Гардеробна в маленькій квартирі: робити чи ні

Гардеробна давно не вважається розкішшю. Навпаки, це важливий функціональний та продуманий до дрібниць простір. Завдяки спеціально відведеному місцю для речей можна зберегти простір житлової зони, продовжити термін служби одягу та взуття, приховати побутові прилади. Щоб зважити всі за і проти створення гардеробної, розглянемо, що вона дає для маленької квартири.

компактна гардеробна
Навіть у невеликій оселі можна зробити компактну гардеробну.

Переваги

Окрема кімната для зберігання різних речей, облаштована відповідно до принципів ергономіки, має такі переваги:

  1. Збереження простору в маленькій квартирі. Усілякі шафи, комоди та інші закриті великогабаритні меблі тільки захаращують і без того не дуже просторі кімнати у типових будинках. Створення спеціального місця для більшості речей забезпечить економію місця для інших, цікавіших інтер’єрних рішень.
  2. Підтримка ідеального порядку. Завдяки гардеробній підтримується візуальна акуратність усього будинку, оскільки численне взуття всіх сезонів не стоїть біля дверей, аксесуари не лежать на тумбах та комодах, а футболки та сорочки не розвішані по стільцях. Усі предмети будуть акуратно складені в одному місці, тому решта будинку залишиться в порядку.
  3. Мінімум витрат часу. Правильна організація зберігання в одному спеціальному місці дає змогу швидко підібрати потрібне поєднання речей для створення стильного образу. На збори потрібно набагато менше часу, якщо елементи гардеробу в уже підготовленому, чистому та попрасованому вигляді.
  4. Раціональне використання простору. На перший погляд, площа кімнати здається невеликою, проте саме це приміщення вдається використовувати по максимуму, на всю висоту стін від підлоги до стелі. Заповнення простору полицями, ящиками, вішалками, коробками визначається індивідуально, виходячи з потреб людей, які проживають в будинку. Грамотно спланована система зберігання допоможе вмістити всі речі та навіть трохи більше.
  5. Поєднання з господарським блоком. Крім одягу та інших речей, у гардеробній можна розмістити різні побутові прилади та пристрої, на зразок пральної та сушильної машини, пилососа, відпарювача, прасувальної дошки, швабри для миття підлоги. За відсутності у будинку окремого господарського блоку таке розміщення приладів – найпрактичніше і естетичне рішення.
  6. Економія коштів. Найчастіше наповнення гардеробної виходить дешевшим, ніж придбання повноцінної шафи. Це зумовлено особливістю конструкції. До того ж у шафу може не увійти весь одяг, взуття, аксесуари, і буде потрібно докуповувати інші предмети меблів, щоб розмістити речі.
  7. Поступове наповнення. Гардеробна – це найкраще рішення при обмеженому бюджеті, адже обладнати її можна послідовно, вкладаючи частинами невелику кількість коштів. Спочатку можна обмежитися щільною шторою на стельовому карнизі замість дорогих дверей. Простір буде закрито, збережеться природна вентиляція, а текстильна складова додасть затишку.

У великих приміщеннях зазвичай організовують повноцінну простору кімнату для речей, де також можна вільно приміряти вбрання. Гардеробна доречна і в квартирах з невеликою площею. Навіть два квадратних метри здатні вмістити значну кількість предметів побуту.

компактна гардеробна
При плануванні важливо зважати на площу всього приміщення, щоб місце для зберігання було не на шкоду житловому простору.

Мінуси

Будь-яке планувальне та інтер’єрне рішення має не тільки переваги, але й недоліки. Створення гардеробної також має свої мінуси:

  1. Необхідність перепланування. Стандартне планування багатьох квартир часто не дозволяє раціонально використовувати простір, тому доводиться вдаватися до перебудови. Проте без глобальних змін також можна обійтися. Конструкція зі скла або гіпсокартону цілком справляється з цим завданням. Щоб уникнути цього недоліку, рекомендується запланувати гардероб ще на етапі проєктування житла.
  2. Відкрите розміщення. Якщо у гардеробної відсутні закриті шафи та ящики, речі та інше наповнення з часом покриватиметься пилом. Чим менше відкритих полиць та рейлінгів, тим рідше потребуватиметься прибирання.
  3. Спорудження вентиляції. Як і в будь-якому іншому приміщенні, у гардеробній повинен бути приплив та відтік свіжого повітря, інакше з’явиться неприємний затхлий запах та вогкість. Тому за наявності глухих дверей варто заздалегідь подбати про вентиляцію. У випадку зі щільною шторою замість дверей така проблема не виникне.
  4. Розбіжність звичок. У великій сім’ї у дорослих та дітей можуть відрізнятися погляди на порядок та естетику. Краще робити роздільні системи зберігання, щоб уникнути регулярних суперечок щодо правильного розташування білизни чи взуття. До того ж, якщо час зборів на роботу та школу збігається, то зіткнень не уникнути. У цій ситуації однозначно потрібно ділити простір з метою зручності.

Усі ці недоліки суто індивідуальні та мають різний ступінь значущості для кожного мешканця, але у будь-якій ситуації знайдеться розв’язання проблеми.

гардеробна у синьому кольорі
Гардеробна підійде для великих та маленьких приміщень, важливо лише враховувати співвідношення площ житлової зони та місця для зберігання.

Внутрішнє наповнення залежить від потреб власника житла. Рекомендується планувати облаштування кімнати для зберігання, виходячи з наявної кількості одягу, побутових приладів та майбутніх придбань. При наповненні гардеробної важливо пам’ятати і про хорошу якість матеріалів та меблеву фурнітуру. Тільки за цієї умови кімната радуватиме вас протягом довгих років.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.