Газові підлогові котли опалення відрізняються від настінних можливістю вибору різних варіантів з більшою потужністю. Стаціонарні котли можуть обігрівати площу приміщення набагато більшу, ніж настінні.
Настінні та підлогові котли відрізняються й матеріалом, з якого виготовлено теплообмінник. У настінних агрегатів він із міді, а підлогові котли забезпечені більш міцним теплообмінником – з чавуну або сталі.
Котли підлогові з чавунним теплообмінником
Чавунний теплообмінник служить до 25 років, а сталевий – до 15 років. Така різниця пояснюється тим, що чавун – матеріал, стійкий до корозії. Чавунний теплообмінник розбитий на секції. І у разі несправності досить деактивувати пошкоджені секції, а сам котел знімати не потрібно.

Котли з чавунним теплообмінником більш сприйнятливі до ударів та температурних змін. Заливати холодну воду в котел необхідно після повного охолодження теплообмінника.
Котли підлогові зі сталевим теплообмінником
Легші за вагою підлогові газові котли опалення із вбудованим сталевим теплообмінником. Якщо порівнювати чавунний теплообмінник, то сталевий швидше підпадає під вплив корозії. Тому вони трохи дешевші, ніж котли, оснащені чавунним теплообмінником. Але котел з теплообмінником зі сталі не дуже чутливий до механічних пошкоджень та перепадів температури теплоносія.

Які бувають конструкції підлогових котлів
За функціональністю підлогові котли поділяють на:
- одноконтурні;
- двоконтурні.
Одноконтурні газові котли опалення підлоги можуть справлятися тільки з одним завданням – забезпечувати теплом приміщення або нагрівати воду для гарячого водопроводу. Такі котли використовують для теплопостачання адміністративних будівель або приватних будинків. Як пальне використовується газ або тверде паливо. Теплоносієм може бути вода або антифриз. Ефективність роботи одноконтурних котлів вище, ніж двоконтурних завдяки одному напрямку роботи – теплопостачанню або забезпеченню гарячою водою.
Двоконтурні газові котли виконують два завдання: нагрівають теплоносій для системи опалення та для гарячого водопроводу. Деякі конструкції двоконтурних газових котлів не дозволяють одночасно виконувати два завдання. Коли нагрівається вода, опалення на час зупиняється. Для більшого обсягу гарячої води потрібно встановлювати додатковий бойлер.
За видом димоходу підлогові газові котли опалення бувають:
- з природною тягою;
- з примусовою тягою.
Звичайні димоходи дозволяють продуктам згоряння самостійно потрапляти у трубу. Якщо немає можливості вивести димар, то застосовують вентилятори, які допомагають викидам потрапляти в систему вентиляції.
За залежністю від енергопостачання газові котли розподіляються на енергонезалежні та енергозалежні. Останні використовують у системі теплопостачання циркуляційні насоси, закритий розширювальний бак. Вони зручніші в експлуатації, на відміну від енергонезалежних котлів.