На ринку будівельних матеріалів вініловий ламінат з’явився зовсім недавно, але вже встиг себе зарекомендувати. Таке покриття підійде для будь-якого приміщення: житлової (у тому числі для кухні або ванної кімнати) або ж комерційної будівлі. Внаслідок своїх властивостей він не боїться ані вологи, ані перепадів температур, ані різних механічних впливів.

Якісні переваги покриття перед аналогами
Всі характеристики, що належать до вінілового ламінату, забезпечено завдяки його незвичайній конструкції. Нижня частина кожної планки складається зі стійкого до зношування вінілу, а верхня являє собою спеціальний захисний шар (поліуретан + оксид алюмінію), який здатний імітувати найрізноманітніші фактури (дерево, паркет або камінь).
Основні переваги підлогового покриття:
- висока міцність;
- стійкість до вологості та дії хімічних речовин;
- здатність витримувати перепади температур;
- відмінні показники зносостійкості;
- стійкість до різного роду механічних впливів;
- не залишається слідів від меблів або підборів, подряпин;
- виробництво з екологічно чистого матеріалу;
- не розтріскується та не кришиться;
- для його установки не потрібно мати ідеально рівну основу;
- укладання не вимагає особливих зусиль;
- здатність витримувати чималі навантаження;
- простота у догляді.

Вініловий ламінат: простота при установці
Для цього підлогового покриття не потрібна наявність певних знань та навичок, щоб його встановити. Для монтажу знадобиться спеціальний клей.
Окрема планка може бути легко розрізана за допомогою ножиць або будівельного ножа. Укладати ламінат можна на будь-яку поверхню, навіть у тому випадку, якщо основа має нерівності або тріщини.
Перед тим як накривати підлогу цим матеріалом, потрібно попередньо витримати його у приміщенні близько двох днів. Не рекомендується укладати ламінат у приміщеннях з температурою повітря нижче 18 градусів. Спочатку слід очистити основу від вологи, пилу та сміття, а потім провести власне установку.
Особливості монтажу:
- Якщо у кімнаті до цього була керамічна плитка, то укладання ламінату відбувається безпосередньо на ній. При цьому повинні бути приховані всі рельєфи та нерівності старого покриття.
- Для бетонної підлоги потрібно зашпаклювати всі тріщини та відколи. Протягом всього процесу укладання вінілового ламінату необхідно переконуватися у його цілісності та якісному закріпленні до підлоги.
- У разі, якщо будинок оснащений підігрівом підлоги, систему потрібно буде попередньо відключити (за 2-3 дні). Її включення буде можливо через тиждень.
- У ванних кімнатах або приміщеннях з підвищеною вологістю основи повинні бути оброблені спеціальними засобами. Це дозволить запобігти небажаній появі цвілі або грибка на поверхні у майбутньому.
Чи потрібен особливий догляд
Якщо ви хочете, щоб вініловий ламінат прослужив вам довгі роки, необхідно за ним постійно доглядати. Перед тим, як почати його експлуатацію, потрібно захистити покриття уретановим шаром, що має захисні властивості проти вологи. Тоді підлога буде захищена від механічних впливів – потертостей від підборів або подряпин.