Матеріал для облицювання фасаду варто ретельно підбирати ще в момент проєктування будівлі. При облицюванні необхідно враховувати загальну стилістику навколишньої території та якості обраного матеріалу. Серед традиційних виділяють штукатурку, природне або штучне каміння, цеглу, керамічну та бетонну плитку, сайдинг, фасадні касети. Особливо популярним останнім часом став керамограніт та керамогранітна плитка.
Переваги та недоліки матеріалу
Керамограніт – штучно створений оздоблювальний матеріал, що вирізняється міцністю, твердістю та імітує натуральний камінь. Відзначають такі плюси матеріалу:
- Надійний захист стін. Керамограніт вирізняється високою міцністю, довговічністю, вологостійкістю, стійкістю до перепадів температури та хімічного впливу.
- Варіативність оформлення. Виробляється у різних фактурах, колірних гамах та розмірах.
- Не піддається вигорянню на сонці.
- Екологічний, не алергенний.
- Пожежобезпечний.

Однак є й недоліки:
- Досить велика вага та висока вартість матеріалу.
- Для монтажу потрібен спеціальний клей або металевий каркас.
- Плитку складно нарізати або свердлити через її твердість.
Різновиди керамогранітної плитки
Облицювальний матеріал використовують у всіх будівлях. Вибір плитки залежить від багатьох показників: габаритів, товщини, загального дизайну. Розміри керамогранітної плитки варіюються від 30х30 до 120х180 мм. Оптимальною вважається плитка для фасаду розміром від 40 на 40 до 80 на 80 мм. У деяких випадках виробники калібрують фрагменти, обрізаючи зайву окрайку, це обов’язково вказується на пакуванні.

Матеріал розділяється по типу оформлення на:
- Матовий. Виробляється з неполірованою поверхнею у натуральному вигляді.
- Полірований. Володіє розкішним блиском та дзеркальною поверхнею.
- Напівполірований. Гармонійно поєднує міцність та красу попередніх видів.
- Сатинований. Являє собою лощену плитку з м’яким блиском, немов вона оброблена воском.
- Структурований. Головна особливість – рельєфна поверхня. Ідеально відтворює текстуру каменя, дерева або шкіри. Найчастіше виробляється з об’ємним малюнком.
- Технічний. Схожий з натуральним гранітом, мало декоративний. Ціна та характеристики роблять такий керамограніт незамінним при будівництві під’їздів до різних об’єктів.
Монтаж
Особливо популярна плитка керамограніт у зв’язку з простотою догляду та міцністю. Кріпиться вона двома способами: видимим та невидимим. У першому випадку елементи кріплення системи виступають за облицювальне покриття. Основою є металевий каркас Т-подібного профілю. Кріплення відбувається за допомогою:
- саморізів;
- затискачів;
- заклепок;
- кліпс.
Після закінчення робіт елементи фарбуються у колір керамогранітной плити.

Однак найпопулярнішими є невидимі кріплення, бо вони дозволяють створювати монолітні конструкції. Фрагменти кріпляться наступними способами:
- на клей;
- прихованим механічним кріпленням;
- на профіль за допомогою пропилів;
- на штифти;
- комбінованим – поєднанням клейового та механічного способу.
Керамогранітна плитка – універсальний матеріал для оформлення фасаду. Вона забезпечить довговічність та красу будь-якої будівлі.