Вітальня, кухня та веранда – найбільш відвідувані місця у будинку. Саме тут найчастіше збираються всією сім’єю або з гостями, щоб відпочити, розслабитися, поділитися новинами та випити філіжанку ароматного чаю. Тож інтер’єр веранди та вітальні у дерев’яному будинку має бути продуманий.
Розмаїття веранд
Розрізняють такі типи веранд:
- відкриті тераси;
- закриті чи засклені з 2-3 сторін приміщення;
- вбудовані у житлове приміщення та мають з ним загальний фундамент;
- прибудовані до будинку;
- відокремлені веранди.
Веранда приватного будинку – це одночасно вітальня, де зазвичай зустрічають відвідувачів. Тому, створюючи інтер’єр веранди у дерев’яному будинку, необхідно продумати, як створити атмосферу затишку, тепла та гостинності.
Віддайте перевагу меблям із ротанга, м’яким диванам, журнальним столикам у єдиному стилі. Підберіть картинки, що перекликаються, або оформіть одну зі стін за допомогою фотошпалер. Неповторний колорит сільського будинку підкреслить великий старовинний самовар на столі, теплі пледи натуральних відтінків, статуетки з дерева та глини та сімейні фотографії у стилізованих рамках.
Вибираємо стиль
Інтер’єр вітальні в дерев’яному будинку можна оформити в будь-якому стилі, що вам сподобався. Необхідно лише врахувати загальну стилістику та орієнтування щодо сторін світла.
Якщо веранда розташована зі східної чи північної сторони будинку, вибирайте британський колоніальний стиль для її оформлення. Оскільки сонце освітлюватиме вітальню лише вранці, то темні меблі та підлога не будуть перегріватися. Тому сміливо використовуйте в інтер’єрі елементи із ротанга, бамбука та червоного дерева. Це можуть бути стільці, крісла-гойдалки та класичні дивани.
Кількість меблів залежить від площі веранди. Так, у великому просторому приміщенні можна встановити зручний кутовий диван, тахту та крісла, а на невеликій площі розмістити плетені стіл та стільці.
Південне розташування веранди ідеально для інтер’єрів у біло-блакитній гамі у стилі прованс. Важливим аксесуаром цього стилю є живі квіти – розставте горщики з улюбленими рослинами на вікнах, столиках та етажерках. Завершальними аксесуарами стануть римські штори на вікнах та бежевий килим. Вони вигідно підкреслюють неповторний колорит середземноморської провінції.
Продумуючи інтер’єр веранди в дерев’яному будинку, не забудьте про оздоблення стін. Щоб надати інтер’єру свіжого та ошатного вигляду, можна закрити стіни панелями або євровагонкою, а віконні рами пофарбувати в білий колір.
Дизайн у морському стилі є практично універсальним. Він ідеальний для невеликих веранд-віталень, розташованих на західній та південній сторонах будинку. Використовуйте біло-синю гаму в оздобленні. Важлива деталь – чохли та подушки для меблів із щільного білого матеріалу. Для оформлення підлоги у вітальні найкраще використовувати солом’яну циновку.
Веранди закритого типу, що мають скляні стіни, оформляють у стилі мінімалізму. Для таких віталень підійдуть підвісні кашпо, трохи простих і світлих меблів, ворсовий світлий килим. Інтер’єр вітальні у дерев’яному будинку у стилі сучасного мінімалізму органічно завершать жалюзі чи ширми для вікон.
Будь-який стиль, обраний для вітальні або веранди, повинен підкреслити гостинність та привітність господарів. Веранда-вітальня – це відображення внутрішнього світу власника. Зробивши її затишною та красивою, можна змінити навколишній світ.