Як почати власний бізнес: декілька порад

Працювати на себе, самостійно складати графік роботи, втілювати мрії та плани у життя – бажання багатьох. Принаймні кожен другий хоч інколи замислюється, як почати свій бізнес. Перш ніж відкрити власну справу, слід ретельно продумати бізнес-ідею, шляхи розвитку, стратегію продажів та просування на ринку.

старт бізнесу

Бізнес-ідея

Перед тим як реєструвати ФОП чи ТОВ, слід поміркувати, яким бізнесом краще зайнятися. Інколи ідеї для відкриття власної справи лежать на поверхні, наприклад, неподалік здається приміщення під кав’ярню. Ідеальний майданчик для завзятого любителя кави знайдено, можна спробувати себе у якості власника затишної кав’ярні. Або ж ви майстерно в’яжете кофтинки усім знайомим. Тоді магазин ваших виробів або ж пряжі, ниток чи аксесуарів для рукоділля – гарний спосіб побудувати бізнес зі свого хобі.

Бізнес-план

Проаналізувавши свої навички та знання, написавши список вмінь та своїх ресурсів, можна зрозуміти як діяти далі. Особливо це корисно новачкам, які ще погано розуміють, як буде працювати їхня ідея надалі. Необхідно подумати:

  • чим краще зайнятися;
  • скільки коштів вкласти;
  • чи слід залучати інвесторів;
  • чи брати кредитні кошти.

Корисно скласти бізнес-план. По-перше, в ньому буде зручно упорядкувати ідеї, порахувати бюджет, визначити термін окупності та показники ефективності. По-друге, бізнес-план наочно продемонструє вашим інвесторам, партнерам або кредиторам, як працюватиме бізнес, що від нього чекати та чи слід вкладатися в нього.

молодий бізнесмен

Існує безліч інструкцій зі складання бізнес-планів. Можна знайти готовий схожого напряму і адаптувати його під свої задуми, кошти, матеріальну та технічну базу. Або ж можна замовити готовий бізнес-план в спеціалізованих агентствах. Але слід розуміти, що в такому випадку в бізнес-плані можуть бути не враховані певні аспекти вашої справи, адже ніхто не знає ваш майбутній бізнес краще, ніж ви.

Малий бізнес у селі

Готовий бізнес-план та начебто прибуткову ідею не завжди може бути легко втілити в життя. Якщо у місті свою нішу знайти не вдається, слід поміркувати, як почати бізнес в селі. Приблизно 30% населення нашої країни проживає в сільській місцевості. Бізнес на врожаях, тваринництві, бджолярстві та садівництві перспективний та популярний. У мегаполісах заробіток може залежати від багатьох факторів: орендної плати, наявності конкурентів поблизу, навіть затяжного ремонту дороги, через який під’їхати до вашого офісу незручно чи взагалі неможливо. Бізнес у селі можна почати з малого:

  • вирощувати зелень на продаж;
  • здавати оптом соління або джеми власного виробництва;
  • продавати овочі, фрукти та ягоди;
  • реалізувати яйця, м’ясо птиці чи кроликів.

Більш масштабним бізнесом може бути вирощування свиней, корів на м’ясо, молочне та сирне фермерство. Популярними напрямами бізнесу в селі є також еко-туризм, майстер-класи з виготовлення випічки, заготовок на зиму чи навіть предметів побуту на основі продуктів, вирощених на власному полі, городі, в садку. Поступово наймаючи робітників та розширюючи власну справу, можна не лише заробити самому, але й створити робочі місця, що важливо для наших сіл та країни в цілому.

домашні соління

Невдачі та самовиправдання

Починаючи будь-що нове, можна зіткнутися зі страхом невдачі. Чи вийде, чи не втратиш більше, ніж заробиш, чи буде попит на товар або послугу – всі ці питання постають перед людиною, яка намагається відкрити власну справу.

Найчастіше ми пояснюємо свою бездіяльність такими самовиправданнями:

  • В мене немає ідей, все це вже було і не матиме попиту. Пам’ятайте, що на будь-який товар знайдеться свій покупець. Навіть якщо ви четвертий перукар в вашому районі, але надаєте послуги бездоганно та маєте свою особливу техніку, клієнти в вас завжди будуть.
  • Я не вчився на бізнесмена, в мене немає досвіду. Відкрити бізнес може кожний. Існують тисячі прикладів успішних підприємців, які починали свою справу з власної вітальні чи кухні, маленької присадибної ділянки чи дідусевого саду. Запишіться на курси, проконсультуйтесь зі спеціалістами у своїй сфері, головне – дійте. Досвід приходить, коли починаєш працювати. Існує безліч варіантів, як почати бізнес у найрізноманітніших сферах діяльності від продуктових торговельних майданчиків до інформаційної сфери.
  • Ризикувати страшно. Само собою, будь-який початок – певний ризик. Навіть прописавши всі аспекти свого майбутнього бізнесу, можна не врахувати перебій з постачанням, аварійне відключення світла, хвороби тварин та рослин, стихійні лиха чи економічні кризи. Але лише ризикнувши та спробувавши щось нове, можна досягти своєї мети.
  • Як дивитись людям в очі, якщо нічого не вийде і бізнес закриється. Будь-який підприємець знає, що без програшів немає і перемог. В когось все виходить, «вистрілює» з першого разу, а в когось ідея за ідеєю провалюються. Якщо ви спробували щось один раз, то велика ймовірність, що зможете відкрити щось знову. Перша невдача дасть вам необхідний досвід, використавши який, ви зможете створити щось дійсно успішне.

серйозний бізнесмен

Як почати бізнес з нуля

Невизначеність та туманні перспективи часто лякають підприємців-початківців. Авжеж, набагато простіше працювати на когось, хто сам вирішить, куди йти далі, як працювати та з ким заводити ділові відносини. Якщо ви задумалися, як почати бізнес з нуля, не бійтеся питати та цікавитись. Зверніться за порадами до родичів та близьких, які вже мали такий досвід, особливо в області, яка вам до душі, почитайте спеціалізовану літературу, форуми молодих бізнесменів, завітайте до підприємств, які вас надихають, та проаналізуйте їх роботу.

Перспективна ідея, чіткий бізнес-план, натхнення та бажання працювати зроблять з вас успішного підприємця. Головне – почати, адже краще спробувати та програти, ніж не спробувати й шкодувати про це.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.