Ринок сантехнічного обладнання досить різноманітний. Одним із найбільш затребуваних продуктів є душова кабіна через її більшу ергономічність та компактність, якщо порівнювати з традиційною ванною. Для її монтажу підходить кутовий простір. З усього розмаїття аксесуарів цього виду особливо популярна душова кабіна з глибоким піддоном.

Переваги у порівнянні з ванними
Більшість приміщень для гігієнічних процедур не відрізняється великими розмірами. Встановлена у них ванна зменшує корисний простір. З появою на ринку душових кабін вирішувати завдання раціонального розподілу площі у ванних кімнатах стало набагато легше. Не зважаючи на те, що душові кабіни з глибоким піддоном присутні на ринку вже давно, довіри до них поки не дуже багато. Пояснити це може недостатня поінформованість про технічні якості. До таких належать:
- обладнання окремих моделей функцією гідромасажу (яка є також у ванних);
- наявність глибокого піддону полегшує користування аксесуаром дітьми;
- різноманітність розмірних параметрів (80х80, 100х100 см) дозволяє розмістити конструкцію у дуже невеликих за площею приміщеннях;
- монтаж не вимагає серйозних перепланувань, включаючи також відсутність необхідності перевстановлення водопроводу;
- економічність – витрата води скорочується у 5-6 разів у порівнянні з використанням ванни.
Плюси та мінуси аксесуара
Конструкції з глибоким піддоном набувають все більшого поширення. Це пояснюється великою кількістю переваг:
- збереження тепла протягом тривалого відрізка часу (якщо порівнювати з моделями, обладнаними низьким або середнім піддоном);
- глибокий внутрішній простір для використання у якості ванни для маленьких дітей;
- можливість установки сидіння;
- легкість обслуговування комунікацій.

У яких випадках покупка виправдана
Як правило, придбання конструкції з глибоким піддоном – реалізація особистих побажань. Однак також існує цілий ряд випадків, коли покупка є необхідністю:
- Наявність у сім’ї людей з обмеженими можливостями.
- Проживання з літніми членами сім’ї – переставляти ноги через високий борт ванни з віком стає складно.
- Невеликий розмір ванної кімнати. Для таких просторів кабіна 80х80 – кращий вибір.
Різноманітність типів
Душові кабіни з відносно глибоким піддоном різноманітні. Прийнято ділити їх на ряд типів залежно від форми, розмірів та особливостей конструкції.
Форми аксесуарів
Виділяють душові кабіни:
- круглі;
- квадратні;
- овальні;
- нестандартні (у тому числі такі, що мають форму чверті кола).

Розміри
Аксесуари з глибоким піддоном мають кілька найбільш популярних розмірів:
- маленькі (80х80 або 90х90 см);
- середні (120х80, 120х90 см);
- великі – 150х80 см.
Розміри кабінки слід враховувати, коли вибирають її форму. Так, наприклад, якщо потрібна кругла кабіна з глибоким піддоном, оптимальні для неї параметри не менш 90 см як завдовжки, так і завширшки. У моделях 80х80 см буде дуже тісно.
Сьогодні серед споживачів найбільш затребуваним варіантом аксесуара з глибоким внутрішнім простором є трикутні, кутові моделі, що мають розміри 100х100 або 110х110 см. Зовнішню легкість надають дверцята зі скла або полістиролу.
Також затребувані моделі з такими параметрами:
- півколо з розмірами 80х80, 90х90, 110х110 см;
- квадрат 80х80, 90х90, 100х100 см.
Маленькі душові (як правило, з параметрами 80х80 см) відносяться до економ-класу. Їх ціна невисока, а компактні розміри дозволяють гармонійно вписати навіть у простір ванних кімнат «хрущовських» квартир.
Конструкція
Всі душові кабіни за цією ознакою діляться на два типи:
- відкриті;
- закриті.
У першому випадку мається на увазі ділянка ванної кімнати, на якій встановлений піддон, оснащений бічними стінками (як правило, це стіни приміщення), а також дверцятами.

Закрита конструкція душової кабіни складається з таких елементів:
- бічні стінки;
- герметичні дверцята;
- дах;
- піддон.
Як видно, такого типу аксесуари є герметичними боксами для здійснення гігієнічних процедур.
Матеріали для ємності
Піддон покликаний утримувати всю конструкцію душової кабіни. Відповідно, головними його характеристиками є стійкість, міцність та надійність. Наскільки ці вимоги добре реалізовані, можна з’ясувати по використаному для виробництва матеріалу.
Акрил
Класичним варіантом матеріалу піддонів є акрил. Він відрізняється невеликою вагою, що робить легким монтаж конструкцій. На міцність та термін експлуатації душа не впливають навіть вихідні розміри. Однаково довго прослужить акрилова кабіна 80х80 або 110х110 см.
На поверхні дуже важко розрізнити дрібні подряпини, неглибокі ушкодження. Чищення абразивними засобами дозволено.

