Водії часто звертаються до автоательє з проханням заклеїти шкіру на сидінні автомобіля. Найчастіше потрібне просте фарбування матеріалу, на якому з’явилися подряпини та потертості. Іноді шкіру на кріслі доводиться повністю замінювати. А заклеїти невеличкі дефекти покриття можна і власноруч.
Необхідні інструменти
Ремонт шкіряного сидіння буває двох видів: просте фарбування шкіри та заклеювання тріщини. Щоб пофарбувати екошкіру, знадобиться спеціальна фарба. Вона продається в рідкому стані, пастоподібному та у вигляді аерозолю. Також потрібна м’яка щітка, щоб розмазати фарбу, або звичайна вата.
Щоб відремонтувати тріщину або щілину, знадобиться набагато більше інструментів:
- наждачний папір;
- ножиці;
- праска;
- рідка шкіра для автомобільного крісла;
- армована сітка;
- порошковий клей.
Також може знадобитися пінцет.

Ремонт шкіряного сидіння
Заклеїти дірку або пофарбувати сидіння своїми руками нескладно. Скористайтеся нашими порадами.
Підготовка
Щоб заклеїти навіть невелику тріщину, салон машини потрібно підготувати. Заберіть усі зайві речі, а також вимийте крісла. Промити краще не тільки пошкоджене сидіння, але й решту всього салону. Це потрібно, щоб нічого зайвого не потрапило до місця заклеювання. Як засіб для чищення підійде будь-який спиртовмісний розчин. Але будьте уважні – більшість очисників містять речовини, які згубно впливають на матеріал.
Тепер потрібно зовні оглянути шкіряне сидіння та визначитися зі ступенем проблеми. Якщо потрібно заклеїти невелику дірку, то крісло можна не демонтувати, щоб не пошкодити інші частини машини.
Заклеюємо тріщини
Коли всі підготовчі роботи завершено, переходимо до основного етапу. Для початку потрібно видалити ножицями всі нитки, що стирчать біля краю шкіряної подряпини. Щоб заклеїти шкіру на сидінні автомобіля, пройдіться навколо тріщини наждачним папером. Це дозволить прибрати зайві нерівності, щоб нова латка лягла рівно. Найкраще підійде папір марки М20. Далі:
- Всередину тріщини вставляємо армувальну сітку. Розміри комірки мають бути досить дрібними, найкраще брати 3х3 мм. Така сітка не дасть рідині потрапити у наповнювач сидіння.
- Заливаємо всередину рідку шкіру, яка і виступатиме в ролі латки.
- Залишилось нанести на поверхню спеціальний термічний порошок, який продається разом із імітатором матеріалу.
- Кладемо тефлонову прокладку на крісло та проходимося по ній праскою, нагрітою до температури не менше 100 градусів. Найкраще взяти спеціальну термопраску. Тримати її потрібно 10-20 секунд. Порошок під впливом високих температур перетворюється на клей і заклеює дірку.
- Щоб заклеєне місце на сидінні залишилося гнучким, потрібно швидко охолодити ділянку. Для цього застосовують спеціальні мішечки.
Але фарбувати шкіряне крісло ще зарано. Щоб повністю відновити матеріал, потрібно нанести спеціальний гель-імітатор. Розрівнюємо речовину по поверхні звичайною ганчіркою або папером та наносимо трохи знежирювача. Тепер знову обробляємо поверхню праскою, підклавши тефлоновий матеріал.
Фарбування сидіння
Фарбу можна одразу нанести на шкіру, але більшість автовласників хоче зберегти малюнок поверхні. Для цього знадобиться спеціальна плівка. Її наносять на ділянку заклеєної дірки та тримають кілька хвилин. За цей час пройде полімеризація, а на плівці віддрукується малюнок.
Тепер залишилося нанести на заклеєну ділянку імітатор шкіри, а зверху покласти плівку малюнком нагору. Знову провести термічну обробку праскою через тефлонову прокладку.
Після нанесення фарби ремонт шкіряного сидіння буде завершено. Фахівці радять обирати аерозольний барвник. Щоб пофарбувати поверхню сидіння, достатньо нанести барвник, після чого протерти поверхню папером.
Заклеїти подряпину нескладно, але, як і за будь-якого іншого ремонту, тут потрібні навички. Якщо ви не впевнені, що можете відремонтувати сидіння своїми руками, спочатку потренуйтеся на ділянках, які приховані від очей, або на старому шкіряному одязі.