Кращим матеріалом для виготовлення паркету є коркове дерево, а саме кора коркового дуба. Це обумовлюється екологічною чистотою даного матеріалу. Технологія виготовлення такого паркету проста: кору дуба ретельно подрібнюють, а потім максимально спресовують, у результаті чого виходить суберин. Цей матеріал і використовується для виготовлення коркової підлоги.

Існує два види коркового покриття:
- клейове;
- плаваюче.
Плаваючий паркет легше укладати, але він вважається більш уразливим. Його кріплення здійснюється шляхом з’єднання плиток одна з одною, потім їх покривають лаком.
Клейовий корковий паркет кріпиться за допомогою клею на заздалегідь підготовлену вирівняну поверхню підлоги, потім же покривається лаком.

Важливі якості
Головною відмінною рисою коркової підлоги є її разюча міцність. Вона прекрасно витримує навантаження, що дозволяє встановлювати на неї меблі будь-яких розмірів, не боячись при цьому пошкодити паркет. На ньому не залишається вм’ятин та подряпин.
Також коркове дерево є дуже вологостійким матеріалом та має прекрасну теплоізоляцію. Саме завдяки останній характеристиці цей матеріал обирають для облаштування дитячих кімнат та спалень.

Догляд та зовнішній вигляд
Корковий паркет маловимогливий в обслуговуванні. Підлоги з цього матеріалу можна пилососити, мити простою водою, а також за допомогою мийних засобів (крім тих, що містять абразивні частинки). Опірність волозі, характерна для даного матеріалу, обумовлює його стійкість до впливу грибка та цвілі, що допускає його використання у ванних кімнатах.

Естетичний зовнішній вигляд коркової підлоги є ідеальним дизайнерським рішенням, адже цей матеріал прекрасно поєднується з практично будь-яким видом оздоблення кімнати. Існує безліч варіацій лаків, якими можна обробляти корковий паркет, кожен з яких має свій колір. Часто цей матеріал використовують для облаштування музичних студій та інших гучних приміщень, з огляду на його звукоізоляційні здібності.
Справжня користь для здоров’я
Попри підвищену міцність, коркова підлога дуже еластична, що дозволяє знизити навантаження на хребет та колінні суглоби при ходінні. Крім того, цей матеріал не електризується. Корок не здатний накопичувати статичну електрику, що часто стає причиною застосування даного матеріалу у серверних та комп’ютерних залах та офісах.
До позитивних сторін даного виду покриття також можна віднести легкість, з якою окремі частини коркового паркету можна замінювати. Корок також є дуже довговічним матеріалом. Фактично термін служби цього покриття можна вважати необмеженим. Для підвищення фактора міцності такі підлоги часто покривають з лицьового боку шаром медичного вінілу.