Автошини – як вибрати і що потрібно обов’язково враховувати

Кожен автолюбитель рано чи пізно стикається з проблемою покупки автомобільних покришок. Щоб правильно вибрати шини на авто, не потрібні спеціальні знання.

автомобільна покришка

На підставі чого зробити вибір

Насамперед вам слід визначитися, для якого сезону та яких доріг ви плануєте придбати автошини. Гума відрізняється за такими параметрами:

  • ширина профілю;
  • висота профілю;
  • протектор;
  • сезон.

Для різних марок автомобілів виробляють автошини певного розміру та призначення. Знайти цю інформацію можна у сервісній книжці.

будова покришки

Якщо ви вагаєтесь з вибором розміру, пам’ятайте, що покришки мінімально дозволеного виробником розміру підійдуть з найбільшою ймовірністю. Вони менше зношуватимуться та забезпечать безпеку на дорозі.

Ширина профілю

Ширина шини зазвичай вказується у міліметрах на маркуванні. Важливо підібрати розмір, що правильно сяде на диск. При виборі надто широкої гуми вона стирчатиме, що призведе до створення небезпечних ситуацій на дорозі. У сервісній книжці є інформація про заводські шини та диски – рекомендується керуватися нею.

Висота

У питанні, як вибрати шини, також варто звертати увагу на висоту профілю – відстань від початку диска до протектора. Чим вищий профіль, тим комфортніша їзда. Така гума служить довго та забезпечує ідеальну керованість автомобілем.

Протектор

Протектор забезпечує зчеплення із дорогою. Чим більш слизька та вибоїста дорога, тим більша ймовірність потрапити в аварію на гумі з невеликим протектором.

Перш ніж вибрати відповідний протектор, слід визначити, якими дорогами ви плануєте їздити. Не варто купувати складний і високий малюнок, якщо ви обмежуєтеся поїздками від дому до роботи в межах міста. Однак якщо ви любитель бездоріжжя та поїздок у степ чи гори, слід звернути увагу на високий протектор – позашляхові шини.

Не встановлюйте на різні колеса гуму з різним малюнком протектора.

Сезон

Літня гума підходить для теплої та сухої пори року, коли не потрібне посилене зчеплення з дорогою. Зверніть увагу на малюнок протектора, який ви можете вибрати в залежності від цілей та потреб:

  • асиметричний – підходить для поїздок мокрим асфальтом;
  • спрямований – прибирає з-під коліс воду, чудово підходить для мокрої дороги;
  • ненаправлений – універсальний та бюджетний варіант.

Пам’ятайте, що коли температура опуститься нижче +7°C, літню гуму потрібно змінити на зимову. Для забезпечення більшої безпеки взимку багато автовласників вибирають шиповану.

Також існує ламелізована гума («липучка») – чудовий зимовий варіант. На таких шинах багато прорізів, які забезпечують непогане зчеплення з дорогою. Гума підходить і для засніжених зимових доріг, і для мокрих поверхонь.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.