Циркуляційні водяні насоси використовуються для ефективної організації системи опалення та гарячого водопостачання різних приміщень. Ці прилади вбудовуються в систему та забезпечують пересування теплоносія у заповненому контурі. Насос для опалення використовується з метою підтримки стабільних показників робочого тиску та забезпечення безперебійної циркуляції теплоносія. Ці прилади виробляються з нержавіючої сталі, чавуну, алюмінію, бронзи або латуні. Вони можуть використовуватися при високих температурах (до 110 градусів) та здійснювати подачу води на відстань 10–15 метрів.
Характеристики та підбір виробів
Перш ніж купити насос для опалення, необхідно ознайомитися з характеристиками даних виробів. Одними з найважливіших параметрів є:
- тиск у вихідному патрубку виробу;
- продуктивність пристрою.

Продуктивність – це обсяг теплоносія, що перекачується за певну кількість часу. Продуктивністю насоса, призначеного для побутової опалювальної системи, є обсяг рідини, що перекачується три рази за одну годину.
При розрахунку напору обчислюється та підсумовується гідравлічний опір усіх вузлів системи. Разом з цим при купівлі насосу для опалення необхідно звернути увагу й на діаметр вихідного та вхідного патрубків. Він повинен бути на один розмір менше діаметра трубопроводу.
Встановлення
Актуальним є питання не тільки про те, де купити насос для опалення, але й щодо того, як встановити цей виріб. Його необхідно монтувати на зворотній магістралі перед котлом, бо саме у цій точці теплоносій досягає найменшої температури. Однак у невеликих приміщеннях через малу різницю температур його можна встановлювати у будь-якому місці.
Вісь пристрою після монтажу повинна мати горизонтальне положення, бо інакше водяний насос для опалення може не функціонувати або видавати гучний шум під час роботи.

Перед виробом слід встановити фільтр грубого очищення, що утримує іржу та великі сторонні частинки від попадання у корпус приладу. Якщо потрібно монтувати його в систему, заповнену теплоносієм, рекомендується перед початком роботи злити рідину. Різьбові з’єднання необхідно герметизувати спеціальною стрічкою або клоччям.
Насос для опалення слід запускати тільки після завершення установки та видалення з системи зайвого повітря. Видалити надлишок кисню можна, відкрутивши гвинт, розташований на верхній кришці приладу. Цього можна не робити, якщо насос водяний для опалення монтується у систему «тепла підлога». У цьому випадку його встановлюють на прямому трубопроводі, що перешкоджає виникненню повітряних пробок.
Перед придбанням насосу для опалення рекомендується ознайомитися з вартістю подібних виробів.