Про що твір «Говорюща риба» Андієвської

Притча – це досить цікавий жанр літератури, що обов’язково несе в собі особливий урок, котрий розповідає про тонкощі життя. Під алегоричними масками вона приховує прості, але важливі істини. Твір «Говорюща риба» являється притчею, бо під казковим сюжетом прихована актуальна проблема сприйняття людської індивідуальності світом. Пригоди головної героїні розповідають, як важко бути не таким, як усі.

гарна рибка

Про що йдеться у творі

Твір «Говорюща риба» розповідає про життя особливої жительки глибин, що зіштовхнулася з суспільством, неспроможним приймати індивідуальність і зміни, котрі та за собою веде. Головна героїня казки наділена особливим талантом. На відміну від своїх родичів, вона вміє говорити. Їй дуже подобається дар, і вона прагне поділитися ним з навколишнім світом.

В пошуках дому

Та суспільство не може прийняти щось нове. Навіть сім’я відчуває дискомфорт від наявності говіркого родича. І щоб не бентежити близьких, говорющій рибі доводиться покинути своїх батьків. В пошуках споріднених душ героїня прибивається до нової зграї риб. Але і тут її чекає невдача. Знову говорюща риба покидає свій табун, тому що один, навіть дуже особливий, голос не може пробити стіну стандартизованого соціуму.

Казка «Говорюща риба» вчить не здаватися та бути на сторожі, що безмірна безтурботність може привести до жахливих наслідків. Крім балакучості, говорюща риба мала чисте серце, вміння радіти життю та наївність, котра її згубила.

Примусове видворення приводить героїню на берег. Там вона зустрічає близького по духу товариша, котрий сприймає рибку як особистість, а не особину певного виду. Говорюща риба та рибалка казки Андієвської товаришували тому, що обидва уміли бачити особливе в сірих буднях. Їхній розум не обмежувався рамками, що нав’язувало суспільство. Так рибка у казці Андієвської знаходить своє місце у всесвіті.

Емма Андієвська
Емма Іванівна Андієвська – авторка твору “Говорюща риба”

Фатальна наївність та міцне несприйняття

У казці-притчі «Говорюща риба» фантастичним є особливе уміння героїні розмовляти та її здатність повноцінно жити на сущі. Реальним же є жорстокий світ, в котрому дуже важко порозумітися, особливо людям з різним світоглядом. У творі «Говорюща риба» поєднання чарівного та буденного стало причиною загибелі риби.

Винних у «Говорющій рибі» багато:

  • рибалка, що не вважав за потрібне пояснювати зрозумілі тільки йому речі;
  • дружина, котра нічого не чула через свою заклопотаність та говірливість;
  • рибка, що була занадто безтурботною;
  • суспільство, котре неспроможне сприймати нове.

Казка «Говорюща риба» навчає обережності. Якщо рибка була б більш обачною та не розраховувала б на свій талант і чуйність людей, похід у гості не коштував би їй життя.

«Говорюща риба» є казкою-притчею, що розповідає про складну долю індивідуальності.

«Говорюща риба» – повний текст казки

Пропонуємо послухати цю казку в аудіозаписі:

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.