Вибір першого автомобіля: на що звернути увагу в першу чергу

Після успішного складання іспитів по керуванню та отримання прав багато водіїв-початківців замислюються про купівлю машини. Вибрати свій перший автомобіль доволі складно, оскільки потрібно врахувати всі параметри, не маючи достатнього досвіду керування транспортним засобом. У людини можуть бути особисті переваги щодо марки, моделі, дизайну та кольору машини. Але всі ці критерії не є першорядними при покупці. Потрібно враховувати габарити авта, характеристики двигуна, витрати пального, тип коробки та інші нюанси.

Основні технічні особливості

Ринок автомобільної продукції просто вражає різноманітністю. У такому широкому асортименті машин можна розгубитися не тільки новачкові, а й водієві зі стажем. В автосалоні менеджери проконсультують з усіх питань, але їхня мета – продати машину. Тому слід виявити трохи уважності та самостійно оцінити ключові параметри свого першого технічного засобу.

Тип та об’єм двигуна

Для водія-початківця оптимальний варіант – автомобіль з об’ємом мотора 1-2 літри. Двигуни більшого об’єму неекономно витрачають паливо, і за кінські сили потрібно сплачувати вищий податок. Машиною з потужним двигуном складніше управляти. А для їзди в межах міста ходові характеристики не дуже важливі – авто все одно рухатиметься разом із рештою потоку транспортних засобів.

При вивченні параметрів двигуна необхідно враховувати:

  • об’єм двигуна;
  • число кінських сил;
  • витрати палива;
  • тип палива – бензин, дизель, газ;
  • витрати моторної оливи.
Тип та об'єм двигуна
Об’єм двигуна – важлива характеристика автомобіля

Дизельний двигун економніший, потужність машини з таким мотором вища. Автівкою з бензиновим агрегатом легше управляти. Такий ДВС більш надійний та довговічний. Автомобіль із ГБО найекономніший у плані витрати палива. Але саме газобалонне обладнання та його встановлення коштують дорого. До того ж нову машину доведеться зняти з гарантії, якщо монтувати ГБО.

Тип коробки

Вже в автошколі майбутні водії запитують, на чому краще вчитися: на автоматі чи механіці. Щоб набути необхідного досвіду водіння, краще вибрати першу машину з механічною коробкою передач. Перемикання швидкостей відбувається в ручному режимі за допомогою важеля та тиснення на педаль зчеплення. Вважається, що водій, який опанував керування механічною коробкою, впорається з будь-яким іншим варіантом:

  • Автоматична коробка – передачі перемикаються в автоматичному режимі, а водій лише кермує.
  • Роботизована – власник машини перемикає передачі важелем, але педаль зчеплення відсутня.
  • Варіаторна – передач немає. Конструкція складається з конусних шківів та ременя. Їзда комфортна та плавна, комп’ютер сам визначає потрібний радіус обертання ременя.

Першу машину варто вибирати з механічною коробкою. Крім того, в автошколах навчають їздити такими транспортними засобами. А вже наступний автомобіль можна купити із АКПП. Але якщо водій не хоче під час їзди відволікатися на перемикання передач, варто вибрати авто з автоматичною коробкою.

Тип кузова

За цим параметром знайти машину також непросто, оскільки вибір величезний. На ринку у великому асортименті представлені седани, універсали, хетчбеки, мінівени, позашляховики, купе, пікапи тощо. Усі кузови мають відмінні риси. Тому новачкові при виборі слід звернути увагу на такі параметри:

  • Керованість та маневровість. Автомобілем із компактними габаритами простіше керувати за відсутності достатнього досвіду водіння. На такому транспортному засобі водій швидше зорієнтується, як правильно паркуватися, хоча під час паркування біля бордюрів зручніше користуватися авто з високим кліренсом.
  • Прохідність та ходові характеристики. Якщо майбутньому власнику машини знадобиться часто їздити заміськими трасами, ґрунтовими дорогами або місцевістю, де якість автомагістралей недостатньо висока, краще віддавати перевагу кросоверам з великими колесами та повним приводом.
  • Комфортабельність салону та об’єм багажника. Ці критерії важливі, коли машина призначена для поїздок великою сім’єю або частих тривалих подорожей. Якщо планується перевозити невеликі вантажі по роботі, варто вибрати авто з містким багажником – хетчбек чи пікап.
Тип кузова
Типи кузова автомобілів

Для переміщення міськими дорогами новачкам більше підходять транспортні засоби невеликого та середнього розміру. Ними простіше керувати, маневрувати в щільному потоці машин, проїжджати вузькими вулицями, паркуватися.

Системи безпеки

За статистикою ДАЇ, найчастіше в аварійні ситуації на дороги потрапляють досвідчені водії, а не новачки, оскільки відчувають впевненість за кермом. На відміну від водіїв-початківців, для яких ще актуальне питання, як подолати страх перед керуванням автомобіля, професіонали часто забувають про безпеку і нерідко нехтують правилами. При виборі машини потрібно звертати увагу на наявність опцій, які підвищують надійність керування та роблять їзду менш небезпечною:

  • ремені та подушка безпеки;
  • система превентивного гальмування;
  • адаптивні фари;
  • система моніторингу мертвих зон;
  • парктронік.

Засоби активної й пасивної безпеки та електронні помічники спрощують ведення та допомагають зорієнтуватися на дорозі у складній ситуації. Що стосується приводу, то краще зупинитися на моделі з повним або переднім приводом – це підвищує контроль над авто на слизькій або засніженій трасі.

Нова або вживана машина

Якщо виходити з цінового параметра, то тут багато залежить від фінансових можливостей майбутнього автовласника. Але, навіть маючи значну суму, не варто купувати дороге авто. За відсутності досвіду керування автомобілем зберігається ризик пошкодити транспортний засіб, наприклад, при невмілому старті або невдалому паркуванні. А потім доведеться викласти чималу суму за ремонт. Тому експерти радять обирати старий автомобіль, але в дуже хорошому технічному стані. Переваги такої машини:

  • доступна ціна;
  • відсутність страху вдарити чи розбити авто;
  • дешевші запчастини та ремонт на будь-якій СТО;
  • можливість швидко продати авто за необхідності.
Нова або вживана
Купівля нової або вживаної машини залежить від фінансових можливостей

Бажано перевіряти, щоб у старого автомобіля було не більше двох-трьох власників. Для огляду технічного стану машини краще запросити експерта, а для оформлення угоди – юриста, щоб уникнути неприємних сюрпризів після покупки.

Поширені помилки новачків

Купуючи перший автомобіль, практично всі майбутні автовласники припускаються помилок, яких цілком можна уникнути:

  1. Вибирають дуже дорогу машину з неекономною витратою палива, їздити на якій невигідно.
  2. Не перевіряють основні характеристики та не враховують вартість технічного обслуговування та ремонту.
  3. Не зважають на історію транспортного засобу при покупці вживаного автомобіля.
  4. Купують занадто стару модель (старше 10 років), яка швидко знижується в ціні і продати яку буде складно.

Багато водіїв-початківців вибирають вітчизняні авто саме для того, щоб навчитися добре їздити, а потім пересісти за кермо дорожчої, престижної автівки.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.