Як пройти співбесіду з майбутнім роботодавцем

Співбесіда – це специфічний діалог між тим, хто пропонує роботу, та претендентом на вакантну посаду. Під час такої розмови роботодавець оцінює потенційного працівника за різними критеріями. Успіх або провал бесіди залежить не тільки від того, яку освіту, досвід, професійні навички має людина, а й від того, як вона вміє спілкуватися. Тому, щоб співбесіда з роботодавцем пройшла успішно, до неї необхідно ретельно готуватися.

проходження співбесіди

Як проходить відбір претендента на вакантну посаду

Що таке співбесіда, знає не кожен, хто бажає працевлаштуватись. Вона може бути:

  • Попередня – розмова в телефонному режимі з метою первинного визначення відповідності кандидата вимогам вакансії.
  • Перша та друга – спочатку діалог може відбуватись в агентстві з підбору персоналу чи у відділі кадрів, друга співбесіда проходить безпосередньо з тим, хто приймає остаточне рішення відносно відповідності претендента на посаду.
  • Комісійне опитування – проводить конкурсна комісія, наприклад, органи державної служби.
  • Групова – практикується в деяких компаніях з метою відбору одного або кількох працівників з групи кандидатів.

Найчастіше співбесіда на роботу проходить у формі діалогу:

  • Біографічного – з’ясування даних біографії, відомостей про освіту, інформації про кар’єрне та особистісне становлення потенційного кандидата.
  • Кейс-діалогу – пропонується змоделювати реальну виробничу проблему, з’ясувати причини її виникнення та правильне вирішення.
  • Телефонної розмови – з метою первинного опитування на предмет відповідності вакантній посаді.
  • Провокаційного інтерв’ю – перевіряється стресостійкість претендента, його поведінку в нестандартних ситуаціях.
  • Розмови за компетенціями – перевірка вміння працювати в команді, навичок лідерства, ініціативності та ін.
  • Бесіди ні про що – питання про особисте життя, улюблене хобі, дітей, батьків та ін.

успішна співбесіда

Як пройти співбесіду: рекомендації

Процес спілкування з тим, від кого залежить успіх працевлаштування, може лякати. Але, скориставшись деякими правилами та хитрощами, ви зможете бути впевненими, що готові до найкращого результату. Знання, чого очікувати та як представити себе в найвигіднішому положенні, допоможе вам успішно пройти співбесіду та отримати роботу своєї мрії. Для цього:

  • Проведіть попереднє дослідження. Дізнайтеся якомога більше про компанію та посаду, на яку ви претендуєте. Це допоможе вам краще зрозуміти, що роботодавець очікує від кандидата, і дасть змогу ефективніше підготуватися.
  • Попрактикуйтеся говорити про себе в позитивному руслі. Так роботодавець зрозуміє, чому ви зможете стати чудовим доповненням до його команди.
  • Будьте позитивними та впевненими. Ваша поведінка багато чого розповість про те, ким ви є як особистість і потенційний працівник, тож переконайтеся, що вона добре показує вас. Навіть якщо справи підуть не так, як планувалося, або якщо виникне незручне мовчання, зберігайте спокій і зібраність. Працедавці, як правило, цінують кандидатів, які залишаються спокійними під тиском, навіть коли вирішили пройти співбесіду без досвіду роботи. Не намагайтеся бути занадто серйозними, бо розмова може бути дуже натягнутою, що відобразиться на враженні про вас.
  • Організуйтесь і підготуйте все необхідне. Переконайтеся, що всі ваші матеріали впорядковані, перш ніж відправлятися в кімнату для спілкування з роботодавцем. Принесіть кілька копій свого резюме разом із будь-якими іншими документами чи матеріалами, пов’язаними з роботою, які можуть допомогти продемонструвати, чому ви чудово підходите для даної компанії. Крім того, підготуйте власні запитання, щоб роботодавці знали, що ви проявили ініціативу, детально вивчивши їхню організацію перед тим, як йти на співбесіду.
  • Будьте тактовними. Успішна співбесіда не терпить недоречних жартів. Навчіться коректно відповідати на незручні питання, не соромтесь запитувати у роботодавця.
  • Ніколи не запізнюйтесь на зустріч з працедавцем. Краще прийти дещо раніше, ніж змушувати себе чекати. Чітко сплануйте оптимальний маршрут до офісу.

