Продумуючи дизайн обідньої зони, багато власників замислюються над тим, як створити максимально практичні та функціональні меблі для кухні. Адже найчастіше цей вибір робиться на роки. Не завжди зручно використовувати кухонні фасади, які мають ручки. Більшість господарок часто чіпляються за них, що може призвести до травм або ламання меблів. Зараз існує велика різноманітність видів механізмів, які позбавлять масивних ручок. Розглянемо основні варіанти, як можна реалізувати кухонні фасади без ручок.
Фрезеровані ручки
Один із найдешевших варіантів оформлення дверцят без фурнітури. Фасад виконується із МДФ, в якому «ручки» вирізані на торцях у вигляді U-подібних виїмок, розподілених по поверхні.
Виїмки можуть бути абсолютно будь-якої форми та виглядають акуратніше за класичну фурнітуру. Використовуються для оформлення кухонь преміум-сегменту.
Відкриття натисканням
Єдине, що необхідно для відкриття, – легке натискання, а щоб закрити, досить просто натиснути на дверцята рукою. Деякі механізми автоматично закривають шафки. Рухи виконуються плавно та безшумно, навіть якщо ви закриваєте шухляди із зусиллям.
Можна вибирати між двома системами відкривання:
- Tip-on від Blum – повністю механічна система.
- Push-to-open від Hettich – може бути додатково оснащена функцією самозакриття, а також бути механічною або електроприводом.
Це найбільш популярні фірми, але існує також велика кількість аналогів різною ціновою категорією.
Електричний механізм Servo Drive від Blum
Працює аналогічно Push-to-open, для відкриття необхідно використовувати кнопку чи будь-яку точку на фасаді. Для закриття дверей також потрібне натискання кнопки.
Механізми працюють безшумно та плавно. Ящики можуть відкриватися і вручну, тому що трапляються випадки вимкнення електрики. Можливо, за звичкою господині користуватимуться і поза форс-мажорів цією функцією, адже це економить час, який витрачається механізмом виконання автоматичної роботи.
Профільні ручки
Вони врізаються у торці дверей шаф. Візуально утворюють тонку лінію по краю.
На виробництво профілі надходять довжиною 3-4 м. Обрізка проводиться під індивідуальні розміри гарнітура замовника. Залежно від застосування можуть кріпитися як збоку, і зверху.
Недоліком цього механізму є те, що профіль, як правило, алюмінієвий, зберігає колір металу. Рідко його фарбують у чорний чи білий, інші колірні рішення не використовуються.
Торцеві планки виглядають досить стильно, але підходять не всім типам гарнітурів через колір. Зручно використовувати під час планування вбудованої техніки.
Розумна система Smart open
Сучасний варіант, що використовується для відкриття дверцят, може керуватися різними варіантами:
- голосом;
- гаджетом;
- сенсорним натисканням.
Ефектний спосіб здивувати гостей, але не завжди зручний у повсякденному житті. Будь-яка розмова в безпосередній близькості від гарнітуру або випадковий дотик, ігри дітей можуть призвести до безладного відкриття дверей і шухлядок.
Переваги й недоліки
Оформлення кухні без ручок викликає велику кількість суперечок. Найбільш вагомі нюанси – зручність та чистота.
Подібні гарнітури виглядають стильно та мінімалістично. Але про їхню функціональність і застосовність необхідно робити висновки виходячи з усіх плюсів і мінусів.
Переваги:
- Зовнішній вигляд. Це сучасно та модно, є чим здивувати гостей.
- Чистота. Можливість відкрити шухляди та шафки, коли руки брудні, за допомогою будь-якої частини тіла.
- Нічого не заважає. Кишені не чіпляються за частини, що випирають, що мінімізує ризик травматизму. Ті, хто любить готувати, слухаючи музику через дротові навушники, оцінять відсутність частин на фасадах, що випирають.
- Безпека. Дверні ручки – улюблені іграшки дітей. Так маленьким мешканцям відкривається доступ до різного кухонного начиння, але найнебезпечніше – до гострих предметів, таких як ножі та виделки. Потрібно враховувати можливість травмування дитини про ручку під час ігор.
- Сучасність. Рішення, що підходить для технологічних інтер’єрних композицій. Ідеально для людей, які воліють оформляти своє житло згідно з поточними трендами.
- Економія простору. Ідеально для маленьких та кутових кухонь, де необхідний доступ до кількох відсіків одразу і важлива свобода переміщення.
Недоліки:
- Бруд. На глянцевих фасадах виділяються відбитки пальців, але в матових менш помітні. У виїмках може накопичуватися пил та жир.
- Випадкові зачіпки. Характерно для систем, що відкриваються простим натисканням. Це не лише незручно, але також призводить до травм.
- Ціна. Фурнітура становить вагому частку вартості гарнітура. Відмовляючись від ручок, ви не зменшите ціну, тому що потрібно встановлювати інші механізми. Можливо, вона навіть підвищиться, оскільки конструкції лише з’являються на ринку та коштують досить дорого. Існують також і дешеві китайські аналоги, але їхня якість дуже сумнівна.
Виходячи з перерахованих факторів, ви можете прийняти рішення, кухонний гарнітур якого дизайну впишеться у ваш будинок більш гармонійно, а також зрозумієте, чи потрібні вам ручки на фасадах. Якщо кухня в одному з сучасних мінімалістичних стилів, гладкі поверхні впишуться в неї ідеально. А ось класика або інший урочистий інтер’єр велику увагу приділяє деталям, і ручки – одна з таких важливих дрібниць.
Комбінуйте ті варіанти механізмів, які припали вам до душі найбільше. Також можливі комбінації фасадів із ручками та без них. Для прихованої вбудованої техніки краще використовувати фасади з ручками, адже для їхнього відкриття необхідно докласти більше зусиль.