Гладка поверхня – серйозна проблема для клеїв. Особливо гостро це відчувається під час роботи зі склом – закріпити на ньому щось досить важко. Але вирішити цю проблему можна. Достатньо правильно підібрати інструменти та приклеїти пластик до скла за інструкцією.
Яким має бути клей
Склеювання часто потрібне для декору або в побутових цілях. Це можуть бути прикраси на вікна, тримачі у ванній кімнаті тощо. Рідше буває потрібно приклеїти пластик до лобового скла на авті. Не зважаючи на різне призначення, клей повинен мати певні якості, щоб скло надійно з’єдналося з пластиком:
- Колір. Рекомендується прозорий клей, щоб не закривав огляд. Але вимогою можна знехтувати, якщо це не заважає експлуатації та не псує зовнішній вигляд скла.
- Міцність шва. Декор можна приклеїти звичайною сумішшю, але якщо це предмети побуту, то краще звертати увагу на силу з’єднання.
- Вологостійкість. Скло насамперед запотіває при перепаді температур, навіть у літню пору. Для цього достатньо невеликої вологості. Тому краще вибрати суміш для приклеювання без водної основи.
- Герметизація. Для цього існує спеціальний герметик для скла. Він краще підійде для акваріумів або зміни вікна машини.
- Час витримки. Потрібно уважно вивчити інструкцію, співвіднести необхідний час для набору міцності та можливість не чіпати скло і пластик, що приклеюються. Якщо період буде більшим за можливий, то краще пошукати інший варіант.
Вибір клею
Для приклеювання пластмаси до скла підходять такі типи прозорих клеїв:
- Силіконовий – безбарвний, часто застосовується для герметизації з’єднань у побуті та автомобілі. Силікон є універсальним матеріалом для приклеювання будь-яких поверхонь, підходить при з’єднанні скла з пластиком. Важливо врахувати, що силікон твердітиме не менше 24 годин.
- Ціанакрилатний – універсальний моментальний клей для скла та пластику. Швидко схоплюється, але оскільки він досить рідкий і податливий, його позиціонування не складе труднощів. Щоб намертво склеїти поверхні, потрібно купувати саме чисту ціанакрилатну суміш для приклеювання з мінімальною кількістю добавок. Такий клей трохи дорожчий, але набагато міцніший за звичайні суміші з основою з цієї речовини.
- Поліуретановий – це середній варіант між силіконом та ціанакрилатом. З’єднання досить міцне та підійде для активної експлуатації, тому суміш застосовують при ремонті автомобілів. Шов при цьому стійкий до різних впливів та вологи, клей підійде для експлуатації на вулиці.
- Силікатний – також називається «рідке скло». Він відмінно підійде для приклеювання скла до пластику і не зіпсує його зовнішній вигляд, у тому числі заломленням світла або осадом пилу. Силікатна суміш утворює гладку поверхню, яка не вбирає забруднення.
Потрібний варіант визначають виходячи з фінансових можливостей та необхідних характеристик з’єднання.
Приклеювання
Скло та пластик з’єднати з хорошим клеєм нескладно. Достатньо виконати 4 кроки:
- Очистити, знежирити й максимально вирівняти поверхні, що склеюються, щоб вони щільно прилягали одна до одної.
- Нанести на одну з них клей, почекати час за інструкцією.
- З’єднати деталі та щільно притиснути, але без ризику пошкодити скло. Надлишки клею одразу видалити. Виняток може бути із силіконом – його можна прибрати механічним шляхом після затвердіння.
- Не навантажувати приклеєні пластик та скло до повного затвердіння.
Виконавши правильно всі кроки, ви отримаєте міцне з’єднання.