Студентська пора далеко не безтурботна, тому що настає час, коли доводиться здавати багато письмових робіт. Логічним завершенням будь-якого навчання є дипломна робота, написання якої потребує часу, сил та знань. Невіддільним елементом такої роботи є економічна частина дипломного проєкту, що складається з безлічі обчислень, формул та іншої точної інформації. Причому цей розділ потрібно буде писати не лише студентам, які займаються економічними спеціальностями, але й відвідувачам інженерних, маркетингових, інформаційних та інших факультетів. Розглянемо, як написати економічну частину правильно і які важливі нюанси у процесі її створення варто врахувати.
Основні тонкощі написання економічної частини
Пишеться економічна частина дипломної роботи досить складно, оскільки йдеться про точні розрахунки та дані. Тому кожному студенту перед її складанням буде дуже важливо дізнатися про основні правила та вимоги.
До головних правил написання економічної частини слід зарахувати такі:
- Основна мета економічної частини – підтвердження описаних у дипломі технічних рішень, що обґрунтовують економічну необхідність та доцільність діяльності підприємства. Студент не просто повинен навчитися під час практики чогось нового, а й самостійно складати власну стратегію, засновану на конкретних цифрах та формулах.
- Також економічна частина в обов’язковому порядку повинна мати висновок, у якому міститиметься стислий порівняльний аналіз отриманих у процесі написання роботи техніко-економічних показників, а також зіставлення їх з іншими даними підприємства.
- Як і будь-який інший розділ дипломної роботи, економічна частина має чітко встановлені обсяги. Вона повинна складатися з 10-12 сторінок розрахунково-пояснювальної частини, а також 1 аркуша графічної. Цей розділ обов’язково має бути виконаний у друкованому вигляді на аркушах формату А4.
- Робити окремий вступ для такої частини не рекомендується. Правильно надати на початку економічної частини коротку економіко-технічну характеристику підприємства. Такий вступ має займати трохи більш ніж половину сторінки.
- Оформлення економічної частини має виконуватися з урахуванням усіх методичних вказівок для конкретної спеціалізації.
Це лише основні правила написання подібного розділу. Насправді вимог до складання економічної частини є значно більшим. Саме тому студент повинен виявити увагу, щоб робота вийшла правильною та якісною та викладач не відправив її на доопрацювання.