає повільно відставати від посадкового місця і провисати. Це погіршує зовнішній вигляд автомобіля і призводить до потрапляння всередину салону вологи, пилу та шуму. Найпростіше, що можна зробити, – приклеїти гумку ущільнювача до дверей автомобіля.
Які можуть виникнути складнощі
Зазвичай просто наносять трохи клею, і гумове ущільнення прилипає до рами. Ущільнювач фіксується невеликою кількістю клею з легким тиском, щоб його не деформувати. Складність виникає, коли гумка вже не в тому ж стані, в якому спочатку. У міру старіння ущільнювач втрачає форму і починає рватися, тому простого приклеювання недостатньо. Тут не вдасться відремонтувати ущільнювачі дверей автомобіля.
Порядок роботи
Важливо заміняти ущільнювач правильно, щоб нова гумка прослужила якнайдовше. Для цього складено докладну інструкцію зі зняття гумового ущільнювача з дверей автомобіля та його заміни.
Видалення старого ущільнювача та клею
За допомогою плоскої викрутки або зворотного (негострого) боку леза ножа видалити гумку, підчепивши її в тому місці, де вона почала відходити. Потім послабити прокладку та витягнути її руками. Якщо гума прийшла у повну непридатність, вона розвалиться на шматки прямо в руках.
Обов’язково необхідно видалити всі залишки, щоб нова деталь лягла на чисту поверхню. Не можна шкрябати по металу чимось гострим – це може пошкодити лакофарбове покриття. Залишки клею видаляються спеціальними засобами.
Підготовка поверхні
Після видалення гуми на поверхні стойки залишаються сліди старого клею. Їх необхідно зняти перед встановленням нового ущільнювача. Для видалення клею використовують:
- очисник гальм;
- спеціальний засіб для видалення клею (часто буває тієї ж фірми, що і клей);
- WD-40 та його аналоги.
Варто уважно прочитати інформацію про склад засобу та показання до застосування, щоб не завдати шкоди лакофарбовому покриттю на внутрішній поверхні стійок автомобіля.
Засіб починає діяти не відразу, клей розчиниться лише через деякий час – він вказаний на упаковці. Якщо клей з першого разу не повністю видаляється, процедуру слід повторити. Після остаточного видалення слідів клею та старого ущільнювача необхідно знежирити поверхню – для цього підійде звичайний антисептик на спиртовій основі.
Нанесення клею
Слід використовувати герметизуючий клей для склеювання гуми та металу. Перед нанесенням обов’язково потрібно приміряти прокладку на двері і відрізати з невеликим запасом. Клей слід наносити на новий ущільнювач, а не на кузов, намагаючись робити шар якомога тоншим.
Прикладати деталь до поверхні потрібно не відразу, гумовий клей повинен підсохнути після видавлювання з тюбика і почати схоплюватися. Зазвичай це займає 5-10 хвилин, точніший час вказано в інструкції на упаковці клею.
Встановлення
Встановлювати ущільнювач слід починаючи з кута. Потім потрібно лише рівномірно притискати резинку, легко натискаючи на неї. Гумка не повинна розтягуватися або збиратися в гармошку, інакше вона відклеїться від металу.
Щойно прокладка буде на місці, слід ще раз притиснути всю встановлену секцію, щоб переконатися, що гума щільно прилягає до металу. Кінець гумки, що стирчить, акуратно відрізати канцелярським ножем.
Сохнути клей буде близько години, але краще залишити все на ніч, якщо є можливість не зачиняти двері машини. Надлишки клею обов’язково потрібно відразу видалити серветкою, щоб зайвий клей не витік з-під неї та не зіпсував нову гумку або салон авта.
Продовження терміну служби
Після того як нове ущільнення встановлено, настав час вжити заходів, щоб воно не стало руйнуватися так само легко, як попереднє. У цьому допоможе нанесення силіконового мастила. Вона захищає вироби з гуми від низьких температури та вологості, не даючи їм розсихатися та тріскатися. Прокладка на двері залишиться еластичною, щільною та захистить салон від попадання пилу та вологи. Силіконове мастило в аерозольній упаковці зручно наноситься на всю поверхню гумової деталі, у тому числі в куточки.
Типові помилки при заміні ущільнювачів
Навіть така проста операція має низку нюансів. Краще врахувати їх наперед, щоб роботу не довелося переробляти.
- У деяких моделях автомобілів є пластикові вставки зі штифтами у двері. Вони забезпечують додаткову міцність кріплення ущільнювача. Ці штифти виготовлені з м’якого пластику і теж руйнуються від часу, що призводить до розхитування гумки. Їх слід замінити разом із гумовою деталлю.
- Більшість ущільнювачів мають L-подібну форму і повинні бути розміщені більш довгою стороною всередину, інакше двері машини не зачиняться як слід або будуть качатися.
- Не можна закривати двері автомобіля одразу після установки ущільнювача. Захлопування може викликати перекіс ще не приклеєної до кінця гумки.
- Існує і самоклеючий гумовий ущільнювач. Щоб його встановити, достатньо приклеїти рівно, без перекосів та розтягувань. Але він все одно потребує чистої знежиреної поверхні.
За допомогою цих простих кроків можна замінити ущільнювачі вікон та дверей автомобіля своїми руками та без великих витрат. А захист нової гумки силіконовим мастилом продовжить термін служби. У процесі експлуатації навіть нового автомобіля необхідно доглядати ущільнювачі. Обробку їх силіконовим мастилом рекомендується проводити через кожні півроку, перед настанням холодного сезону та після нього. Перед кожним нанесенням прокладку потрібно ретельно очистити від старого мастила та бруду.