Як обрати раковину з тумбою для ванної кімнати

Ванна кімната слугує для дотримання правил особистої гігієни. У приміщенні має бути передбачено місце для зберігання засобів побутової хімії, мила, шампунів, рушників тощо. Якщо площа невелика, то установка повноцінної шафи чи пеналу є неможливою. Кращим рішенням буде раковина з тумбою. Багатофункціональний предмет ідеально впишеться у будь-яку за площею ванну кімнату. Вибираючи раковину, доповнену тумбочкою, слід враховувати стилізацію ванної та габарити речей.

раковина з чорною тумбою
Тумбочки використовують не тільки для зберігання необхідних речей. Ще одна мета – приховати непривабливі сантехнічні труби.

Різноманіття видів

За типом монтажу виділяють такі варіанти раковин, поєднаних з тумбою.

Консольний

Являє собою підвісний умивальник, установка якого проводиться безпосередньо на стіну. Прикладом таких моделей є кутові мийки. Зручність їх експлуатації полягає у тому, що вони займають мало площі. Це робить їх виграшним рішенням для невеликих ванних кімнат. З іншого боку, конструктивні особливості не дозволяють приховати комунікаційні системи.

кутова раковина з тумбою
Комфортне рішення для невеликої ванної – кутова мийка з тумбою.

«Тюльпан»

Така раковина розміщується на спеціальному п’єдесталі, який приховує труби. Свою назву конструкція отримала через схожість з однойменною квіткою.

тумба тюльпан
Тумба у вигляді тюльпану – традиційне рішення для сучасних ванних.

Інтегрована мийка

Умивальник, як правило, поставляється у комплекті зі стільницею або вбудованим безпосередньо у тумбу. Споживач отримує конструкцію, яка не тільки приховує комунікації, а й надає місце для зберігання необхідних у ванній кімнаті речей.

інтегрована мийка
Зручність конструкції ще й у ширині стільниці, що надає додатковий простір для предметів особистої гігієни.

Різновиди мийок з тумбочкою

Інтегровані раковини, які поєднуються з тумбою, користуються великою популярністю завдяки їхній практичності та функціональності.

Виходячи з конструктивних особливостей, виділяють п’ять основних моделей умивальників з тумбою:

  • кутові меблі;
  • підвісна мийка;
  • підлогова раковина, поєднана з тумбою;
  • мийка, вбудована у конструкцію на ніжках;
  • консолі з цоколем.

Підвісні моделі

Їх легко вбудовувати у ванні кімнати невеликої площі. Надійність досягається за рахунок посиленого корпусу. Вибираючи такі мийки, слід бути впевненим у міцності стін, а також їхній рівності.

Обладнані двома дверцятами мийки з тумбою підвісного типу дуже зручні. Полки мають спеціальні вирізи, у які поміщаються труби. Легкість конструкції надають скляні або дзеркальні дверцята.

підвісна тумба
Підвісні тумби можуть мати полиці або шухляди.

Кутові мийки

Такого типу раковина з шафою – кращий вибір для невеликих ванних. Вони дозволяють звести до мінімуму витрати корисної площі ванної кімнати, гармонійно приховати комунікації та організувати цілком містке місце зберігання побутових предметів.

Тумби кутової конструкції можуть бути двох типів:

  • для підлоги;
  • підвісна.

Перший варіант легше монтується, установка доступна навіть непрофесіоналам. А ось підвісні консолі повинні монтувати ті, у кого є певні навички.

кутова підлогова тумба
Підлогові тумби зручні у монтажу.

Мийки з консолями на ніжках

Такий умивальник не вимагає додаткового кріплення, що дозволяє не тільки встановлювати, але й вільно переміщати його по всій ванній кімнаті. Останній факт полегшує прибирання, не дає накопичуватися забрудненням.

мийка на ніжках
Щоб не допустити подряпин на підлоговому покритті, краще віддавати перевагу моделям, що мають спеціальні силіконові накладки на ніжки.

Моделі з цоколем

Тумбочки такого типу дуже легко встановлювати та збирати. Крім того, відсутня необхідність у додатковому кріпленні. Монтується такий умивальник безпосередньо на поверхню підлоги, що виключає потрапляння бруду під нього.

раковина з тумбою з цоколем
Під тумбу з цоколем не проникає волога.

Які матеріали використовуються для мийок

Раковини з шафою для ванної кімнати виробляються з таких матеріалів:

  • фарфор;
  • камінь;
  • фаянс;
  • керамзит (у якості наповнювача при акриловій поверхні).

Самі тумби виготовляються з полімерних матеріалів, натурального дерева, ДСП, скла.

