Бетон – найпопулярніший будівельний матеріал. Він використовується для капітального будівництва, виготовлення декору, лиття підлоги тощо. Але приклеювання до цементу будь-якого матеріалу – складне і незвичне завдання. Основа пориста, припадає пилом, при поганих погодних умовах може бути вологою, але виконати роботи треба. Вивчимо основні способи та засоби, якими можна надійно приклеїти гуму до бетону.
Призначення та види клею по бетону
Для пористих поверхонь існують різні типи клейових засобів, які уніфіковані за назвами та властивостями. Будівельна галузь досить велика, і виробники швидко задовольнили попит на такі речовини.
Переважна частина речовин для бетону та гуми заснована на цементі з добавками, що підвищують пластичність шва та адгезію клейової маси. Також є полімерні засоби, які мають активну речовину з мінеральним наповнювачем. Це дорожчі розчини, але в деяких випадках вони ефективніші за цементні аналоги. Також клейові суміші мають групи спеціальних продуктів для екстремальних умов – низьких та високих температур, підвищеної вологості. Такі клеї використовуються в басейнах, лазнях, на вулиці.
Для надійного з’єднання клей для гуми і бетону повинен мати такі якості:
- Тривалий монтажний період – від 1 до 4 годин, щоб можна було закріпити покриття з гуми або декор на бетоні.
- Склад не повинен покриватися кіркою на відкритому повітрі протягом 20 хвилин, у швидко висохлих клеїв період може бути скорочений до 10 хвилин.
- Ковзання поверхонь, що склеюються, повинно бути мінімальним або відсутнім.
Вибір клею
Щоб полегшити пошук засобу для приклеювання гуми до бетону, клейові суміші маркуються так:
- G – рідина;
- T – без ковзання;
- F – прискорене затвердіння;
- E – допустимо не закривати суміш під час роботи;
- C2S – стійкість до механічних впливів;
- C2 – посилений клей;
- C1 – стандартна формула.
За складом клеї бувають такими:
- Ceresit 115 – ефективна та дешева формула на основі білого цементу з адгезійними добавками. Церезит не сповзає та підійде для облицювальних робіт. Рекомендується для внутрішніх та зовнішніх робіт, у тому числі при спорудженні басейнів, покрівель тощо.
- Епоксидний клей – для будівельних цілей виготовляється під такими назвами: «Клейпол», ЕДП, «Епоклей». Дорожчий за попередній варіант, але більш надійний в експлуатації та простий у використанні.
- Поліуретанові склади можуть бути одно- або двокомпонентними. Масово застосовуються в будівельній галузі: для сендвіч-панелей, меблів, фурнітури, пластикових вікон, облицювання з динамічними навантаженнями, ландшафтних робіт, утеплення будівель тощо. Однак цей матеріал вимагає більш ретельного підходу до процесу склеювання.
Щоб правильно клеїти гумове покриття на бетон, найпопулярнішим засобом для гуми залишається епоксидна смола. Це екологічно чистий і міцний матеріал, який забезпечить надійне вклеювання гуми на бетон. При цьому епоксидний засіб стійкий до вологості, температури, не має запахів після висихання.
Головна перевага – суміш складається із двох компонентів. Схоплювання відбувається лише при додаванні затверджувача, а первісна міцність шва досить висока для монтажних цілей. Крім склеювання гуми, епоксидна смола застосовується:
- для гідроізоляції;
- реставрації площин;
- як заповнювач для гнізд кріплення;
- як захист від грибка.
Залежно від типу повний набір міцності починається від декількох годин. З’єднання виходить міцним, жорстким та стійким до будь-яких забруднень.
Особливості роботи з клеєм
При склеюванні поверхонь великою кількістю суміші потрібно дотримуватися певних правил:
- При розчиненні у воді чи рідині потрібно поступово засипати порошок і розмішувати, а не навпаки – щоб не утворилися грудки.
- Готувати потрібно лише невеликий об’єм – клей швидко схоплюється та втрачає властивості.
- Обов’язково очистити поверхню до нанесення клею.
- Економія на клейовому засобі небажана. Придбати рекомендується лише якісні продукти.
Правильний вибір та дотримання інструкції гарантує надійне приклеювання гуми до бетону.