Як оздобити стелю ламінатом

Таке поширене покриття, як ламінат, давно використовується багатьма дизайнерами для реалізації сучасних ідей в інтер’єрі приміщення. Ним прикрашають не лише підлогу, але й стіни, стелі, окремі ділянки поверхні та багато іншого. На думку фахівців, таке оздоблення відрізняється практичністю та зручністю, створює в кімнаті затишок, спокійну атмосферу. Особливо часто ламінат на стелю укладається при оформленні інтер’єру заміських будинків або присадибних дач.

ламінат на стелі

Переваги та недоліки матеріалу

Дизайн стелі ламінатом має низку позитивних та негативних моментів. Перед початком ремонтних робіт ознайомтеся з його характеристиками, властивостями та недоліками.

Широко використовують ламінат для стелі завдяки таким його якостям:

  • Великий асортимент вибору, текстури, забарвлення, форми, поверхні. Це дозволяє його реалізувати в інтер’єрі в будь-якому поєднанні з іншими матеріалами, виконати свій оригінальний дизайн. Таке оздоблення може плавно переходити від стелі на стіну до низу.
  • Якісна сировина відрізняється довговічністю, зносостійкістю, легкістю у догляді.
  • Має відмінні звукоізоляційні та теплоізоляційні властивості. Завдяки каркасу, на який ламінат кріплять до стелі, з’являється можливість укладання додаткового гідроізоляційного шару, якщо існує така необхідність.
  • Додатковим бонусом ламінату є його стійкість до горіння.
  • Прийнятна цінова категорія матеріалу, низька вартість монтажних робіт.
  • Легка установка, з якою впорається навіть новачок, тому що матеріал має власну систему кріплення за допомогою особливих замків.

Ламінат на стелі має такі особливості експлуатації:

  • Оздоблення цим матеріалом підходить для приміщень, де немає підвищеної вологості, таких як житлові кімнати, коридори, зали, спальні, офіси. Для ванної та туалетної кімнати він не підійде.
  • У разі протікання стелі ламінат, який боїться вологи, деформується і набухає, що спричиняє необхідність повністю замінювати оздоблення. Для запобігання протіканню фахівці рекомендують прокладати гідроізоляцію.
  • Вміст шкідливих речовин у складі покриття (фенольних смол), випаровування яких шкідливі для здоров’я. Тому таке оздоблення бажано виконувати у приміщенні, що добре провітрюється, до входження в нього мешканців. Після його встановлення регулярно провітрюйте кімнати протягом місяця. Водночас дорогі зразки ламінату абсолютно нешкідливі та екологічні.
  • Стельовий ламінат вимагає установки спеціального каркаса або вирівнювання поверхні, яку він буде встановлено.
  • Маленьку кімнату з низькими стелями такий дизайн зробить ще меншою.

Ламінарний чи ламінатний?

Є суттєва різниця між цими схожими словами. Ламінатна стеля – це звичайна поверхня, оздоблена ламінатом.

Ламінарна стеля є спеціальним стельовим пристроєм для подачі, фільтрації та знезараження повітря. Система додатково запобігає надходженню в кімнату пилу, алергенів, сторонніх запахів та шкідливих речовин. Ламінарні стелі виглядають зовсім по-іншому і зазвичай у житлових приміщеннях не використовуються.

Необхідні пристрої для монтажу

Щоб кріпити ламінат на стелю, знадобиться наступний інструмент:

  • молоток;
  • дриль;
  • перфоратор;
  • ножівка;
  • електролобзик;
  • маркер;
  • рівень;
  • викрутка;
  • шуруповерт.

Щоб обшити стелю ламінатом, також використовують металевий профіль, дерев’яне решетування, клей. Купуючи, заздалегідь розрахуйте потрібну кількість із запасом з розрахунку площі покриття.

Способи кріплення

Існує кілька способів, як закріпити ламінат на стелі:

  • Фіксація за допомогою клею на рівну поверхню.
  • Закріплення шурупами, цвяхами, кляймерами до спеціального каркаса.

Важливим моментом залишається те, що матеріал після вилучення його з упакування повинен пролежати в кімнаті кілька днів для прийняття необхідного розміру та «звикання» до вологості кімнати.

Фіксація за допомогою клею

Метод полягає у монтажі ламінату на стелю на попередньо підготовлену рівну поверхню за допомогою клею для кращої адгезії матеріалів. Для цього:

  1. Стелю вирівняйте тиньком, гіпсокартоном чи аркушами фанери. Поверхню обробіть спеціальним просоченням та дочекайтеся повного висихання. Проведіть обов’язкову ґрунтовку поверхні з антисептиком, оскільки вона запобігає утворенню грибка та вологи.
  2. Виберіть клей, який найкраще підходить під характеристики придбаного матеріалу: двокомпонентний (на основі розчинника) або гарячий монтажний. Перший варіант досить токсичний і самозаймистий, тому передбачте всі заходи безпеки, працюючи з ним.
  3. Обробіть пази кріплення ламінату герметиком перед встановленням для продовження терміну служби матеріалу.
  4. Для невеликих площ зберіть частину сировини на підлозі, а потім зафіксуйте її до попередньо змащеної клеєм поверхні. Якщо обсяги робіт великі, зміцнюйте панель поступово, з’єднуючи в замку з попередньою дошкою на стелі. Для зручності фахівці радять використовувати двосторонній скотч – таким чином панель не потрібно буде утримувати до повного її зчеплення з клеєм.

Це вкрай непопулярний метод укладання ламінату на стелю через свою трудомісткість, складність та використання токсичних матеріалів. Для точного з’єднання дощок виконується їхнє припасування спеціальним молотком, що призводить до зміщення та відставання від стелі вже зафіксованої ділянки конструкції. Щоб цього уникнути, доводиться додатково прибивати панель на стику цвяхами або прикручувати шурупами.

Установка панелей на каркас

установка ламінату на стелю

Ламінат на стелю закріплюється за допомогою конструкції із профілю або дерева з подальшим проведенням таких робіт:

  1. Позначте рівень стелі за периметром кімнати для майбутнього каркаса.
  2. Закріпіть саморізами, дюбелями (за зазначеною лінією) металевий профіль або необхідної довжини повністю сухе дерев’яне решетування. Використовуйте прямі підвіси або дерев’яні рейки різної товщини для фіксації панелей. При цьому напрямні знаходяться перпендикулярно до укладання обробки з кроком до 50 см. Зафіксуйте рейки міцно, бо саме вони будуть утримувати декоративне покриття.
  3. Подбайте про спеціальні канали для всіх комунікацій, які будуть заховані за покриттям.
  4. Починайте кріплення ламінату до дерев’яної конструкції з найдальшого кута, на стиках прибиваючи маленькими цвяхами та фіксуючи металевими кляймерами. Якщо кляймери заважають щільному з’єднанню ламінату, місця на стиках підріжте. До металевих профілів кріплення виконується шурупами.
  5. На завершення прикріпіть стельовий плінтус для приховування простору на стику стін та стелі та виконання декоративної функції.

Вклавши своє старання в таку роботу, вкласти ламінат на стелю у квартирі своїми руками не становитиме складнощів кожному господареві свого будинку. Таке оздоблення не тільки дозволяє досягти привабливого естетичного ефекту, але й служитиме додатковим утепленням приміщення, адже в отвори каркаса можна укласти пінопласт, а щілини задути монтажною піною.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.