Правила використання клейового дублерину

Дублерин – один із найкорисніших винаходів для текстильної промисловості та не тільки. Цей матеріал призначений для надання необхідної форми та посилення основної тканини, шкіри та іншого матеріалу, з якого виконується виріб. Розглянемо докладніше, де варто використовувати дублерин клейовий та як правильно його обробити для кращого ефекту.

клейовий дублерин

Дублерин для тканини – навіщо потрібен

Виробництво одягу – складний та трудомісткий процес. Для полегшення роботи та створення нових варіантів з різних видів тканини та шкіри був розроблений дублерин клейовий. Це спеціальне полотно для формування зовнішнього вигляду та дублювання основи, яке продовжує термін служби та стійкість виробів до механічних впливів. Приклад використання підкладки – виготовлення коміра. Дублерин поширений у дитячому одязі, він безпечний і не виділяє хімічних речовин.

Види

Залежно від завдань та сфери використання, дублерин буває 3 основних видів:

  • Еластичний – часто застосовується для повсякденного одягу. Податливий приємний матеріал, що не зминається і зберігає форму після хімчистки.
  • Ворсовий – щільний клейовий дублюючий матеріал. Його використовують у верхньому одязі, м’яких іграшках, іноді у внутрішній частині взуття.
  • Тканинний – щільність дублерину у такому варіанті висока. Застосовується він для одягу, взуття та аксесуарів, що зазнають механічних навантажень.

низькотемпературний дублерин

Як прибрати дублерин з тканини

Щоб працювати з дублерином та його залишками, можна використовувати пару та тепло. Спочатку полотно обдають парою з парогенератора. Зазвичай, підкладка сама відходить, тому що клей під високими температурами починає плавитися. Але клейовий шар ще залишається на основі. Для того щоб повністю видалити дублерин з тканини, потрібно підготувати праску та чисті аркуші паперу. Праску гріють до максимально дозволеної для основи температури та притискають нею аркуш паперу, прикладений до забрудненої ділянки. Бажано міняти папір на новий кожен раз, щоб клей, що відстав, не перейшов на чисту ділянку полотна.

прасування через папір

Також можна обробити поверхню змоченою спиртом марлею. Клей потрібно відтирати повільними рухами.

Простіший, але дорогий спосіб відклеїти дублерин від тканини – за допомогою спеціальних видалячів клейової маси. Такі засоби потрібно обов’язково перевіряти на непомітній ділянці.

Якою стороною клеїти дублерин до тканини

Для домашнього використання клейову підкладку можна придбати у швейному магазині. Обов’язково купуйте варіант саме під ваші завдання, щоб не переплачувати та не зіпсувати річ.

Використовувати дублерин еластичний потрібно за наступною інструкцією.

  1. Щоб правильно приклеїти дублерин на тканину, визначаємо клейову сторону – на дотик вона буде шорсткою. Цією стороною тканина прикладається до вивороту одягу.
  2. Після цього готуємо інструмент – праску потрібно увімкнути в режим прасування вовни або синтетики, вимкнути пару. Дублерин для шкіри клейової доведеться клеїти спеціальною формою.
  3. Після цього укласти тканину на прасувальну дошку. Щоб користуватися дублерином, його потрібно змочити водою із розпилювача. Після цього можна додати матеріал до виробу.
  4. Після цього потрібно приклеїти дублерин на тканину праскою. Важливо не прасувати матеріал, а саме притискати його та гріти кілька секунд.
  5. Після цього залишити все на 10-15 хвилин, щоб якісно проклеїти дублерином тканину.

Чим замінити дублерин у домашніх умовах

Крім оригінального матеріалу dublirin, можна використовувати також підручні засоби та аналоги. Так, замість нього можна придбати більш доступний флізелін із клейовим шаром – це целюлозна тканина з гарною міцністю. Крім того, оригінал можна замінити на бязь чи картон.

Для фіксації стійок, манжет та комірів перелічені матеріали використовуються навіть у промислових масштабах. Але папероподібні аналоги мають великий мінус – на відміну від оригіналу, вони не еластичні і руйнуються. Однак у разі стійок це стає перевагою.

органза
Органза є замінником дублерину.

Також продублювати тканину можна безклейовим методом. Наприклад, органза після обробки парою набуває достатньої щільності.

Спандбонд – тип жорсткої дублювальної основи без клейового шару. В основному використовується для виготовлення сумок, взуття тощо.

Також існують жиророзчинні та водорозчинні основи, що використовуються при вишивці для фіксації основи. Після виконання робіт їх видаляють у відповідний спосіб. У рукоділлі можна приклеїти дублерин до фетру.

Враховуючи можливі мінуси та погану стійкість до згину паперових аналогів, тканинний дублерин залишається найкращим варіантом для надання виробам стійкої форми, яка не зникне після прання, прасування тощо.

Чому дублерин не клеїться на тканину

При домашньому використанні є великий ризик помилки, оскільки інструкція може бути розрахована вже на досвідченого користувача, який знає, що таке дублерин і для чого він використовується. Тому розглянемо основні причини, через які клейовий шар підкладки або сама основа може бути зіпсована:

  • Найпоширеніша помилка – приклеювання без змочування. Будь-яку тканину перед розрізанням необхідно намочити, щоб волокна стали еластичними та кроїлися саме там, де це потрібно. Змочувати можна повністю або обприскати пульверизатором.
  • Зважайте на припуски для швів – це дозволить вільно розмістити підкладку на тканині без напруги та виключити деформацію.
  • У процесі наклеювання потрібно використовувати пропрасувач – сліди клею можуть проступити через підкладку та забруднити поверхню праски.
  • Нагрів праски має бути не більше рекомендованої для тканини температури.

Найважливіше – правильно клеїти дублерин на тканину, тому що багато складів, що клеять, очистити без руйнування основи не вийде.

Переваги

Використовуваний відповідно до технології шар клейової підкладки має такі властивості:

  • Міцність – посилюючий дублерин на трикотажній основі складно розірвати у повсякденному використанні.
  • Клей високої якості – грамотно приклеєний дублерин не відійде від основи.
  • Жорсткість – різні типи дублюючої тканини використовують для фіксації тканини, надання обсягу та форми виробам. Хороший матеріал зберігає форму при довгому використанні, пранні та температурних впливах.

Жорсткий дублерин – це незамінний матеріал текстильної промисловості. Завдяки йому сьогодні можна побачити цікаві та зручні дизайнерські рішення, міцний одяг та аксесуари, які при гарному зовнішньому вигляді мають гарну стійкість і довго зберігають товарний вигляд.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.