Ще з радянських часів ванні кімнати у квартирах стали робити невеликого розміру. Хтось, намагаючись перетворити стандартне приміщення, об’єднує санвузли, тим самим збільшуючи площу, а хтось візуально розширює простір за допомогою дизайнерських прийомів. Зараз існує величезна кількість матеріалів для оздоблення сантехнічних приміщень, але кахельна плитка залишається найпопулярнішим та потрібним матеріалом. Щоб результат відповідав вашим очікуванням, необхідно заздалегідь продумати дизайн плитки у ванній.

На що звертати увагу при оформленні
Перш за все, необхідно визначитися з колірним рішенням. Якщо передбачається оздоблення маленької ванної, то не варто вибирати темні тони – вони «з’їдають» простір. У іншому ж можна орієнтуватися на улюблені кольори.
Найчастіше ванну не оздоблюють одним варіантом плитки, а комбінують як мінімум пару кольорів або розставляють акценти за допомогою кахлів із малюнком або контрастним відтінком. У цілому вимог до поєднання стилю ванної з дизайном квартири немає, але краще витримати загальну стилістику квартири.

Можливі стилі
При виборі варіантів дизайну ванної варто врахувати, що, не зважаючи на різноманітність стилів укладання, для додання оригінальності та унікальності вашого інтер’єру допускається змішання напрямків. Головне – щоб кінцевий результат виглядав гармонійно та не порушував функціональності приміщення.
Геометричний
Характеризується застосуванням фігурної плитки різних геометричних форм – овалів, кіл, трикутників. Таке укладання краще виконувати не по всій ванній кімнаті, а використовувати, наприклад, для оформлення однієї стіни. В іншому випадку кімната вийде занадто химерною, та з часом дизайн буде втомлювати.

Класичне укладання
Зустрічається у більшості випадків. Основний принцип у тому, що для оздоблення вибираються два відтінку плитки: світлий, який укладають по верху стіни, та темний – по низу. Для розведення різкого контрасту між відтінками додають так звані бордюри, які поєднують у собі обидва основні кольори та забезпечують плавний перехід.

Доповнення інтер’єру фотоплиткою
Це відносно нова технологія, але її вже полюбили дизайнери. Суть полягає у тому, що на поверхню плитки наноситься точна копія обраної клієнтом фотографії. Таке укладання може бути використане по всьому периметру кімнати, для виділення однієї зі стін або для створення керамічного панно, навколо якого буде створюватися оздоблення.

Античний
Характеризується великим форматом плитки та штучним її зістаренням. Найбільш виграшно таке укладання виглядає у просторих приміщеннях, де є можливість доповнити обраний стиль відповідними елементами декору.
Основний колір кахлю для античного дизайну – бежевий. Ефект старіння досягається коштом вибілення окремих ділянок.

Етнічний
Створюється завдяки використанню декоративних елементів у стилістиці культур різних народів. При виборі плитки для оформлення ванної дизайнери спираються на зразки декоративного мистецтва тієї країни, у стилі якої планується дизайн. Це допоможе при виборі кольорової палітри, адже для різних культур властиві свої уподобання щодо кольору.

Вибір за характеристиками
У будівельних магазинах вибір кахлю дуже широкий. Тому, щоб підібрати слушну до майбутнього дизайну плитку, варто звертати увагу на такі її характеристики:
- Колірна палітра.
- Покриття (емалеве – матове або глянсове чи зовсім без покриття).
- Формат плитки. При виборі кахлю за цим параметром необхідно враховувати загальну площу покриття з урахуванням швів. Вибір розмірів величезний: починаючи від мозаїчної плитки зі сторонами від 1 см, закінчуючи широкоформатною зі сторонами від 90 см.
- Метод виготовлення (пресована, лита, екструдована).
- Товщина (від 4 до 20 мм).

Як вибрати якісний матеріал
При всьому розмаїтті характеристик кахлю, необхідно враховувати та його якісні показники, щоб із часом ремонт вас не розчарував. На що слід звернути увагу при візуальному огляді плитки:
- Кахель необхідно перевірити на вигин. Поява нерівностей – вірна ознака низької якості.
- Плитки повинні бути однакового розміру. Навіть незначні похибки при укладанні зіпсують кінцевий вигляд.
- Плитка не повинна мати опуклу або увігнуту поверхню.
- При вимірюванні діагоналі плитки допускається похибка не більше 1 мм, в іншому випадку неможливо буде викласти рівномірний малюнок.
- При виборі глазурованого кахлю покриття повинне бути гладким та однорідним. Оглядати потрібно з освітленням ззаду – за такої умови будуть помітні можливі дефекти.
- Перевірити цілісність плитки на відсутність відколів та збитих куточків.
- Малюнок на виворітному боці плитки повинен бути чітким.

Найчастіші помилки
Запрошення кваліфікованого дизайнера для розробки інтер’єру ванної кімнати доступно не кожній людині. Однак зараз у відкритому доступі можна знайти величезну кількість готових дизайнів. Якщо ви не змогли підібрати відповідний вам варіант, залишається тільки самостійне створення дизайну. Щоб уникнути проблем при оздобленні ванної, пропонуємо розглянути найчастіші помилки:
- Вибір кахлю низької якості. Прагнучи заощадити на плитці, ви ризикуєте отримати неякісний матеріал, який незабаром доведеться міняти. Тому краще вибрати якісний матеріал з високим ступенем міцності та вологостійкості.
- Укладання настінної плитки на підлогу. В умовах підвищеної вологості у ванній настінний кахель, покладений на підлогу, може призвести до серйозних травм, бо не відповідає головному критерію при виборі підлогового покриття – антиковзання.
- Неякісне укладання. Довіряти укладання плитки варто тільки професіоналам, адже навіть найкрасивіше покриття, укладене криво, зіпсує дизайн, а погана затирка швів призведе до розмноження грибка.
- Вибір плитки від різних виробників для створення інтер’єрної композиції. Різниця параметрів плитки буде виділятися та не дозволить створити ідеальний дизайн.
При прийнятті рішення, самостійно чи займатися дизайном ванній або запрошувати фахівця, варто адекватно оцінювати свої можливості. Беручи участь у створенні інтер’єру ванної, ви можете відкрити для себе багато нового та отримати приємні емоції від самостійної творчості.
Сучасні тенденції дизайну не канонізують певні стилі, тому варто враховувати, що ваш інтер’єр – це ваше власне відображення. Не варто нехтувати комфортним для вас оздобленням ванної, адже у цій кімнаті ви щодня проводите певний час. Також не можна забувати, що прийом водних процедур для багатьох пов’язаний з релаксом, відновленням сил після важкого дня, а ремонт ванної повинен цьому сприяти.