Як правильно укладати ламінат на бетонну нерівну підлогу

Крива поверхня виявиться серйозною проблемою для будівельника, який укладає покриття для підлоги. З’ясуємо, чи можливе в принципі укладання ламінату на нерівну бетонну підлогу і як бути в подібній ситуації.

гарний ламінат на підлозі

Технологія укладання ламінату на нерівну бетонну підлогу

Важливою умовою успішного проведення робіт є ретельна підготовка основи. Колишні СНіПи допускали нерівність у межах 2 мм на 2 метри. Сьогодні виробники довели міцність свого продукту до рівня, що припускає межу до 2-3 мм на один метр.

Для вирівнювання бетонної основи є дві основні технології:

  • Влаштування цементної стяжки.
  • Заливка сумішшю, що вирівнюється сама.

Перш ніж розпочати роботу з будь-якою з них, треба очистити поверхню від усіх видів старих покриттів до бетонної основи. Якщо виявляться одиничні нерівності (напливи або окремі частинки) – видаліть їх механічним способом вручну або застосовуючи перфоратор чи болгарку з фрезою по каменю. Заповніть розчином глибокі тріщини.

Влаштування цементної стяжки
Влаштування цементної стяжки

Далі необхідно заґрунтувати поверхню бетону ґрунтовкою. Якщо перекриття має тенденцію до накопичення вологи (наприклад, унизу знаходиться вологий підвал), виконайте просочення розчином для гідроізоляції.

Що потрібно

Для підготовки поверхні самовирівнювальною сумішшю знадобляться:

  • будівельний рівень (в ідеалі – сучасний лазерний);
  • посуд для замішування розчину;
  • будівельний міксер або потужний дриль зі спеціальною насадкою;
  • широкий шпатель або спеціальна швабра для розподілу рідкої суміші;
  • валик із шипами з гуми для видалення повітряних міхурів.

При влаштуванні цементної стяжки будуть потрібні додатково:

  • правило довжиною не менше 1 метра для розрівнювання поверхні;
  • пластикова або дерев’яна тертка;
  • спеціальні профілі-маяки.
Інструменти для цементної стяжки
Інструменти для цементної стяжки

Після остаточного затвердіння суміші (для заливки, що самостійно вирівнюється, це кілька годин, для цементної стяжки – до 2 діб) її поверхню знову обробіть гідро ізолюючим розчином і приступайте безпосередньо до укладання покриття.

Основні методи укладання

Відомо кілька способів розташувати окремі панелі підлоги за площею кімнати:

  • Прямий або палубний (панелі лежать паралельно стінам, від дверей до вікон) – на вигляд схожий на палубу корабля, за що й отримав назву.
  • Діагональний – панелі монтують під кутом близько 45 градусів. Візуально збільшує об’єм приміщення, але вимагає косого різання торців ламелів, тому витрата матеріалу більша на 25–30%.
  • Ялинка. Спосіб запозичений у традиційних паркетників і виглядає особливо виграшним у плані дизайну, проте дуже вимогливий до кваліфікації майстра.
Основні методи укладання ламінату
Основні методи укладання ламінату

Окремий вид – безпорогове з’єднання покриття в один рівень у суміжних приміщеннях (кімнаті та коридорі, коридорі та кухні). Така робота потребує особливого досвіду та не рекомендується новачкам.

Правила укладання ламінату своїми руками

Вивчіть та ретельно виконуйте рекомендації виробника, наведені на пакуванні панелей.

Для різання матеріалу користуйтеся лише відповідним інструментом (електролобзиком). Обов’язково зберігайте відступ ламелів від будь-якої стіни не менше 10 мм, щоб уберегти підлогу від спучування. Укладайте покриття тільки на якісно підготовлену рівну основу.

Обробка бетону

Просочення бетонної основи під підлогою виконують для гідроізоляції, надання потрібної механічної міцності, а також щоб не допустити розшаровування та лущення його з роками.

Використовуйте спеціальні ґрунтовки глибокого проникнення на основі синтетичних акрилових смол, а також міцніші поліуретанові склади. Перевага акрилових ґрунтовок на водяній основі в тому, що вони не потребують повного висихання бетону від залишків вологи, яке для свіжовкладеної стяжки вимагає терміну до одного місяця.

Гідроізоляція бетонного покриття підлоги
Гідроізоляція бетонного покриття підлоги

У домашніх умовах обробку можна проводити ручним інструментом – валиком, пензлем. На горизонтальних поверхнях допускається робота способом наливу: рідина для просочення струменем виливається з ручної тари та негайно розподіляється гумовим шпателем.

