Як захистити курсову роботу: поради

Курсова робота – один із важливих методів перевірки практичних знань студента. Тема курсової роботи видається на початку другого тижня семестру та передбачає її виконання у позанавчальний час шляхом систематичного самостійного опрацювання. Після написання її потрібно буде представити чи захистити. Розглянемо, як захищати курсову роботу і до того ж на можливо більш високу оцінку.

студентка захищає курсову

Склад та зміст курсової роботи

У гуманітарних і технічних вишах структури курсових робіт дещо різняться, але загалом можуть бути такі розділи:

  1. Завдання на курсову роботу, підписане керівником та виконавцем і затверджене завідувачем кафедри.
  2. Мета та завдання роботи.
  3. Послідовне виконання плану курсової роботи, який представлений у завданні. Для технічних дисциплін це розрахунки, обчислення, результати комп’ютерного моделювання. Для гуманітарних – розробка методик, аналіз даних, обробка текстової інформації.
  4. Висновки щодо роботи.
  5. Список використаної літератури.

Пояснювальна записка до курсової роботи технічного плану має обсяг до 25-30 сторінок тексту через 1,5-2 інтервалу, виконаного шрифтом Times New Roman 14пт. Обов’язкові титульні аркуші, а також малюнки. У курсових роботах на технічну тему обов’язково є креслення кількістю 3-5 аркушів формату А1 або А0, виготовлені в графічних редакторах на кшталт AutoCAD.

Підготовка та захист

Виконати роботу – пів справи, її треба ще захистити. Захист найчастіше буває публічним. Присутні, крім виконавця та керівника, ще й викладачі, які ведуть суміжні курси. Часто на захист запрошують студентів тієї ж спеціальності. Відвідування студентами таких публічних захистів дуже корисне – одразу стає зрозумілим, як захищати курсову роботу, уникнути помилок, пояснюючи окремі розділи, правильно відповісти на запитання викладачів.

Як підготувати виступ

Жодних чітких вимог до тексту виступу немає. Йдеться у вільній формі «для себе». Студент повинен скласти для початку план, а потім заповнити кожен пункт коротко. План промови:

  1. Вступ. У цій частині необхідно скласти вітання для комісії та представитися, наприклад, студент першого курсу економічного факультету, П.І.Б.
  2. Теорія. Потрібно розповісти про проблему дослідження, його об’єкт та предмет, наскільки актуальна тема, перерахувати список питань, на які відповідає текст роботи.
  3. Основна частина. Тут потрібно коротко описати всі розділи, основні терміни та ключові моменти. На цю частину необхідно виділити максимальну кількість відведеного часу.
  4. Висновок. Після повного розкриття теми потрібно зробити висновок і підбити підсумок свого дослідження.
  5. На завершення слід сказати, що доповідь закінчено, і члени атестаційної комісії можуть поставити студенту свої запитання.

Приблизно так має виглядати захист курсової роботи. Студенту нема потреби вчити напам’ять всю свою наукову роботу, але легко орієнтуватися в тексті він зобов’язаний. Тому вдома потрібно неодноразово опрацювати всю промову.

Промова має бути не більше п’яти аркушів друкованого тексту.

При захисті студент користується візуально-графічною інформацією, яка може становити невіддільну частину курсової роботи або готуватися спеціально для її захисту. Плакати, креслення, графіки, діаграми – при розумній кількості вони дозволяють значно полегшити завдання виконавцю курсової роботи. Важливо, що матеріали, які є обов’язковими, студент має право не здавати в архів, а користуватися ними й далі в процесі навчання.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.