Робимо басейн на дачі власноруч

Напевно, всі мріють про басейн на дачі або в заміському будинку. Але дуже часто на ділянці просто немає місця, щоб розмістити великі стаціонарні конструкції, та й коштують вони досить дорого. Проте можна обійтися і бюджетним варіантом – зробити простий басейн своїми руками. Якщо є навичка роботи з інструментами, то штучне водоймище на ділянці можна створити з підручних матеріалів.

басейн для дачі

Декілька важливих моментів

Незалежно від того, з яких матеріалів буде створюватися власноруч простий басейн у дворі приватного будинку, при формуванні штучного водоймища слід враховувати таке:

  • Грамотно вибрати місце. Ділянка повинна бути рівною і добре освітлюватися сонячними променями. Це дозволить воді швидше нагріватись. Бажано, щоб гілки дерев не нависали над чашею, інакше в неї постійно падатиме листя або інше сміття.
  • Заздалегідь передбачити систему зливу та місце, куди зливатиметься вода.
  • Подбати про зміцнення стін. Водна товща давитиме на них, і буде неприємно, якщо конструкція розвалиться під час купання.
  • Якщо для гідроізоляції використовується гідроізоляційний брезент, то кількість матеріалу має відповідати розміру ємності, плюс збільшення по всьому периметру на ширину 50 см.

Бажано прикрасити територію, відсипавши її галькою або великим річковим піском. Для зручності відпочивальників можна поставити лавки та спорудити вішалку для рушників.

Різноманітність простих варіантів

Можна зробити простий басейн своїми руками на вулиці з піддонів, контейнера, труб та інших матеріалів. Розглянемо найпопулярніші варіанти.

Яма у землі

басейн у ямі
Один із етапів створення басейну на дачі.

Найпростіший спосіб дешево та швидко отримати можливість купатися на власній ділянці. Для створення водойми потрібно:

  1. Вирити яму необхідної ширини та глибини.
  2. Вистелити дно картоном, а стіни закрити мішками. Шар картону зробить дно м’яким, а мішки захистять плівку від пошкоджень об нерівність ґрунту та коріння рослин.
  3. Укласти в яму брезент і притиснути краю великими каменями. Каміння не тільки утримають матеріал від сповзання, але й додатково прикрасять басейн.

Залишилося заповнити готову чашу і насолоджуватися купанням у спекотний день.

Така конструкція має лише один недолік: зливати воду доведеться вручну або використовувати насос зі шлангом.

З труб

басейн із труб і листового металу

Якщо є навички роботи зі зварювальним апаратом, можна виготовити каркасний басейн із профільної труби. Для цього потрібно:

  1. Зварити стінки із профтруби та закріпити на них аркуші полікарбонату або металу.
  2. Поєднати секції одну з одною. Якщо хочеться зробити розбірну конструкцію, то скріплення стін можна зробити не зварюванням, а за допомогою болтів.
  3. Встановити гідроізоляційну вкладку.

Такий простий басейн, зроблений своїми руками, може прослужити кілька років, радуючи у спеку водяною прохолодою.

Бетонні кільця

басейн із бетонних кілець

Міні-басейн із бетону міцний, надійний і довговічний, але його розміри обмежені діаметром бетонного кільця, тому дорослому поплавати в ньому не вдасться. Щоб побудувати басейн своїми руками з бетонних кілець, знадобиться:

  1. Викопати яму. Глибина залежить від того, як планується заглиблювати бетонне кільце.
  2. На дно насипати 30 см піску, а поверх нього – шар щебеню завтовшки 20 см.
  3. Дно залити бетоном.
  4. Встановити бетонне кільце. Це важливо зробити до того, як дно застигне. Тоді краї кільця і нижня частина після застигання бетону будуть герметично з’єднані один з одним.

Готовий резервуар поґрунтувати, а потім оздобити плиткою, мозаїкою або пофарбувати водостійкою фарбою.

З шини

басейн із шин

Якщо взяти шину від комбайна або іншої техніки, то можна зробити мінібасейн своїми руками для дитини. Для цього потрібно лише розмістити шину на рівній ділянці землі та вистелити її зсередини гідроізоляційним брезентом.

У такій чаші можуть хлюпатися одразу двоє дітей. Додатковий плюс: невелика глибина не дозволить дитині втопитися.

З піддонів

саморобний басейн із піддонів

Простий бюджетний спосіб отримати великий резервуар. Щоб побудувати басейн своїми руками, необхідно зробити таке:

  • Вирівняти ділянку та застелити її старим банером, пологом або брезентом.
  • Поставити піддони на ребро і скріпити один з одним шурупами, надаючи каркасу округлу форму. Для підвищення жорсткості готову форму потрібно додатково зміцнити стяжними ременями.
  • У місцях стиків потрібно покласти м’який матеріал. Підійдуть старі ковдри та рушники. Тканина не лише захистить плівку від випадкових пошкоджень, а й підвищить комфорт. Також бажано вистелити м’якими ганчірками дно.
  • Оббити стіни із піддонів тепличною плівкою.
  • Укласти гідроізоляційний брезент.

За бажання можна зробити з піддонів не круглий, а прямокутний каркас.

Останнім етапом стане створення зручних сходинок та прикрашання території навколо.

Поліпропілен

поліпропіленовий басейн власноруч

Матеріал водо- та газонепроникний, а його пластичність дозволить створити резервуар будь-якої форми. Крім того, басейн з поліпропілену має привабливий вигляд, тому чаша не потребує додаткового оздоблення. Для того щоб організувати на ділянці таку водойму, потрібно:

  1. Вирити котлован.
  2. Залити дно бетоном.
  3. Створити резервуар із поліпропілену (скріплення аркушів проводиться тепловим пістолетом з насадкою для розгорнутих кутів).
  4. Заповнити бетонним розчином простір між краєм ємності та земляним бортиком.

Перед заливкою стінок необхідно встановити армувальні лінії на відстані 50-70 см один від одного – вони будуть служити додатковими ребрами жорсткості.

Якщо місце дозволяє, то можна побудувати простий басейн у будинку чи лазні. Резервуар може бути виготовлений із різних матеріалів:

  • бетону;
  • поліпропілену;
  • глиняної цегли;
  • металу та пластику.

Чаша може бути заглибленою або перебувати на поверхні.

Басейни всередині будуються за тим самим простим принципом, що і на вулиці, а їх розміщення в приміщенні дозволяє не чекати теплих днів, а насолоджуватися купанням цілий рік.

Як видно, простий басейн своїми руками не вимагає великих фінансових вкладень та побудувати його нескладно із підручних матеріалів.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.