Збираєтесь на співбесіду – одягайтеся професійно!

Під час підготовки до співбесіди, одяг, який ви виберете, так само важливий, як ваші навички та кваліфікація. «Правильний» образ допоможе вам справити чудове перше враження на працедавця. Вибираючи, в що одягнутися на співбесіду, важливо підібрати те, що виглядає професійно та підходить для робочого місця. Уникайте надто повсякденного або відкритого одягу. Дотримуйтеся нейтральних кольорів, таких як чорний, темно-синій, сірий або бежевий, віддайте перевагу класичним речам, наприклад, піджаку чи діловій сукні. Не відволікайте увагу роботодавця яскравими кольорами або візерунками на своєму вбранні.

діловий стиль одягу для жінок

Допоможуть завершити ваш образ і нададуть йому витонченості додаткові аксесуари. Дотримуйтеся мінімуму прикрас і уникайте всього надто кричущого чи яскравого. Взуття має бути чистим і начищеним, бажано з чорної або коричневої шкіри. Ваш зовнішній вигляд повинен бути доглянутим і охайним. Переконайтеся, що ваше волосся чисте та акуратно укладене подалі від обличчя. Жінкам варто нанести мінімальний макіяж, який виглядає природно. Чоловіки повинні переконатися, що волосся на обличчі акуратно поголене. Також важливо впевнитися, що ваші нігті чисті та доглянуті.

Найголовніше при виборі того, що одягнути на співбесіду влітку чи взимку, – це комфорт. Якщо ви не почуваєтесь зручно в тому, що носите, це відобразиться на мові ваших рухів і жестів під час зустрічі. Переконайтеся, що одяг правильно сидить, не надто тісний або мішкуватий. Уникайте всього, що може обмежувати або викликати дискомфорт під час розмови.

Рекомендації для літньої співбесіди:

  • Речі мають бути із дихаючих тканин, адже через хвилювання ви можете потіти.
  • Взуття обов’язково із закритим носком.
  • Для літнього образу можна вибирати більш яскраві, насичені кольори, ніж узимку, але не кричущі.

діловий стиль одягу для чоловіків

Питання на співбесіду: будьте готовими відповісти на основні з них

Як правило, працедавці для своєї впевненості можуть поставити кандидату на вакантну посаду ряд запитань. Відповідати на них слід спокійно, врівноважено, змістовно, щиро. Краще до цього підготуватись заздалегідь.

Найчастіше запитують про обов’язки працівника на колишній роботі, скільки було людей в команді і яку роль там виконували ви, чому вирішили змінити місце роботи і що важливо в новому колективі. Також роботодавців цікавлять ваші сильні та слабкі сторони, бажання вчитись і вдосконалюватись.

Завжди пам’ятайте, що після розмови з працедавцем ви повинні мати чітку відповідь на два питання:

  • Чи справлюсь я із запропонованими обов’язками?
  • Чи потрібна мені ця робота?

Якщо ви це усвідомлюєте, то будете знати, що вам необхідно запитати при спілкуванні з роботодавцем. Так пошук оптимальної вакансії буде в рази ефективнішим, а шанси успішно працевлаштуватися суттєво підвищаться.

Дотримуючись вищевказаних порад, ви можете не сумніватись, що якою б не була ваша співбесіда, це принесе мінімум проблем. За належної підготовки та практики можна успішно пройти навіть найскладніший діалог з роботодавцем.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.