Який клей потрібен

Не всі майстри користуються клеєм при укладанні ламінату, але в ряді випадків такий спосіб підходить для герметизації та гідроізоляції швів. Зібраний за допомогою клею ламінат стане єдиною монолітною конструкцією, що має свої позитивні та негативні риси. Таку підлогу не вдасться розібрати частково, а її деталі використовувати повторно, зате покриття набагато надійніше та міцніше.

Для ламінату випускають спеціальні марки клеїв. Універсальні герметики на основі силікону допускаються лише для заповнення стиків панелей. Рекомендовані фахівцями для застосування клеї – на поліуретановій основі. Приклади: U BOND X-TREME італійського бренду NPT, силановий EcoSimp Flooring того ж виробника для паркету та лінолеуму.

Що краще стелити під ламінат

При укладанні набірної підлоги під панелі обов’язково кладіть підкладку, що амортизує. Її завдання – не тільки згладити вібрації при ходьбі, але й погасити звуки і частково вирівняти площину основи. Різні види підкладок відрізняються як товщиною, так і вирівнювальною здатністю, тому правильний вибір матеріалу вимагає серйозно вивчити плюси й мінуси кожної. Тільки тоді укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою своїми руками не викличе труднощів і не призведе до помилок.

Пробкова підкладка під ламінат
Пробкова підкладка під ламінат

У продажу зустрічаються різні типи шару підкладки:

  • пробкові;
  • поліуретанові;
  • пінополістирольні;
  • пінополіетиленові («бульбашкова плівка»);
  • волокнисті плити з натурального дерева.

Для житлових будинків, дитячих та спалень традиційно віддають перевагу пробці – за її екологічність та довговічність. Плити з пінополістиролу застосовуються частіше у приміщеннях з великим потоком людей – торгових, громадських, офісних. Поліетиленові плівки дешеві, але мають невеликий термін служби.

Інструкція щодо правильного самостійного укладання

Щоб зробити роботу без помилок, найнадійніше вивчити кілька відео про те, як покласти ламінат своїми руками на бетонну підлогу.

До початку укладання проведіть вирівнювання одним з описаних способів. Купуйте ламінат з необхідним запасом. Для житлових приміщень рекомендований клас не гірший за 31 або 32, товщина – не менше 7 мм. Звичайна норма відходів, яку треба мати на увазі при закупівлі:

  • 10% при монтажі паралельно стінам;
  • 20% для діагонального візерунка.

Краще перед остаточним збиранням розкласти кілька рядів панелей різними способами та визначитися з дизайном.

Укладка ламіната
Укласти ламінат можна самостійно, якщо дотримуватись порад фахівців

Зазвичай починають з далекого лівого кута кімнати та проводять монтаж відповідно до інструкції виробника (спосіб залежить від типу замка, застосованого на панелі – lock або click).

Рекомендації щодо укладання

Щоб зменшити відходи та уникнути втомливого розпилювання планок крайнього ряду по всій довжині кімнати вздовж, заміряйте довжину приміщення та розділіть її на ширину однієї панелі без замка – так визначиться кількість смуг при укладанні. Знаючи її, ви зможете обчислити розмір люзу між стінами і покриттям для підлоги, який не можна робити менше, ніж 10 мм.

Якщо в приміщенні є труби опалення, внутрішні пороги та інші деталі, що виступають, спосіб їх обходу також бажано знати заздалегідь, при чорновій розкладці панелей.

Поширені питання

Розглянемо деякі питання, що зустрічаються на форумах і коментарях до статей про самостійне облаштування покриттів підлоги.

Чи можна класти ламінат на бетонну стяжку?

Голий бетон перед монтажем ламінатних панелей потрібно обробити просоченням і укласти шар підкладки. Між покриттям і поверхнею потрібен бути шар поліетиленової плівки. Причина в тому, що повне звільнення від залишкової вологи у свіжоукладеного бетону навіть у сухих приміщеннях відбувається протягом 2-3 років.

Чи можна класти ламінат на піскобетон?

Безпосередньо на шар піскобетону укладання не допускається. Потрібно захистити матеріал підлоги від води і пари, що виділяються з бетону.

Чи потрібно ґрунтувати бетонну підлогу перед укладанням?

Нанесення шару ґрунтовки перед монтажем підлогового покриття на бетонну основу обов’язково.

Як знепилити бетонну підлогу перед укладанням ламінату?

Для створення міцної ізоляційної кірки на поверхні бетону використовуйте проникні ґрунтовки на основі водних дисперсій акрилових полімерів.

Що буде, якщо покласти ламінат на нерівну бетонну підлогу?

Усього один провал під площиною змонтованої підлоги, якщо на нього прикласти навантаження, спричинить вигин панелі з появою напруги на замку. Стик в області таких навантажень дуже швидко розхитається, з’являться щілини, а потім і тріщини. Така підлога виглядає неакуратно і прослужить зовсім недовго.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.