Вступ у курсову роботу (науковий звіт) – це її розділ, у якому обґрунтовується важливість заявленої теми для науки, спеціалізації, технології, описується актуальна проблема чи завдання. За обсягом вступ не перевищує 2-5 сторінок друкованого тексту. При написанні курсової автор повинен не просто коротко викласти суть проблеми, а й зацікавити читача настільки, щоб йому захотілося продовжити знайомство з цією науковою роботою.
Декілька простих рекомендацій
Наведемо кілька рекомендацій, яких слід дотримуватися під час написання вступу:
- Знайомлячись із текстом, читач має чітко побачити коло вирішуваних питань. Суть наукового звіту вже окреслена назвою роботи, тому в тексті вступу не потрібно її повторювати.
- Спочатку слід розкрити важливість теми для певного сектора наукової чи технічної галузі.
- У тексті слід навести інформацію, які дослідження вже проведено у цій галузі, вказати, на якому рівні вирішена проблема.
- Вказати літературу, в якій порушується вирішення зазначених роботою питань. Це має переконати читача у тому, що проблема цікава й іншим авторам та відома у науковому світі.
- На закінчення розділу потрібно чітко сформулювати мету, перерахувати завдання, вирішення яких призведе до виконання.
Логіка побудови тексту
Невеликий текст вступу має бути логічно побудованим, складатися з окремих, пов’язаних між собою мінічастин, що доказово розкривають сутність проблеми та переконують читача у важливості написаної роботи. Приклад введення в курсову роботу може містити описані нижче пункти.
Обґрунтування актуальності теми для певної галузі знань
Тут слід зазначити причину інтересу до об’єкта дослідження зараз. Чому у проєкти, пов’язані з вивченням об’єкта, роблять інвестиції, які вигоди обіцяє вивчення об’єкта.
Прізвища авторів, які займалися цією проблемою
Це викликає додатковий інтерес до роботи, оскільки буде видно, що проблема цікава певній частині наукової спільноти.
Загострення уваги
Потрібно акцентувати на розв’язуваних на цю мить задачах та навести приклади таких завдань, вказати отримані в цій галузі яскраві результати. Цей пункт переконає читача в поінформованості автора, зануреності його у проблему.
Вказівка на сучасні методи дослідження
Перерахуйте методи, які застосовувалися під час дослідження:
- загальнотеоретичні (аналіз та синтез, дедукція та індукція, класифікація, аналогія),
- практичні (експеримент, вимірювання, порівняння, спостереження).
Опис підходу автора до розв’язання завдань
У цій головній частині слід чітко сформулювати свої наміри у розв’язанні цієї проблеми.
Перелік проблем, які в цій галузі не вирішені
Автору важливо показати, що він бачить невирішені завдання, може називати їх, тим самим постати перед читачем із найкращого боку.
Перерахування перспектив роботи у цьому напрямку
Опишіть кілька прикладів, наведіть матеріали, факти в яких розповідають про розвиток цієї галузі знань та технологій.
Формулювання мети та постановка завдань
Мета має бути співзвучна заявленій назві теми, а завдання – конкретизувати питання, вирішення яких призведе до досягнення мети.
Написати вступ до курсової роботи, приклад якого не так легко адаптувати до своєї теми, буває досить проблематично. Якщо ви постараєтеся, то зможете підготувати найбільш вдалий вступ.