Як легко позбутися подряпин на склі автомобіля

Видалення подряпин на лобовому чи боковому склі авта можливе без заміни склопакета. Такий спосіб допоможе, якщо на поверхні є мікротріщинки від сміття та пилу або сліди від склоочисника. Звичайне полірування позбавить дрібних поверхневих подряпин. Глибокі та довгі борозни можна вивести за допомогою мокрого шліфування.

полірування автомобільного скла

Процес видалення подряпин

Щоб видалити пошкодження на лобовому склі в домашніх умовах, необхідно виконати кілька етапів:

  • Підготувати поверхню. Візьміть чисту вологу ганчірку та засіб для очищення скла. За допомогою ганчірки, змоченої у теплій воді, змийте пил та забруднення на поверхні автомобільних вікон. Далі протріть їх сухою ганчіркою. Тепер настала черга засобу для чищення. Невеликою кількістю якого змочіть чисту губку і ретельно прочистіть скло. Останнім штрихом стане затирання шматком сухої неворсянистої тканини.
  • Відполірувати скло машини. Наступною у гру вступає полірувальна паста. Нанесіть її товстим шаром на скло та фари та ретельно втирайте протягом декількох хвилин.
  • Миття. На цьому завершальному етапі знадобиться велика кількість чистої прохолодної води, за допомогою якої ви зможете змити залишки абразивних та полірувальних паст.

Усі тонкощі рятування скла від подряпин

Робоче місце має бути чистим, без пилу та бруду. Обов’язковою умовою є попереднє миття вашого «залізного коня» на автомийці або вдома. Так ви значно спростите собі роботу. Далі ще раз ретельно почистіть автомобільні фари та вікна.

протирання скла

Чисте скло не тільки порадує око свого власника, але й відкриє усі дрібні подряпини та щербинки. Найчастіше вони виникають після роботи двірників. Щоб зрозуміти, на якій ділянці є невидимі подряпини, потрібно просто провести пальцем на поверхні. Шорсткості, за які почне чіплятися шкіра, потрібно обвести безпечними хайлайтерами, щоб не забути їхнє місце розташування.

Як і при поліруванні автомобільних фар, заздалегідь необхідно купити малярський скотч, полірувальні пасти та полірувальну машинку. Замість останньої можна використовувати дриль із круговою повстяною насадкою. Для такого відповідального процесу видалення подряпин не підійде шліфувальна машинка. Болгарка має більшу кількість обертів у порівнянні з дрилем.

Видалення подряпин зі скла можна провести з використанням пасти ГОІ. Вона створена спеціально для шліфування крихких шорстких поверхонь. Важлива порада – не перестарайтеся під час шліфування пастою ГОІ. При надмірному вдавлюванні можуть утворитися нові, глибші тріщини.

У жодному разі не використовуйте зубну пасту і тим паче зубний порошок. Ці засоби користі не принесуть, а створять додаткові проблеми. Натомість вони добре підійдуть для зачистки пластикових фар зсередини та зовні. Для скляних поверхонь необхідно придбати алмазну полірувальну пасту.

Попередження під час роботи

Усуваючи недоліки, не забувайте про такі засоби індивідуального захисту:

  • рукавички;
  • захисні окуляри;
  • маска або респіратор.

Ці заходи убережуть вашу шкіру, очі та дихальні шляхи від механічного та хімічного впливу. А щоб убезпечити автомобіль від попадання пилу та пасти до кузова, потрібно накрити машину плівкою. На лобовому склі робимо виріз за його формою, а «віконце», що вийшло, по краях обклеюємо малярним скотчем.

Місця, в яких ймовірність появи нових подряпин, «хвиль» найвища, потрібно виділити. Не бійтеся обвести їх кольоровим маркером. Такі ділянки потребують дуже тонкої ювелірної роботи.

Йдемо далі

Скло ще раз ретельно протираємо сухою серветкою. Беремо необхідну кількість шліфувального порошку та розводимо його водою до утворення пастоподібної маси. Не поспішаємо вмикати дриль до втирання пасти в подряпини. Оптимальна кількість обертів для полірування становить 1200-1700 обертів на хвилину.

Невелику частину пасти наносимо на кругову насадку і нею починаємо акуратно натирати поверхню вікна. Процедура повинна тривати не більше двох хвилин, після чого можна сміливо вмикати полірувальну машинку. Натираємо доти, доки не переконаємося у повній відсутності шорсткості та сколів.

Великою кількістю води змиваємо залишки пасти та натираємо вікна до блиску. Тепер можна відклеювати скотч та знімати захисну плівку. Про всяк випадок ще раз протріть спочатку вологою, а потім сухою ганчіркою відкриті частини автомобіля. Вся робота забере у вас трохи більше чотирьох годин. Якщо все зробити зі старанністю, то в кінці ви просто не впізнаєте свою машину.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.