Кераміка

Фаянс – бюджетний варіант. Важливо пам’ятати, що це дуже пористий матеріал, що зобов’язує користувача ретельно доглядати за покриттям раковини. Цим фаянсові раковини відрізняються від моделей, виготовлених із порцеляни, поверхня яких більш стійка до забруднень, не вимагає зусиль при чищенні.

керамічна раковина
Керамічна раковина зручна у використанні.

Мармур

Мармурові моделі – вибір солідний, але вкрай дорогий. Також слід враховувати, що для такого умивальника не слід вибирати легкі шафи. Основа повинна бути міцною, надійною.

мармурова тумба
До мармурової мийки можна дібрати таку ж тумбу.

Скло

Що стосується скляних умивальників, багато хто вважає їх непрактичними через високий ризик пошкодження. Однак це є великою помилкою. Такого роду умивальники виготовляються з особливо міцного матеріалу, що має велику товщину та підвищені міцні якості.

скляна раковина
У комплекті з шафами з металу або дерева скляні раковини виглядають дуже елегантно.

Дерево

Зустрічаються моделі умивальників, виконаних з дерева. Як правило, для виробництва використовується клеєна деревина, яка спеціально обробляється просоченням. Для додаткового захисту застосовується лак, прозорий акрил. Щоб підвищити стійкість до води, деякі виробники використовують деревину бамбука, яка навіть не потребує особливої обробки.

Дерев’яні рукомийники бувають різних форм та розмірів. Це досягається за рахунок застосування спеціальної технології склеювання масиву. Застосування таких моделей сантехнічних елементів дозволяє додати інтер’єру самобутність. Підкреслити це можна мідними, бронзовими змішувачами.

дерев'яна раковина
Дерев’яна раковина з тумбою – цікаве рішення для сучасного або етно стилю.

Як правильно вибрати шафу під рукомийник

Предметів меблів, що встановлюються під раковину, у спеціалізованих магазинах представлено чимало. Щоб вибрати тумбу, яка найкращим чином підходить для конкретної ванної кімнати, необхідно дотримуватися певних правил:

  1. Вибирати стиль тумби слід після того, як визначено загальний дизайн приміщення.
  2. Вся використовувана фурнітура повинна бути високої якості. Ручки, доводчики повинні бути виготовлені з матеріалу, який не схильний до корозії.
  3. При виборі моделі тумби важливо враховувати наявність системи «тепла підлога».

Тумби під умивальником використовують не тільки для зберігання предметів гігієни та побутової хімії. Сьогодні на ринку представлені моделі з вмонтованими кошиками для брудної білизни – оптимальне рішення для невеликих ванних кімнат, які використовуються сім’ями з маленькими дітьми.

гарний інтер'єр ванної
Щоб стиль оновленої ванної кімнати з раковиною та тумбою був гармонійним, не можна ігнорувати важливі моменти.

Розмір

Визначивши місце установки, слід кілька разів виміряти вільне місце, яке користувач планує віддати під тумбу. Важливо враховувати не тільки габарити раковини, але й конструкцію консолі. Висувні ящики, розпашні двері – все це вимагає певного місця для вільного відкривання та зручного використання.

Матеріал

Купуючи умивальник та тумбу до нього, слід звертати увагу, наскільки довговічні матеріали, з яких вони зроблені. Якщо приміщенням будуть користуватися маленькі діти, слід урахувати стійкість до зовнішніх пошкоджень та забруднень, наскільки легко їх чистити.

червона тумба під раковину
Слід обирати якісні, легкі в прибиранні матеріали.

Функціональність

Чим менше площа ванної кімнати, тим актуальніша ця вимога. Сьогодні виробники постачають тумби, що встановлюються під умивальник, не тільки полицями, але також піддонами, гачками, конструкціями висувного плану тощо.

наповнення тумби
Обирати наповнення слід найбільш різноманітне, щоб було зручно користуватися.

Визначаємо місце установки

Найчастіше ремонт у ванній кімнаті супроводжується повним або частковим переплануванням. Тому визначати місце, де буде встановлена тумба під умивальник, слід ще до того, як буде закінчене прокладання всіх комунікацій. Це дозволить визначитися з габаритами консолі, а також особливостями форми полиць – у них повинен бути передбачений паз під трубу, що забезпечує щільне стикування.

темна тумба з мийкою
Одна із шухляд може містити комунікації.

Якщо каналізаційна труба прокладена паралельно плінтусу по підлозі, меблі повинні мати на нижніх бічних частинах отвори, через які буде проходити шланг.

Уникнути численних отворів дозволяє проведення всіх комунікацій в одному пучку. Так їх буде легше приховати за меблями.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.