Ще одною позитивною властивістю акрилових конструкцій є швидке нагрівання. Тому якщо ставиться мета придбати душ з глибоким піддоном для купання маленької дитини, цей матеріал підійде найкращим чином.
Незважаючи на велику кількість позитивних якостей, акрил має один недолік – під тиском він легко деформується. Щоб уникнути цього, фахівці рекомендують використовувати металевий каркас для посилення основи піддону з акрилу.
Чавун
Чавунні ємності для душових кабін також відрізняються міцністю та довговічністю, однак зустрічаються вкрай рідко. Пояснити це можна низьким попитом через погані фізичні властивості – чавун дуже довго гріється, що призводить до великих втрат часу та води.
Сталь
Надійністю також відрізняється сталь. Однак у неї низькі шумоізоляційні показники. Говорячи іншими словами, навіть незначний натиск води, що стикається зі сталевим піддоном, стає джерелом неприємного для оточуючих звуку.

Чавун і сталь для підвищення естетичних та експлуатаційних якостей покривають емаллю. Але це покриття скоріше мінус, ніж плюс. Навіть за умови дбайливого використання воно швидко лущиться, тріскається та відходить. Крім того, емаль легко вбирає бруд, що робить миття ще більш трудомістким. А постійний контакт з водою (що неминуче у душових кабінах) стає причиною появи іржі.
Кераміка
Для ємності душа нерідко застосовують фаянс. Матеріал відрізняється стійкістю, зовнішньої масивністю.

Виробники піддонів також пропонують моделі, виготовлені з порцеляни. Зовні привабливий матеріал вкрай стійкий. Однак вибирати для сім’ї з маленькими дітьми його все ж не рекомендується, оскільки від удару на поверхні утворюється тріщина.
Камінь
Прикладом зносостійкого матеріалу є штучний мармур. Душові кабіни із застосуванням цього матеріалу вкрай стійкі до зовнішнього впливу. Ємність швидко нагрівається та так само довго зберігає тепло, що дозволяє економити час. Відмінні шумопоглинаючі якості ви теж гідно оціните.
Кваріл
Новим для ринку матеріалом є кварил – суміш акрилу та кварцового піску. Через новизну експлуатаційні властивості такої основи для душової викликають велику кількість суперечок.

Визначаємося з розмірами
Асортимент душових у магазинах сантехніки сьогодні дуже великий. Можна зустріти моделі, розміри яких навіть менше оптимальних 80х80 см. Однак процес миття у них вкрай незручний.
Таким чином, ширина та довжина – перший параметр, який враховується при виборі кабіни. Увагу також слід приділити висоті аксесуара – найбільша дорівнює 2,3 м. Розмістити такий душ вдасться не у кожному приміщенні.
Географія виробників
Сьогодні випуском аксесуарів, оснащених глибоким піддоном, займаються виробники з різних країн Європи та Азії. Серед найбільш відомих:
- італійський Art-x;
- чеська LUXUS;
- фінський TIMO;
- німецький Pauli;
- китайські VICTORIA, SERENA.
Італійські компанії – лідери ринку виробництва душових. Функціональність та дизайн знаходяться на високому рівні. Але водночас вони досить дорогі. Більш доступні товари пропонують виробники США, Німеччини та Фінляндії. Якість їхньої продукції також дуже гарна.

Що стосується китайських душових, їхня функціональність, всупереч розхожій думці, на високому рівні. Якість застосовуваних матеріалів та збірки не поступається продукції європейських компаній. Відмінність полягає лише у вартості. Навіть обсяг наданих гарантій не менше аналогів з Європи.
Монтаж
Установка кабін з глибокої ємністю для купання має деякі особливості. Перше – незалежно від матеріалу піддону рекомендується його установка на металеву основу. Вона споруджується досить просто – по всьому дну ємності кріпляться труби, що мають квадратний перетин. Конкретна конфігурація кріплення визначається формою піддону:
- паралельно;
- хрест-навхрест.

Після організації основи проводиться монтаж зливу та іншого обладнання, встановлення якого передбачено інструкцією виробника.
Експлуатація
Компанії, що займаються випуском душових кабін з глибокими піддонами, рекомендують проводити регулярну очистку всіх поверхонь миючими засобами, спеціально призначеними для цього. Суворо заборонено використання різних розчинників, порошків та паст зі ступенем абразивності вище нуля.
Обов’язкова умова правильного використання – не нагрівати вище позначки 80°C. Крім того, не можна допускати переміщень конструкції.
Чому маленькі аксесуари популярні
Кабіни 80х80 см з глибоким піддоном – краще рішення для маленьких ванних кімнат. Не зважаючи на компактність розмірів, такі аксесуари можуть бути дуже функціональними. Наприклад, у них легко монтуються гідромасажні форсунки або система «тропічний душ». Наявність ароматичного інгалятора також зустрічається у компактних кабінках.
Душ невеликих розмірів рекомендований для установки у дерев’яних будинках з газовим опаленням. Для здійснення щоденних гігієнічних процедур не потрібно великої кількості води. Це, у свою чергу, скоротить витрати на газ.

Душові кабіни невеликих габаритів з глибоким піддоном значно збільшують вільну територію ванної кімнати. Вони займають удвічі менше площі, якщо порівнювати зі звичною ванною. Простір, що звільнився, можна зайняти, наприклад, пральною машиною.
Традиційна чаша для купання може не мати тієї функціональності, яка часто передбачена у душових. Наприклад, навіть невеликий аксесуар дозволить втілити мрію про лазню – досить вибрати модель зі встановленим парогенератором та герметичною кришкою, щоб утримувати пару всередині.