Технологія нанесення декоративної штукатурки «Мокрий шовк» своїми руками

Щоб естетично виглядала декоративна штукатурка «Мокрий шовк», нанесення повинно здійснюватися поетапно, з дотриманням базових принципів. Звичайно, є ще деякі нюанси та маленькі хитрощі.

Особливості «шовкової» штукатурки

Для початку варто розібратися, що таке обробна мастика. Вона буває двох видів.

Перша – рідкої консистенції, з ефектом шовку. Як декоративні добавки до такої штукатурної пасти використовуються:

  • перламутровий порошок;
  • металева пудра;
  • подрібнене волокно.

Як сполучний компонент використовується безбарвний акрил. Після затвердіння покриття набуває характерного благородного блиску, тому його й назвали «мокрим шовком». Така штукатурна паста продається вже повністю готовою до використання.

Шовкова штукатурка
Декоративна штукатурка «Мокрий шовк»

Другий варіант – це щось середнє між штукатурною пастою та паперовими шпалерами. Це так звані рідкі шпалери, які продаються у вигляді сухої суміші. Після приготування за інструкцією отримують щільну пластичну масу. Таку консистенцію їй надають набряклі волокна целюлози. Суміш наносять на стіну тонким шаром. Готове покриття виглядає дуже красиво та нагадує справжній шовк.

Обидва покриття по-своєму гарні. Але наносити рідку штукатурну пасту трохи простіше.

Штукатурка ефектно виглядає не тільки на стінах, але й на стелі. Єдине обмеження – не варто використовувати її для оформлення ванної або кухні. З вологою таке покриття не справляється, а в кухні воно швидко просочиться кулінарними ароматами, що теж не дуже приємно.

Як підготувати стіни

Технологія нанесення декоративного покриття потребує бездоганно рівної поверхні. А значить, потрібно підготувати основу дуже ретельно. Адже шовкове покриття настільки тонке, що розраховувати на маскування дефектів стін з його допомогою не варто. Як проходить підготовка покроково:

  1. Спочатку звільняємо стіни від старого покриття: шпалер, фарби чи побілки.
  2. Потім оглядаємо стіни дуже уважно, простукуючи та попутно прибираючи фрагменти штукатурки, що відшаровуються.
  3. Усі щілини та діри заповнюємо ремонтною сумішшю.
  4. Якщо буде виявлено грибок або цвіль, їх обов’язково прибираємо, зачищаємо уражене місце та обробляємо хорошим антисептиком.
  5. Очищену поверхню вирівнюємо стартовою штукатуркою.
  6. Коли все висохне, пройдемося по поверхні теркою, щоб прибрати найменші шорсткості.
  7. Залишається тільки покрити стіни ґрунтовкою у два шари. Бажано, щоб відтінок фарби був максимально близьким до нашої декоративної штукатурки. У крайньому разі підійде біла фарба – як універсальний варіант.
Нанесення штукатурки
Наносити «шовкову» штукатурку слід тільки на бездоганно рівну поверхню

Після ґрунтовки поліпшується адгезія поверхні, а значить, декоративна маса буде міцніше та довше триматися на стінах.

Нанесення

Коли стіни остаточно просохли, можна приступати до нанесення декоративного покриття. Техніка нанесення мастики своїми руками включає відразу два способи:

  • в один шар (спрощений варіант);
  • у два шари – для отримання складного, фактурного покриття.

Отже, спочатку розглянемо одношаровий варіант нанесення.

В один шар

На кельму потрібно набрати мастику (трохи). Перший мазок робимо від стику стіни та стелі. Для цього притискаємо кельму до поверхні під гострим кутом та проводимо нею уздовж стіни. Решту мазків робимо за аналогічним принципом, щоб утворити границі квадрата зі стороною близько 1 метра. Якщо на стіні є будь-які елементи, що виступають, їх також акуратно обводимо кельмою по контуру. Після цього можна сміливо заповнювати вільний простір квадрата.

Головне, пам’ятати основний принцип – масу наносимо дуже тонко (шаром не більше 2 мм). Наступні квадрати наносимо за схемою «драбинка», поки не буде покрита вся стіна. Важливо звертати увагу на те, щоб не були помітні стики квадратів. Поки поверхня стіни ще волога, потрібно відполірувати покриття шайбою або гладилкою. Якщо планувалося створення рельєфу, його наносимо відразу на сире покриття. Фактура створюється ребристим валиком, морською губкою, штампами. Навіть шматок зім’ятого поліетилену може послужити інструментом для створення цікавої фактури.

Нанесення шовокової штукатурки
Наносити декоративну штукатурку можна в один або два шари

Двошаровий варіант

При двошаровому способі нанесення декор виходить складнішим та цікавішим, схожим на венеціанську штукатурку.

Другий шар накладаємо за аналогічним принципом: починаючи від кута, а далі – «драбинкою». Та все ж технологія буде трохи відрізнятися від одношарового варіанту. Закінчуючи працювати з одним квадратом, ми повинні повернутися до попереднього для створення на ньому фактурного малюнка. Для цього робимо кельмою невеликі мазки, що утворюють малюнок у вигляді хвиль, штрихів, ялинок тощо.

Після нанесення другого шару приступаємо до полірування, щоб зробити гладенькою основу, яка трохи підсохла. Поліруємо гладилкою або кельмою. Після полірування стіна буде сохнути як мінімум добу.

Коли поверхня висохне, можна покрити її лаком. Накладати його кистю потрібно дуже акуратно, оскільки лак затвердіє остаточно не раніше, ніж через тиждень.

Отже, як ми бачимо, технологія у принципі нескладна.

Декоративна шовкова штукатурка не тільки красиво виглядає, але ще й не вицвітає, не виділяє токсичних речовин, не деформується навіть у новобудовах. Ціна на неї може здатися завеликою у порівнянні з іншими матеріалами, але тепер ви знаєте, як заощадити на робочому процесі.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.