Абсолютно весь простір у будинку та квартирі має бути гарним, функціональним та комфортним. Збираючись створити інтер’єр ванної кімнати, поєднаної з туалетом, необхідно обов’язково враховувати ці вимоги, адже для санвузла надзвичайно важлива абсолютна гігієнічність, практичність та зручність.

Особливості, характерні для санвузла
Ставлення до ванної кімнати, поєднаної з туалетом, є неоднозначним. Одні впевнені у тому, що це оптимальний варіант для малогабаритних квартир, який дозволяє раціонально залучити внутрішній простір. Інші ж є категоричними противниками такого рішення, оскільки вважають, що воно створює масу незручностей мешканцям та не є достатньо гігієнічним.

Приймаючи рішення на користь такого дизайну, необхідно враховувати низку вимог та суворо їх дотримуватися. Ось на що звернути увагу у першу чергу:
- Поєднана кімната повинна бути дуже гігієнічною та повною мірою відповідати санітарним вимогам.
- При виконанні ремонту такої ванної слід використовувати тільки ті матеріали, для яких характерна відмінна водостійкість.
- Створюваний вами дизайн повинен бути дуже практичним та довговічним.
- При створенні дизайну потрібно зробити акценти на його функціональність, практичність та безумовну зручність.
Суміщений дизайн ванної та туалету дійсно стане оптимальним варіантом, якщо у вас досить маленька квартира та нечисленна родина. У зворотному випадку це може загрожувати незручностями та конфліктами.

Серед важливих переваг, характерних для даного типу інтер’єру, слід зазначити:
- значне збільшення корисної площі маленької ванної кімнати;
- досить простий та швидкий процес установки сантехнічного обладнання;
- істотна економія коштів та свого особистого часу.
Складаємо план
Грамотне планування – запорука успіху при створенні інтер’єру суміщеної ванної та туалету. Тому на початковому етапі виконання ремонту необхідно розробити план з точним розташуванням всіх елементів.
План повинен містити місця майбутнього розташування всіх водопровідних, опалювальних та каналізаційних труб, сантехнічних приладів. До вентилів та деяких інших важливих елементів повинен бути забезпечений зручний та вільний доступ.

Оскільки для маленької ванної кімнати, поєднаної з туалетом, властивий високий рівень вологості та рясне утворення пари, необхідно в інтер’єрі ванної/туалету встановити максимально ефективну систему вентиляції.
Врахуйте, що навіть якщо приміщення є занадто маленьким, до кожного об’єкту необхідно забезпечити простий та зручний доступ.

Умови для комфорту
Виконуючи ремонт у маленькому суміщеному санвузлі, рекомендується виконувати певні вимоги:
- оптимальний простір перед душовою кабінкою або ванною має становити 110-115 см, у залежності від габаритів кімнати, мінімально допустимий – 70 см;
- умивальник повинен бути розташований на висоті не нижче 80 см від поверхні підлоги;
- між ванною та опалювальною системою оптимальна відстань становить не менше 70 см;
- мінімально допустима відстань між умивальником та унітазом – 25 см;
- простір перед унітазом повинен становити не менше 60 см, а з боків від нього – як мінімум 40 см.
Найбільш зручним буде інтер’єр суміщеного санвузла, якщо найбільші предмети – наприклад, ванна або душова кабінка – розмістяться вздовж лінії однієї зі стін. Решту приладів рекомендується монтувати біля протилежної стіни. Оптимальний варіант для розташування пральної машини у маленькій ванній – вільний простір під умивальником або під шафою.

Прийоми
Якщо ви плануєте робити ремонт у суміщеному приміщенні зовсім маленького розміру, доцільно замість стандартної ванни придбати душову кабінку. Вона займе менше місця та дозволить найбільш зручно розпоряджатися вільним простором.
Поєднаний інтер’єр ванної та туалету доречний та при наявності досить просторої площі. У такому випадку ефектно відокремити одну функціональну зону від іншої можна шляхом створення підлоги з різними рівнями, а також побудови стінових перегородок з гіпсокартону.
Вибираємо колірну гамму
Добре підібраний колір в інтер’єрі будь-якого приміщення грає важливу роль. Плануючи ремонт маленької ванної кімнати, поєднаної з туалетом, бажано робити вибір на користь світлих та теплих відтінків – вони здатні перетворити простір, зробивши його більш затишним та візуально збільшивши його реальну площу.

Для оздоблення стін, підлоги та стелі у даному приміщенні необхідно підбирати відтінки плитки, які максимально гармоніюють один з одним. Всі декоративні елементи в інтер’єрі також повинні мати єдину колірну гаму та стилістичну спрямованість. Ця вимога справедлива як для маленьких, так та для досить просторих суміщених санвузлів.
Яким має бути освітлення
В інтер’єрі будь-якої ванної кімнати, як суміщеної, так і роздільної, краще за все забезпечити два види освітлення – місцеве та загальне. Більш того, виконуючи ремонт, бажано встановити функціональний релейний вимикач, який забезпечить регулювання яскравості освітлення. Безпосередньо біля ванни необхідно організувати спрямоване освітлення. Крім цього, будуть потрібні кілька додаткових світильників – в області умивальника, по периметру стелі, а також біля дзеркал.
Вибираючи освітлювальні прилади для ванної, враховуйте не лише їхній дизайн, але також вологозахисні властивості.

Плануючи дизайн інтер’єру ванної кімнати, поєднаної з туалетом, обирайте тільки якісні матеріали та дотримуйтесь вимог до розташування об’єктів.