Перевірені народні засоби для позбавлення від тарганів

Розроблено чимало препаратів, які допомагають вивести комах-шкідників з квартири. Але у зв’язку з тим, що вони містять масу шкідливої хімії, багато господарок замислюються, які народні засоби від тарганів можна використовувати. Не зважаючи на те, що більшість таких способів боротьби зі шкідниками малоефективні, існують і дуже дієві методи, які варті окремої уваги.

таргани
Домашні засоби настільки прості та безпечні, що використовувати їх можна постійно.

Борна кислота

Для людини та домашніх тварин ця речовина, що колись застосовувалася для знезараження, не представляє небезпеки, а ось для тарганів є смертельно небезпечною отрутою. Навіть мікроскопічні дози засобу, що має нервово-паралітичну дію, ведуть до найсильнішого отруєння комахи, великі ж викликають м’язовий параліч та швидку смерть.

борна кислота порошок
З борною кислотою роблять невеликі кульки, які із задоволенням з’їдають комахи.

Щоб домогтися загибелі таргана, необхідно змусити комаху з’їсти отруту. У чистому вигляді борна кислота не має смаку, тож таргани не звертають на неї ніякої уваги. Тому її змішують з різними продуктами, які зможуть привабити шкідників. У домашніх умовах можна приготувати ефективні приманки для боротьби з тарганами:

  • Жовток одного курячого яйця, звареного в круту, змішують з двома-трьома столовими ложками борної кислоти. Отриману масу поділяють на невеликі кульки та закладають їх у ті місця у квартирі, де найчастіше бачили тарганів. Варто розташовувати приманку таким чином, щоб вона була недоступною для дітей та домашніх тварин.
  • Для приготування беруть однакову кількість кислоти, цукру та борошна. Всі компоненти перемішують, після чого до них додають воду, щоб вийшла тістоподібна консистенція. Застосовується цей засіб для боротьби з шкідниками таким же чином, як описаний вище.

Існує ще один цікавий метод для боротьби зі шкідливими комахами у квартирі у домашніх умовах. Потрібно взяти борну кислоту, перемішати з водою та залишити біля раковини, з поверхні якої видалити всю вологу. У пошуках пиття шкідники будуть змушені пити отруйну рідину. Придбати це дієвий засіб можна у будь-якій аптеці.

Бура

Також практична нешкідлива речовина для людей, але смертельна отрута для шкідників. Народні засоби від тарганів із застосуванням цього засобу злегка відрізняються за рецептурою:

  • Взяти 200 г бури, по 60 г крохмалю та цукру та 10 г ваніліну. Останній інгредієнт додається для того, щоб приманка сильно пахла та привертала якомога більше тарганів. Сухі компоненти змішати та розбавити такою кількістю води, щоб вийшов клейстер.
  • Змішати пюре з однієї вареної картоплини з подрібненим вареним яйцем та додати у суміш 10 г бури.

Ці приманки для боротьби зі шкідниками легко виготовляються у домашніх умовах і використовуються таким же методом, як засоби на основі борної кислоти. Необхідно простежити, у яких місцях у квартирі найчастіше з’являються таргани, та розкласти там отруту.

порошок бури
Порошком бури можна посипати місця, де люблять гуляти шкідники.

Існує простіший варіант використання бури та борної кислоти проти комах. Для цього потрібно просто посипати отруйною речовиною простір навколо сміттєвого відра. Існує думка, що комахи, пробігаючи по порошку, неминуче забруднять у ньому лапки, а після постараються очистити їх щелепами, що призведе до отруєння.

Виморожування

Якими б живучими не здавалися таргани, вони абсолютно не переносять низьких температур. Для боротьби досить невеликого холоду – при мінус 8 градусах за Цельсієм у всій квартирі знищуються не тільки дорослі особини, а й личинки. Якщо опустити температуру у приміщенні до мінус 10 на 3-4 години, гарантовано промерзнуть всі шафи, плінтуси та щілини, де можуть перебувати шкідники. Але необхідно пам’ятати, що таке охолодження загрожує розривом опалювальних труб, тому їх потрібно попередньо замотати теплоізоляцією.

низька температура
Низькі температури для цих теплолюбних комах дуже небезпечні.

Цей спосіб знищення тарганів у домашніх умовах можливий не у всіх областях, а лише там, де трапляються сильні морози. Відповідно, проводити виморожування у квартирі можливо тільки у зимовий період, у рідкісних випадках – восени та навесні.

Піретрум

Вигідно відрізняється від інших способів, як позбутися від тарганів народними засобами, тим, що абсолютно натуральний. Цей інсектицидний препарат являє собою порошок, виготовлений із засушених квіток ромашки. Він не несе небезпеки для людини, але маленькі домашні тварини можуть постраждати. Тому слід простежити, щоб кішка не мала доступу до приманок.

ромашка піретрум
Смертельний для тарганів порошок піретрум роблять з ромашки.

Використовують піретрум у домашніх умовах так само, як борну кислоту:

  • вводять як основу для отруєних приманок;
  • розсипають у квартирі у місцях появи комах.

Нашатирний спирт

Застосовується у боротьбі проти тарганів швидше як засіб для відлякування, ніж як отрута. Під час миття підлоги можна додати у відро води 5-7 мл нашатирю – цього буде достатньо, щоб усі комахи втекли з квартири.

жінка миє підлогу
Щоб ефект був постійним, додавати засіб доведеться при кожному прибиранні.

Принцип дії заснований на досить чутливому нюху тарганів. Вони відчувають навіть найменший запах нашатирного спирту та вважають за краще триматися від нього якнайдалі.

Пастки

Необов’язково купувати дорогі пастки для боротьби з тарганами, адже аналогічну споруду можна виготовити власноруч:

  1. Звичайну скляну банку змастити зсередини рослинною олією навколо горлечка, щоб вийшла слизька смуга у пару сантиметрів шириною. На дно ємності налити пиво або покласти трохи меду, щоб привернути увагу комах. Увечері конструкцію розмістити у такому місці, де таргани її точно почують, а вже на ранок можна прибирати спійманих особин.
  2. Взяти двосторонній скотч, наклеїти на шматок картону, у середину липкою смуги помістити приманку. Більшість комах, що прийшли на запах, залишаться надійно приклеєними.

Застосування народних методів проти тарганів поступається ефективністю промисловим засобам. Але той факт, що вони нешкідливі для людини, робить їх привабливими.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.