Власникам заміських котеджів та дач добре знайома ситуація, коли раптово відключається електрика. Це вносить істотний дискомфорт у повсякденне життя. Без електрики неможливо користуватися побутовою технікою, комп’ютером, заряджати мобільні пристрої. Найбільша небезпека – відключення газового котла, що живиться від мережі, особливо коли на вулиці сильний мороз. Та й при стрибках напруги опалювальне обладнання може просто вийти з ладу.
Запобігти побутовій катастрофі допоможуть джерела безперебійного живлення (ІБП). Вони здатні захистити від таких проблем:
- стрибки напруги в мережі;
- зникнення напруги у мережі.
Принцип роботи
Система складається з:
- джерела безперебійного живлення;
- акумулятора (одного або декількох) по 12 вольтів.

Як тільки напруга у мережі пропадає, у роботу включається ДБЖ. Використовуючи накопичений заряд в акумуляторах, система підтримує електрозабезпечення приладів. Подача йде не тільки на опалювальний агрегат, але й на інші підключені пристрої.
Місткість моделі залежить від кількості підключених акумуляторів та може нарощуватися у залежності від потреб власника.
Джерело безперебійного живлення забезпечить електрикою заміський будинок будь-якої площі, якщо покупець правильно прорахував параметри та вибрав відповідну модель приладу.
Основні типи ДБЖ
При виборі обладнання для резервного живлення керуються такими параметрами:
- часовий проміжок, упродовж якого регулярно немає електрики;
- необхідна потужність (обчислюється як сума потужностей усіх побутових приладів, які повинні працювати у безперервному режимі);
- діапазон допустимої вартості.

Найбільш продуктивну роботу демонструють ДБЖ з «байпасом». При раптовому відключенні електрики вони в автоматичному режимі переходять на живлення від акумуляторів. Виділяють наступні види ДБЖ:
- офлайн – характеризуються відсутністю в конструкції стабілізаторів, включаються тільки при зниженні або повному зникненні струму;
- лінійно-інтерактивні – в них є стабілізатори, це найприйнятніший варіант при постійних стрибках напруги в мережі;
- онлайн – в основному застосовуються в промислових та лабораторних умовах, де потрібно забезпечити безперебійну роботу високотехнологічного обладнання.
Функціональні моделі джерел безперебійного живлення допоможуть запобігти виходу з ладу техніки внаслідок регулярного зникнення струму в централізованих електромережах.