Чому українцям подобаються вантажівки з Японії: перелік найкращих машин

Якщо за радянських часів японські вантажівки на наших дорогах були рідкістю, то у роки перебудови техніка, створена японцями, стала надходити в Україну у достатній кількості. Причина її популярності – педантичне проектування та складання, що дозволяє вантажівкам успішно конкурувати на ринку із надійною німецькою технікою. Але на відміну від машин, виготовлених у Німеччині, японські коштують набагато дешевше, хоча не поступаються їм за якістю.

Історія розвитку японського вантажного машинобудування

Перші японські автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння – легкові авто та омнібуси – були створені у 1905 році. До війни автомобілебудування Японії займалося переважно випуском закордонних, частіше американських моделей.

У Першу світову японська автотехніка практично не брала участі в боях, а ось після закінчення бойових дій більшість компаній Японії за підтримки уряду розпочали виробництво вантажівок, у тому числі й для військових потреб. У середині 30-х років минулого століття всі промислові підприємства, у тому числі й цехи з виробництва автомобілів, що знаходяться на японській території, стали власністю країни. Американські виробники (а їх було більшість) змушені були згорнути свою діяльність на території країни, попри вкладений капітал. Це дало старт розвитку у Японії власного автомобілебудування.

В той самий час, у зв’язку з активною мілітаризацією країни для Другої світової війни, уряд робить ухил на виробництво військових автомобілів. У військових діях активну участь брали вантажівки двох марок:

  • Поставлялися у двох модифікаціях. Трьохосний вантажний автомобіль із заднім приводом Type 94 спочатку випускався з тримісною закритою кабіною. Але для того, щоб здешевити виробництво, стали виробляти машини напівзакритого типу з брезентовим дахом та без опалення. Друга модель Isuzu – TX40. Машина з вантажністю 1,5 тонни на початку війни випускалася як задньопривідна. Ближче до кінця військових дій автомобіль був модернізований, після чого став повнопривідним та додатково придбав посилену трансмісію.
  • Тойота. Ця компанія також постачала вантажівки для імператорської армії, але в меншій кількості, ніж Isuzu. Першим була Toyota GA: швидкохідна із вантажністю 1,5 тонни, але вона не відрізнялася великою надійністю. Пізніше з’явилася Toyota KB з потужнішим двигуном, посиленою рамою та трансмісією. Вона виявилася надійнішою. Але 1943 року через дефіцит сталі в Toyota сильно спрощують металеве оснащення, роблять дерев’яну кабіну та залишають гальмівну систему тільки на задній осі.

Під час Другої світової війни, крім Isuzu та Toyota, до армії вантажівки у невеликих кількостях постачали й інші автомобілебудівні компанії.

Після війни японським компаніям було дозволено випускати обмежену кількість вантажних машин. Тоді частина фірм занепала, а деякі й зовсім розорилися. Це обмеження було знято 1950 року, коли почалася інша війна – корейська. Після цього в Японії постійно вдосконалюється автомобільна вантажна техніка.

Японські вантажівки на світовому ринку сьогодні

Невелика за площею Країна вранішнього сонця постачає на авторинок величезну кількість машин. За даними статистики, сьогодні вантажівки з Японії за кількістю продажів на світовому ринку поступаються лише техніці з США, а за співвідношенням ціна-якість нерідко перевершують американські моделі. В Україну та європейські країни з Японії надходить техніка трьох категорій:

  • Важкі десятитонні машини, що випускаються у трьохосному або чотирьохосному виконанні. Усі японські ваговози оснащуються дизельним двигуном зі збільшеним робочим об’ємом та турбонагнітачами. Такий підхід у машинобудуванні можна зустріти лише у великовантажівок із Японії.
  • Малий. П’ятитонники поставляються на ринок у різних модифікаціях. Можна вибрати авто серед самоскидів, фургонів, міксерів, бортових машин із гідроманіпулятором. Двигуни – з об’ємом 7–8 літрів.
  • Міні. Вантажність – 1–4 тонни. Найбільш популярні моделі в організацій та індивідуальних підприємців. У класі Mini представлені рефрижератори, фургони, вантажні платформи з краном-маніпулятором, самоскиди та інші види бортових машин.

