Кожна людина переживала цю неприємну ситуацію, коли щойно вийнята з мікрохвильовки тарілка неймовірно гаряча, а їжа у середині неї ледь тепла. Або ви дивитесь, як крутиться таця усередині печі, а після очікуваного сигналу продукти і їжа все ще холодні. Зараз ми розглянемо причини, через які не гріє мікрохвильова піч та чому вона ламається.
Як працює мікрохвильова піч
Їжа, яка знаходиться усередині печі, нагрівається за рахунок електромагнітної енергії (мікрохвиль). Це дуже короткі електромагнітні хвилі, які рухаються зі швидкістю світла. Для того, щоб нагріти їжу з використанням мікрохвиль, важлива кількість дипольних молекул. Це молекули, на одному кінці яких є позитивний електричний заряд, а на іншому – негативний. Вони знаходяться у жирі та цукрі, але найголовніше, що диполем є молекула води – найпоширенішої речовини. Кожен шматочок будь-якого продукту містить у собі мільйони потрібних нам молекул. Мікрохвилі «штормують» дипольні молекули в їжі, обертаючи мільйони разів в секунду та створюючи мікротертя, яке і нагріває їжу.
Причини поломки
Дуже часто користувачі нехтують правилами експлуатації, після чого мікрохвильовка ламається і не гріє. Таких причин дуже багато. У цій таблиці показано, які причини поломки бувають найчастіше.
Причини поломки | Їжа підігрівалася в посуді з металевим малюнком | Піч вмикалася з порожньою камерою | Розігрівалися заборонені продукти | Металевий предмет в камері | Інше |
У відсотковому співвідношенні | 43% | 24% | 20% | 10% | 3% |
На жаль, є і ситуації, коли мікрохвильова піч працює, але з якоїсь причини не гріє. Розгляньмо одні з найпростіших причин та їх вирішення:
- В мережі можливі перепади напруги (навіть при постійних 220 В їжа не завжди нагрівається повністю і залишається холодною усередині). Щоб вийти з ситуації, користуються стабілізаторами напруги.
- Зламані дверцята, закриваються не щільно. Їх заміняють або ремонтують.
- Підключення великої кількості потужних приладів до однієї розетки. Рекомендується зробити окреме підключення.
- Режим роботи був вибраний неправильно, наприклад, забули перемикнути після розморожування.
Також є і причини, вирішення яких набагато важче, а ремонт краще довірити спеціально навченому фахівцю, тому що в таких випадках проблема усередині приладу – згорілі схеми або чипи, неякісна ізоляція кабелів тощо. У зв’язку з цим виробник радить не ремонтувати самотужки без потрібних вмінь та матеріалів.
Гарячий посуд
Найрозповсюдженіша проблема – це мікрохвильова піч, яка гріє посуд, а не їжу. Багато хто цим нехтує і намагається не звертати на це увагу, просто гріючи продукти повторно, а дехто одразу ставить таймер в декілька разів більше. Насправді причина тут у самому посуді, через що і не гріє мікрохвильовка. Для нагрівання чи приготування у такому приладі потрібен спеціальний посуд, якого на ринку дуже багато. Все залежить від якісного матеріалу та його складових. Заборонено користуватися посудом з таких матеріалів:
- скло та фарфор з малюнками, особливо з золотою фарбою;
- метал;
- кришталь, який може мати різну товщину і мати дефекти;
- пластик, що не призначений для високої температури;
- одноразовий посуд;
- керамічні вироби без глазурі на поверхні;
- алюмінієві форми для випічки.
Наприклад, через неякісний китайський пластик їжа не лише не нагріється, а стане справжньою отрутою. Тому слід бути обачним при виборі посуди для нагрівання у таких печах.
Причини, через які мікрохвильовка не гріє, можуть бути через неправильне користування та нехтуванням правилами безпеки. Проте більшість із них досить легко усунути самотужки. Також не слід забувати про правильний вибір режиму роботи електроприладу. А гарячий посуд та холодна їжа під час нагрівання в мікрохвильовій пічці – це перший дзвіночок, після якого обов’язково потрібно звернути увагу на таці, які ви використовуєте.