Чим можна ефективно відіпрати траву зі світлого одягу

Чим відіпрати траву з одягу світлого забарвлення – це питання завжди гостро стоїть влітку, особливо перед тими, у кого є маленька дитина. Забруднення зеленим трав’яним соком одні з найбільш стійких. На матерії світлих тонів вони помітні особливо сильно. Але якщо знати кілька маленьких хитрощів, то можна швидко позбутися навіть від найжахливіших на вигляд плям.

дитина в траві
Діти люблять валятися в траві, після чого потрібно шукати методи прання зелених плям.

Чим вивести плями від трави та повернути речам ошатний вигляд

На жаль, хіміки поки не винайшли чарівного універсального засобу, який би миттю усував їдку трав’яну зелень у домашніх умовах. Щоб її прибрати з білих речей, доводиться послідовно застосовувати розчинники різної сили у надії, що вихідний колір відновиться раніше, ніж зіпсується матерія.

Починати потрібно з найм’якішого способу: замочити світлий одяг на кілька годин у холодній кип’яченій воді. Потім віджати, прополоскати. Якщо сліди трави не відійшли, переходити до більш агресивних засобів.

Загальне правило, як відіпрати плями від трави зі світлого або кольорового одягу: засіб для чищення наносять тільки на саму цятку та акуратно відтирають її ганчіркою, губкою або зубною щіткою.

Випрану річ сушать тільки на повітрі. Якщо скористатися сушаркою або гарячою праскою, слабке забруднення може знову проступити. Тоді вже видалити плями від трави буде неможливо.

білизна сушиться
Сушіть білизну на відкритому повітрі.

Як видалити зелень з одягу

Чим раніше розпочато боротьбу, тим легше можна відіпрати траву та добитися відмінного результату. Для синтетичних та натуральних світлих тканин добре підходить наступний перевірений метод:

  • роблять содову пасту: 3 столові ложки порошку розбавляють водою (2 столові ложки);
  • пасту втирають у забруднення та залишають до повного висихання;
  • роблять суміш з 1 столової ложки рідкого засобу для миття посуду, 1 склянки води та половини склянки білого оцту;
  • у цю суміш умочують зубну щітку та відтирають нею змащену содою забруднену ділянку;
  • прополіскують одяг у великій кількості холодної води та вішають сушитися на повітрі.
сода з водою
Содою можна очистити штани, дитячі кофти, футболки, сорочки.

Працювати доводиться тільки з прохолодною або ледве теплою водою. У трав’яному соку міститься багато білка – гаряча вода не відпирає, а навпаки, закріплює забруднення.

Як очистити джинси від трави

Брудно-зелена смуга на улюблених світлих джинсах здатна зіпсувати найкращий настрій. Але завдання, як відіпрати траву з джинсів, не таке вже й нездійсненне. Денім – матеріал витривалий, тому шанси швидко відновити колишню свіжість дуже високі.

Чим свіжіші плями від трави на джинсах, тим легше їх видалити. Для початку потрібно рясно змочити забруднення спиртом та дати висохнути. Потім запрати прохолодною пом’якшеною водою (жорстка погано відпирає будь-який бруд). Після цього постраждалу ділянку запрати ще раз із якимось рідким мийним засобом та гарненько прополоскати джинси у прохолодній воді.

джинси у пралці
Якщо після сушки пляма все одно проступає, всю процедуру повторюють.

Для видалення застарілого забруднення можна спочатку потерти його зубною пастою, а потім випрати світлі джинси.

Спосіб боротьби з зеленню, що глибоко в’їлася

Чим довше трав’яний сік присутній на світлому одязі, чим сильніше він в’їдається. Засохлі плями, які були посаджені кілька днів або тижнів тому, звичайними прийомами взагалі не відпираються. Але це зовсім не означає, що ваша улюблена світла річ назавжди зіпсована, та її не можна почистити вручну.

застарілі плями
Повозитися, звичайно, доведеться, але відіпрати плями від трави на одязі та відновити колір можна.

Для ефекту потрібно зробити наступне:

  • змішати одну частину рідкого мила (або засобу для миття посуду) та одну частину перекису водню;
  • нанести розчин на забруднену ділянку та залишити на пів години (наносити можна руками, пензликом або залити суміш у розпилювач та побризкати забруднене місце);
  • налити у таз теплої води, додати одну склянку універсального відбілювача для білизни, покласти туди одяг та залишити постояти на три години;
  • завантажити одяг у пральну машину та провести звичайний цикл прання з пральним порошком;
  • запустити цикл полоскання, додавши у воду склянку білого оцту.

Сушити одяг після такого інтенсивного прання потрібно на повітрі, а не у сушарці та не праскою.

Підручні засоби

Білий оцет та рідке мило – ефективні, але не єдині засоби, які підходять для того, щоб відіпрати плями від трави на одязі. Це можна робити та за допомогою інших засобів:

  • Господарське мило. Пляму змочити водою, рясно натерти милом, залишити на пів години, потім випрати речі звичайним способом.
  • Спирт нашатирний. У склянці води розчинити 1 чайну ложку спирту, натерти отриманою рідиною постраждалу ділянку, потім натерти милом та через дві години випрати у звичайному режимі.
  • Кухонна сіль (нейодована). Рясно зволожити водою пляму, натерти сіллю, залишити на 20 хвилин, випрати одяг пральним порошком.
  • Лимонна кислота. У склянці води розчинити 4 чайні ложки кислоти, нанести розчин на пляму, добре потерти, випрати одяг звичайним порошком.
  • Гліцерин із яєчним білком. Змішати 1 білок та 2 чайні ложки гліцерину, нанести цю суміш, залишити на 40 хвилин, випрати.

Ці способи ефективно видаляють свіжі зелені плями.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.