Напевно, багато хто з вас чув про такий облицювальний матеріал, як кварц-вінілова плитка. Відгуки користувачів про неї досить суперечливі. Одні розхвалюють її на всі лади, інші висловлюють невдоволення. У цій статті прояснимо основні плюси та мінуси кварц-вінілової плитки для підлоги, щоб ви могли самі вирішити, чи підходить вона для ваших завдань.
Головні особливості складу
Кварц-вініл відомий під різними найменуваннями. Його часто називають ламінатом кварцовим, вініловим, кам’яним. Згадка про плитку ПВХ, LVT або SPC теж має на увазі цей матеріал. Але якщо виходити з хімічного складу, то до кварц-вінілу можна віднести тільки LVT та SPC.
Плутанину посилює те, що кожен виробник винаходить свій склад та тримає його у секреті. Споживачам відомо лише, що:
- LVT складається на 80% з полівінілхлориду та на 20% з кварцу, плюс сполучні пластифікатори;
- склад SPC – 75% крейди (карбонату кальцію) і 25% полівінілхлориду.
Матеріал має шарувату структуру:
- верхній шар – захисний, включає поліуретан та полівінілхлорид;
- середній – скловолоконний із нанесеним на нього декоративним малюнком;
- нижній – полімерний, що забезпечує міцність.

Переваги
Список переваг цього матеріалу великий:
- Екологічна безпека кварц-вінілу вища, ніж масиву дерева. Він не припадає пилом та не виділяє шкідливих випарів. Плитку із замковим з’єднанням можна укладати зовсім без клею.
- Матеріал горить дуже погано і при горінні практично не виділяє токсичного диму. Тому його дозволяється використовувати навіть у дитячих закладах.
- Вологостійкість вища, ніж у лінолеуму. Коефіцієнт вологопоглинання становить лише 0,0001%. Завдяки здатності пригнічувати розвиток грибків, кварц-вініл можна використовувати для підлоги у ванній кімнаті або басейні. Контакт із водою будь-якої тривалості не зашкодить такій плитці.
- Завдяки клейовій методиці укладання кварц-вініл підходить і для кухні, і для вітальні.
- Добре протистоїть статичному навантаженню. Якщо від ніжок меблів залишаються сліди, вони через деякий час зникають самі.
- Має непогану амортизаційну здатність. Ходити по такій підлозі значно приємніше, ніж по дерев’яній, а чашка чи ваза, що впала, має високі шанси залишитися цілою.
- Різноманітність кольорів та малюнків дуже велика. Об’ємні каталоги магазинів пропонують безліч високоестетичних варіантів. Багато з них настільки реалістично відтворюють фактуру дерева, що їх важко відрізнити від натуральної деревини.
- Теплопоглинальна здатність близька до натурального дерева, тому підлога здається теплою, на ній не мерзнуть ноги, а діти можуть сидіти, не застуджуючись.
- Міцність, стійкість до стирання та деформації дозволяє використовувати кварц-вініл для теплої підлоги у квартирах і заміських будинках.

Недоліки
Кожен оздоблювальний матеріал має свої слабкі сторони, і кварц-вініл не є винятком:
- Попри підвищену міцність, поверхня матеріалу може покриватись подряпинами. Тому меблі по такій підлозі краще не тягати.
- Абразивні мийні засоби не рекомендується використовувати. Але якщо верхній шар був подряпаний або пошкоджений, його можна відновити, натерши підлогу мастикою. Таку обробку фахівці радять проводити й у профілактичних цілях.
- Якщо відразу не витерти пролитий на підлогу ягідний сік, вино або гуашеві фарби, якими люблять малювати діти, то на матеріалі можуть залишитися плями.
Основа для укладання має бути абсолютно рівною. Але цю вимогу навряд чи слід відносити до недоліків матеріалу.
Таким чином, плюси та мінуси кварц-вінілової плитки для підлоги численні. Але переваг явно більше, ніж недоліків, тому робити вибір досить легко.