Усі класи вантажної техніки відрізняються підвищеним комфортом, стильним дизайном та зручним керуванням. На ринок поставляються вантажівки від чотирьох відомих виробників: Isuzu, Hino, Mitsubishi та Nissan Diesel. Серед асортименту компаній можна знайти нові машини, що тільки зійшли з конвеєра, або вибрати авто з пробігом.

Причина популярності японських вантажних авто

Створені японцями вантажівки не випадково користуються популярністю у всьому світі. Попри те, що за конструкцією вантажівки з Японії не дуже відрізняються від європейських аналогів, ця відмінність передбачає низку покращень, які дозволяють машинам утримувати лідерські позиції в умовах жорсткої конкуренції.

Переваги вантажних автомобілів, створених в Японії:

  • Потужний двигун. Двигуни японських вантажівок оснащені системою турбонаддуву. Завдяки такій конструкції значно підвищуються характеристики потужності.
  • Сувора відповідність екологічним стандартам. Японці приділяють велику увагу захисту довкілля, тому вся вироблена ними техніка має мінімальний рівень шкідливих викидів.
  • Комфортність. Кабіна облаштована так, що в ній зручно і водію, і пасажирам.
  • Доступні запчастини. Основні виробничі потужності японських компаній розташовані практично у всіх розвинених країнах. Придбати деталь, необхідну для ремонту, можна без проблем.

Остання важлива перевага – співвідношення ціни та якості.

Легкі вантажівки

Моделі цього типу належать до розвізних. Користуються найбільшою популярністю в Японії і не тільки. Вантажні авто класу Mini часто використовуються для внутрішньоміських перевезень компаніями та приватними особами. Ними доставляють у магазини харчові продукти і промтовари, перевозять меблі, будматеріали та сипкий вантаж.

Isuzu Elf

Isuzu Elf
Isuzu Elf

Перше місце у рейтингу машин цього класу займає IsuzuElf.

Приємний зовнішній дизайн, потужний мотор, надійна конструкція та безліч модифікацій – ось що привертає увагу покупців до цього авто.

Технічні характеристики N-серії (інша назва IsuzuElf) залежать від покоління:

  • Перше. Випускалося у 1959–1965 роках. Машини працювали на бензиновому двигуні та мали вантажність 2 тонни. У порівнянні з пізнішими версіями вони були не настільки комфортні. Але вже тоді ця лінійка вважалася універсальною. До неї входили бортові машини, автоцистерни, самоскиди та багато іншого. Наразі ці авто зняті з виробництва.
  • Друге (1965–1975). Друге покоління отримало велику вантажність, до 3,5 тонни, та зручнішу кабіну з привабливим дизайном.
  • Третє (1975–1984). Ці моделі випускалися вже не тільки з бензиновим, але й з дизельним мотором. Двигуни стали потужнішими. Був зроблений рестайлінг екстер’єру та інтер’єру.
  • Четверте (1984–1993). Ці вантажівки, на відміну від моделей попередніх поколінь, експортувалися до різних країн. Недорога, практична й універсальна машина широко використовувалася для міських та приміських перевезень.
  • П’яте (1993–2006). Автомобілі отримують модернізований двигун та оновлений дизайн. Моделі п’ятого покоління були першими японськими вантажними автомобілями, що з’явилися в Україні.
  • Шосте (2006–2014). Майже сучасний дизайн та підвищений комфорт. При виробництві шостого покоління машин японці приділили велику увагу двигуну. Мотори стали менш галасливими, економнішими, а кількість шкідливих викидів зведена до мінімуму.

П’яте та шосте покоління ще зустрічаються на авторинку. Якщо необхідно купити японську вантажівку недорого та при цьому отримати надійну машину для вантажоперевезень, то варто звернути увагу на ці лінійки.

Сьоме покоління – це лаконічний, простий дизайн, потужний та економний двигун, що не забруднює навколишнє середовище, комфортна кабіна. Вантажність автомобілів у залежності від модифікації – до 3 тонн. В асортименті представлені вантажні машини з бортами, фургони та ще низка модифікацій. Можна підібрати вантажівку, яка за характеристиками оптимально відповідатиме умовам експлуатації.

