Як знайти себе та змінити стару професію

Щоб вирішити змінити професію, для початку потрібно дати собі відповідь на запитання: чого я хочу? Можливо, вам хотілося б отримувати хорошу зарплату або підвищення по кар’єрних сходах. А може, ви замислилися над тим, щоби спробувати себе в іншій сфері. Все це – ознаки кризи, яка має завершитися змінами у професійному житті.

жінка фахівчиня

Як змінити роботу

Спробуйте на тему, як змінити професію, поговорити з безпосереднім начальником. Якщо вам, як і раніше, «нічого не світить», варто задуматися про інше місце роботи.

Щоб знайти хороше місце, потрібно бути фахівцем. Оцінюйте себе правильно: не вимагайте зарплату, на яку не заслуговуєте, а також не виконуйте величезну кількість роботи за копійки.

Точно визначте для себе пункти, за якими шукатимете роботу:

  • графік, який би вам підходив найбільше;
  • можливість та бажання професійного зростання;
  • можливість поїздок та відряджень;
  • відстань від будинку;
  • обов’язки, які ви можете виконувати.

Престижну роботу зручно шукати через знайомих та друзів. Розкажіть їм про своє бажання змінити організацію. Можливо, пошуки займуть менше часу. Складіть резюме, показуючи досвід роботи, навички, свої позитивні характеристики. Резюме можна віднести до кадрового центру, відправити роботодавцям електронною поштою, розмістити на сайтах у базі претендентів.

Не забувайте, що на старій роботі ви зобов’язані попередити директора та написати заяву про звільнення за 2 тижні до передбачуваного звільнення.

Коли виникає потреба у зміні професії

Одна з причин, чому люди бояться міняти роботу – фінансова стабільність. Навіть коли приходить думка про нову професію, її зупиняє інша: а що як я звільнюся і не знайду іншу роботу, на що тоді житиму? Але таку проблему можна вирішити – просто кілька місяців до звільнення відкладайте деяку суму для вашого проживання, якщо це «раптом» настане.

Головні причини, що стимулюють розпочати пошуки нової роботи:

  • Ви застрягли на місці: немає просування по службі, нових обов’язків, тисне почуття неможливості самореалізації та «бігу по колу».
  • Занадто маленька зарплата: ви набралися досвіду, робите багато зайвої роботи, а платню не підвищують. Варто вже подумати, де знайти високооплачувану роботу для своїх умінь.
  • Неприємний колектив: навіть якщо зарплата та посада влаштовує, причиною для пошуку нової роботи можуть стати неприємні відчуття серед колег. Скандали, недоречні жарти, образи не лише заважають працювати ефективно, а й погано впливають на здоров’я.
  • Занадто сувора дисципліна: неприємно почуватися на роботі, якщо ти начебто приходиш у в’язницю. Коли вас ігнорують із проханнями чи ідеями, контролюють кожен крок, а ще й карають матеріально за дрібні провини – навіщо жити у в’язниці, самого себе засудивши?
  • Нестерпні умови праці: постійний шум, запах, випаровування, незручний режим, коли робота нічим не тішить.

Пам’ятайте, що ви не раби, роботодавець і співробітник мають однакові права. Тому, якщо потрібно вирішити проблему, говоріть про це, а якщо немає результату – йдіть.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.