Тріщина на телефоні – поширена проблема. Сучасні смартфони мають захисне скло з особливою технологією гарту, але навіть невдале торкання ключів у кишені може пошкодити дисплей. Щоб витратити мінімум фінансів та часу, розглянемо способи, як правильно заклеїти скло на телефоні власноруч.
Яке скло клеїти
Заміна розбитого дисплея часто коштує половину телефону, тому найкращим рішенням буде поміняти тільки скло. Скло, що підходить за розміром мобільного, можна замовити в спеціалізованих інтернет-магазинах. Придбати його потрібно лише для конкретної моделі телефону, уникаючи універсальних варіантів. Комплектуючі та ремонтні набори можуть бути у тому числі на сайті виробника.
Вибір клею
Отримавши захисне скло з тачскрином для заміни, необхідно підготувати клейовий засіб. Вибір має бути грамотним – від нього залежить не тільки надійність склеювання, а й тривалість роботи. Непридатний клей може утворити напружені ділянки та викликати викривлення екрана, через який тріщини з’являться без механічних впливів. Заклеїти дисплей телефону можна за допомогою таких засобів:
- Силікон – широко застосовується у ремонті мобільних телефонів. Суміш для заклеювання дешево коштує, її легко знайти і при цьому якість будь-яких з’єднань на найвищому рівні – шов виходить герметичний та надійний. Силікон не потребує особливих умов із розігрівом або змішуванням кількох рідин.
- Loca – спеціальний склад, який твердне тільки під ультрафіолетом. Якщо виникне помилка чи нерівність, у вас буде можливість виправити. Засіб створений спеціально для того, щоб заклеювати дисплей смартфона. Купити можна один із 6 різних видів.
- Епоксидна суміш – займає перше місце у рейтингу клеїв для пластику. Корисна особливість даного клею в тому, що він заклеїть тачскрин і не пошкодить інші поверхні при контакті.
- Скотч-стрічка двостороння – бюджетний спосіб заклеїти скло телефону. Є спеціальний скотч, призначений саме для ремонту мобільних телефонів.
- Плівка-фіксатор – деякі бренди випускають ремкомплекти для заклеювання скла. Плівка точно повторює всі розміри плати та скла – це аналог двостороннього скотчу, тільки з найкращою якістю та точним позиціюванням. Мінус у тому, що не усі виробники випускають такі плівки.
Тип клею визначають залежно від складності, але краще віддати перевагу заводським рекомендаціям або ремкомплекту. На другому місці Loca, який пробачає помилки монтажу екрана. За відсутності цих двох варіантів клеїти краще силіконовим клеєм, який найбезпечніше полагодить скло.
Заміна скла
Залежно від типу пристрою, міняти доведеться лише скло або весь екран цілком. Але процес розбирання принципово не відрізняється, і його можна виконати вдома власноруч:
- У боковині пристрою, зазвичай усередині ніші, знаходиться болт кріплення – його потрібно відкрутити відповідною викруткою для точних робіт.
- Зафіксувати корпус телефону, бажано на спеціальному стенді – це допоможе здійснити всі роботи без додаткових ламань.
- Зламане скло видалити за допомогою пластикового шпателя або сисальця. Головне, не поспішати та робити все повільно, щоб не пошкодити шлейфи, що з’єднують дисплей із платою телефону.
- Після демонтажу старого скла повністю видалити залишки клею.
- Просушивши смартфон і підготувавши нове скло, можна наносити клейовий склад.
Клей повинен бути тільки на площі, що заклеюється, і в невеликій кількості, щоб не закрити активну частину матриці. Заклеївши екран, необхідно почекати час, відведений для затвердіння, згідно з інструкцією.
Заміна екрана на телефоні не потребує нічого, не доступного в домашніх умовах. Відремонтувати скло на телефоні можна і самому, якщо терпляче дотримуватись всіх кроків інструкції.