Mitsubishi Canter

Mitsubishi Canter
Mitsubishi Canter

Серед легких вантажівок також користуються популярністю Mitsubishi Canter.

У машини комфортна кабіна, продуктивний та водночас економний двигун об’ємом 4,9 літра, що працює на дизельному паливі. Ці маловантажні авто нерідко використовують як евакуатори, для перевезення невеликих вантажів, вивезення сміття з приватних територій та в інших сферах.

Nissan Vanette

Nissan Vanette
Nissan Vanette

Ще один добре відомий представник класу легковантажних авт – Nissan Vanette.

Чотиритонник випускався компанією з 1978 по 2011 роки. На сьогодні авто знято з виробництва, але якщо потрібно придбати недорогу японську вантажівку, то на авторинку машин з пробігом можна знайти вантажну техніку цієї фірми. Усього було створено чотири покоління. Остання лінійка досі має попит завдяки надійності та невибагливості в обслуговуванні.

Hino 300

Hino 300
Hino 300

Четвертий «японець», добре відомий в Україні, у класі міні – Hino 300.

Безпечні, маленькі та екологічні моделі. Ці японські бортові вантажівки використовуються для перевезень невеликих вантажів на невеликі відстані. Зручна панель приладів, функціональність та економічність роблять техніку цієї фірми привабливою для підприємців та невеликих організацій.

Середній клас

Середньотоннажні машини потрібні комерційними організаціями та підприємствами. П’ятитонники застосовуються в різних областях та популярні завдяки низці переваг:

  • Не має обмежень на дорогах. На відміну від важких великовантажівок, машини з вантажністю 5 тонн мають компактні розміри та відносно невелику вагу. Вони можуть вільно пересуватися міськими вулицями.
  • Універсальність. Можна перевозити різні види вантажів: від побутової техніки та харчових продуктів до будматеріалів.
  • Вартість. На п’ятитонні вантажівки з Японії ціна не дуже висока, і завжди є можливість придбати техніку б/у.

Ці японські вантажівки в Україні зустрічаються досить часто.

Isuzu Forward Juston

Isuzu Forward Juston
Isuzu Forward Juston

Машини Isuzu Forward Juston можна зустріти на міських вулицях та на швидкісних трасах.

Вантажівки випускаються в різних модифікаціях: бортовий кузов, автоцистерна, фургон, маніпулятор, бетонозмішувач, навантажувач-маніпулятор та ще ряд варіантів. Різноманітність виконання дозволяє концерну Isuzu утримувати лідерство у продажах.

Усі випущені компанією машини мають комфортну кабіну зі спальним місцем. Тому вантажівки підходять не лише для доставляння вантажів на малі та середні відстані, а й для тривалих міжміських перевезень.

Nissan Diesel

Nissan Diesel
Nissan Diesel

Ще один популярний японський п’ятитонник.

Автомобіль широко застосовується в будівництві, сільському господарстві та інших сферах, де потрібне перевезення середніх та малих вантажів. Випускаються моделі з класичною та спареною кабіною. Поставляються автомобілі з правим та лівим кермом.

При створенні дизельного двигуна японські розробники використовували технології, що випереджають час. У результаті вийшов потужний економічний мотор із малотоксичним викидом. Майже всі варіації лінійки Nissan Diesel оснащені гідравлікою та пневмогідравлічними гальмами.

Універсальний автомобіль підходить для різних видів перевезень: торгово-промислових, будівельних, сільськогосподарських та інших. Випускається у кількох варіантах:

  • сміттєвоз;
  • автоцистерна;
  • бортовий автомобіль;
  • фургон;
  • платформа для перевезення легкових автомобілів.

Перевага цієї серії: може експлуатуватись у важких умовах.

Mitsubishi Fighter Mignon

"<yoastmark

Mitsubishi Fighter Mignon не рідкість на міських вулицях та автотрасах України.

