Як написати характеристику студента з місця практики

Характеристика студента з місця практики надається до навчального закладу за результатами проходження стажування у компанії або на виробництві. Цей документ додається до дипломної роботи та є його невіддільною частиною.

студент на практиці

Хто робить характеристику

Зазвичай характеристику складає наставник з організації, але, як показує практика, найчастіше студенту довіряють самостійно написати про себе. Документ надається до університету у формі одного або двох аркушів формату А4, з обов’язковою характеристикою студента, посадовими обов’язками та описом виконаних завдань у процесі проходження стажування. Справжність документа має підтверджувати печатки та підписи з боку організації.

Розглянемо докладніше, як пишеться характеристика студента з місця практики на підприємстві.

Структура та вимоги

Структурування параметрів залежить від думки автора. Найчастіше у навчальних закладах надаються методичні матеріали, де описуються вимоги до оформлення, але дотримуватись їх чи ні, вибирати вам. Якщо цей документ складатиметься вашим керівником з організації, краще налагодити спільну мову з ним, щоб за результатами проходження стажування в організації отримати не просто хороший досвід, а й позитивну оцінку.

Зміст характеристики:

  1. Чітко вказати повне найменування організації, де ви проходили практику, її адресу та контактні дані. Потім зазначити ПІБ, групу, курс, навчальний заклад студента, а також точний період проходження переддипломної практики.
  2. Згадати всі посадові обов’язки та виконані завдання, які довірялися вам під час стажування. Щоб спростити собі завдання, рекомендується вести щоденник протягом практики, щоб по її завершенню без особливих зусиль показати зміст на аркуші паперу. Залежно від специфіки вашої професії, вам можуть довірити не тільки розсилку комерційних пропозицій і сортування листів, що надходять, але і, наприклад, допомогу у проведенні конференцій, присутність на судових засіданнях як помічник або ж проведення повноцінних заходів.
  3. Наступний блок повинен ставитись до безпосередньої характеристики студента з місця практики. Тут мають описуватись отримані в університеті знання, які були використані під час роботи над проєктом в організації. Також можна вказати нові навички та знання, які були отримані в ході виконання того чи іншого завдання – це буде явним плюсом під час захисту підсумкової дипломної роботи. Краще виділяти позитивні сторони та оминати недоліки та недоробки, з якими довелося зіткнутися під час практики. Зазвичай характеристика описує студента тільки з кращого боку, його особисті якості під час робочого процесу, як проявив себе у непередбачуваних ситуаціях.
  4. На закінчення керівник дає оцінку студенту за підсумками закінчення практики у компанії.

Характеристику студента з місця практики написати нескладно, якщо виконувати всі пункти послідовно.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.