Для чого слід знати про точку роси вікна

Точка роси – це значення температури повітря, після якого припиняється процес поглинання вологи, внаслідок чого вона збирається у вигляді конденсату на поверхнях із нижчим температурним значенням. Зазвичай це шибки, адже їхня температура істотно нижча у зв’язку з близькістю вулиці. На процес конденсації впливає ще й вологість.

вікно запотіло

Після встановлення пластикових вікон змінюється точка роси вікна, і це неминуче. Дерев’яні рами, що встановлювалися раніше, не мали герметичності. Повітря, що проникало крізь щілини, викликало протяги, перешкоджаючи утворенню вологи на укосах і внутрішній стороні блоку. ПВХ-вікна самі по собі не викликають появи конденсату, просто в приміщенні змінився мікроклімат, умови вентиляції та теплообміну.

Маючи високу герметичність, пластикові блоки роблять житло значно теплішим, захищають від вуличного шуму. Водночас вони ускладнюють відведення з квартири зайвої вологи, яка осідає у вигляді роси на найбільш холодних ділянках стін, на склі. Пластикові вікна збільшують вологість повітря.

Причини появи конденсату

Коли у приміщенні дотримані всі необхідні параметри, функціонують витяжні отвори, відносна вологість повітря буде на нормальному рівні. Збільшитися вона може лише за виникнення нестандартних ситуацій.

Основна проблема утворення вологи закладена у неправильному монтажі, точніше, у неправильно виконаному розрахунку розміщення блоку в отворі. Цей параметр має велике значення, адже за його допомогою визначається точка роси при встановленні вікон, тобто те місце, після якого з внутрішньої сторони віконного блоку починає утворюватися конденсат. Щоб правильно розрахувати цю точку, необхідно врахувати товщину та матеріал стіни, параметри блоку, деякі інші величини.

При занадто сильному виносі пластикового вікна з отвору назовні відбувається значне охолодження внутрішньої поверхні скла, а значить, і повітря, що стикається з ним, що циркулює у віконному отворі. Пари води, що у ньому знаходяться, прагнуть осісти на холодній поверхні як роса. Це є основною причиною виникнення проблеми.

На кухні та у ванній кімнаті відбувається підвищене пароутворення, тому їх потрібно провітрювати частіше. Важливо з’ясувати, чи провела фірма, що монтує вікна, необхідні розрахунки, чи визначена точка роси вікна. При неправильному виконанні робіт повторний монтаж буде значно складнішим.

Розв’язання проблеми

За допомогою кількох нескладних прийомів можна якщо не вирішити, то значно послабити дію цього явища:

  1. Під час сильних морозів на підвіконні встановіть пару свічників зі слабо запаленими декоративними свічками. Вони безперервно горітимуть протягом десятків годин, створюючи додаткову циркуляцію повітря. На весь холодний період вам знадобиться 2-3 свічки на вікно.
  2. Можна спорудити з нешироких пластин конвекційні екрани для спрямування теплого повітря від радіатора у віконну нішу. Вони можуть бути декоративним елементом інтер’єру.
  3. Підвіконня не повинне перекривати батареї. За його значної ширини проробіть в ньому отвори таким чином, щоб тепло від батарей потрапляло на вікно.
  4. Купіть у магазині автокосметики спеціальний аерозоль-антизапотівач для автомобілів та обробіть скло. Це досить дорогий спосіб. Крім того, подібні засоби містять небезпечні хімічні речовини.

Такі методи, якщо їх використовувати в комплексі або по одному, допоможуть впоратися із запотіванням вікон.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.