У нашій країні найчастіше зустрічаються моделі шостого покоління, оснащені дизельними двигунами з електронним упорскуванням. Кабіна простора й комфортна, є окреме місце для сну. Найчастіше машини поставляються з рефрижераторними, ізотермічними або промтоварними фургонами. Рідше зустрічаються інші модифікації: навантажувач, бортовий кузов.

Hino 500

Hino 500
Hino 500

Ще один поширений п’ятитонник – Hino 500.

Невибаглива та витривала машина здатна перевозити вантажі на короткі та далекі відстані. Це відносно молодий автомобіль (на авторинку з 2013 року), але він вже добре зарекомендував себе.

Вантажівки, що поставляються до України з Японії, адаптовані до експлуатації в холодному кліматі та до умов перевантаження. Дизельний двигун невибагливий до якості палива. На авторинок виробники Hino поставляють кілька варіацій п’ятитонної вантажівки: бортову, фургон, з маніпулятором, сміттєвоз та деякі інші. Є моделі, оснащені додатковими опорами або гідравлікою.

Японські великовантажні машини

До цього класу належать потужні три- та чотиривісні машини з вантажністю 8–12 тонн, які умовно заведено вважати десятитонниками. Через їхню вагу і габарити є обмеження для пересування таких авто в межах міста. Великовантажні машини – оптимальний варіант для перевезення великогабаритних або важких вантажів на далекі відстані.

Isuzu

вантажівка Isuzu
Серія вантажівок Isuzu

Isuzu представляє серію великовантажних машин з вантажністю 10 тонн.

Автомобілі цієї модифікації можуть мати звичайну вантажну платформу, ізотермічний фургон, бортовий кузов, автоцистерну, міксер та інші. Але всі великовантажні автомобілі від цього виробника міцні, надійні та комфортні. Це досягається завдяки наступним технічним особливостям:

  • якісна підвіска, що забезпечує м’який та плавний хід;
  • барабанні гальма;
  • пневматичний пристрій гальмування;
  • ABS.

Барабанна система гальм встановлена ​​на задній та передній осях, а для керування гальмівним механізмом використовується спеціальний блок. Це підвищує надійність системи гальмування та забезпечує безпеку великої машини на швидкісній трасі.

Nissan Diesel

Nissan Diesel 10 тонн
Десятитонник Nissan Diesel

Десятитонники від Nissan Diesel – якісні та комфортні машини. Працюють на дизельному паливі, споживають мало пального, а вихлопи з двигуна не забруднюють навколишнє середовище.

Хоча продаж японських вантажівок Nissan Diesel 10 тонн і не займає лідируючих позицій, цей бренд заслуговує на увагу завдяки простій експлуатації, адаптованості до наших доріг і низькоякісного палива. Вантажівки цієї марки часто використовуються для міжміських перевезень.

Mitsubishi Fuso

"<yoastmark

Mitsubishi Fuso – надійний великовантажник.

Mitsubishi займається переважно постачанням автомобілів для легких та середньоважких вантажоперевезень. Але є у компанії лінійка машин, призначених для транспортування важких вантажів. Автомобілі надійні, практичні та адаптовані до умов експлуатації в нашому кліматі.

Hino

великовантажник Hino
Великовантажна машина Hino

Ще один відомий на українському ринку великовантажник – Hino.

Плюси моделей цього виробника – багатофункціональність, надійність та практичність. Автомобілі невибагливі в обслуговуванні, зручні в управлінні та відрізняються невисоким споживанням палива. Випускаються в різних модифікаціях: від фури до відкритої платформи із краном-навантажувачем.

Що краще вибрати

Відомі японські компанії поставляють на ринок моделі авто з різною вантажністю та набором функцій, тому вибирати машину необхідно з урахуванням експлуатації. Комусь потрібен бортовий автомобіль, комусь автоцистерна або міксер, іншому може знадобитися сміттєвоз або критий фургон.

японський вантажний автомобіль
На авторинку зараз достатньо як нових, так і вживаних японських машин різних модифікацій.

Чи звертати увагу на бренд – особистий вибір кожного. Якщо подобаються перевірені часом автомобілі, краще зупинитись на марці Isuzu. Вона успішно працює з 1916 року, випускаючи якісну багатофункціональну вантажну техніку.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.