Клеїмо молдинги на стіну правильно: поради майстрів

Якщо потрібно красиво оформити різні декоративні деталі в інтер’єрі, є безпрограшний варіант – молдинг. Це планка (пласка або з різними профілями, рельєфними візерунками), яка використовується як декоративний елемент. Клеїти молдинги можна на стіни, натяжні стелі, аркові прорізи, дзеркала, двері. Також існують меблеві варіанти.

Матеріали планок

Ці накладні деталі виробляються з самих різних матеріалів. Найпоширеніші варіанти: з пінополістиролу, дерева, поліуретану, дюрополімерні, гіпсові молдинги. Вид кімнати з таким оздобленням стає набагато привабливішим, навіть якщо шпалери не належать до елітних матеріалів.

Молдинги
За допомогою молдингів можна створювати різні обрамлення

Для чого клеять декоративний плінтус

Красиві молдинги виконують і суто практичні функції:

  • ними можна зонувати простір;
  • приклеювання молдингів поверх шпалер дозволяє приховати або замаскувати наявні дефекти;
  • посилення і герметизація стиків між різними матеріалами, які покривають поверхню;
  • створення обрамлень;
  • акцент на потрібній деталі інтер’єру або, навпаки, відволікання уваги від невдалих елементів, які неможливо прибрати.

Також прикріпити молдинг можна для механічного захисту поверхні.

Як клеїти молдинги на стіну або стелю: загальні правила

У кожному конкретному випадку є своя специфіка. Якщо потрібно клеїти молдинги на стіну зі шпалерами, завдання буде відрізнятися від наклеювання на ґрунтовку.

Загальні рекомендації виглядають наступним чином:

  • Підготовка поверхні: очищення від бруду, знежирення, якщо потрібно, то ще й вирівнювання.
  • Ґрунтовка (необхідна для поліпшення зчеплення і зменшення витрати клею), якщо потрібно – фарбування.
  • Нанесення розмітки: слід накреслити лінії, за якими повинні проходити планки. Для цього зручно використовувати рівень і висок.
  • Перед тим як виконувати наклеювання, усі планки та інші матеріали необхідно на протязі достатнього часу витримати в приміщенні, щоб вони досягли кімнатної температури. Зазвичай на це потрібно близько доби.
  • Обрізка кутів під 45° для міцного стикування. Для цієї мети краще використовувати спеціальний інструмент – стусло.
Поклейка молдингу на шпалери
Поклейка молдингу на шпалери

Зі зворотного боку планки покривають клеєм, потім щільно притискають до потрібного місця. Притискати потрібно по всій довжині. Тому, якщо планки довгі, працювати краще з помічником.

Притискати потрібно до тих пір, поки клей не схопиться. Потім елемент відпускають і чекають повного висихання клею.

Стики обробляються стикувальним клеєм, який наносять щедро. Після притискання надлишки клею виступають назовні – їх швидко витирають ганчіркою.

Повне висихання досягається приблизно через дві доби. Після цього елементи можна фарбувати, накладати на них позолоту.

Покроковий інструктаж

Монтаж декоративних планок не викликає труднощів навіть у людей без досвіду такої роботи. Довго шукати, чим приклеїти молдинги на стіну, теж не доводиться. Одне з кращих рішень – це Ultima 302, клей для панелей і молдингів, 360 грам.

Як правильно клеїти молдинги на стіну

Багато хто сумнівається, чи можна клеїти молдинги на шпалери. Такий варіант настінного кріплення накладних планок цілком допустимий. Правда, термін їхньої служби буде трохи меншим. Крім того, якщо потрібно буде поміняти шпалери, то разом з ними доведеться знімати і молдинг. Але якщо така ситуація допускається, то ніщо не заважає виконати монтаж.

Послідовність дій, як приклеїти молдинг на шпалери, досить проста. Але діяти треба дуже акуратно. Якщо використовувати занадто багато клею, то його краплі можуть зіпсувати зовнішній вигляд стін.

Кріплення молдингу це дуже кропітка робота
Кріплення молдингу це дуже кропітка робота

Перед тим як починати клеїти, по можливості потрібно звільнити стіну від шпалер в тому місці, де буде проходити планка. Це підвищить надійність кріплення. Якщо ж така підготовка здається занадто трудомісткою або взагалі неможлива, краще приклеїти молдинг монтажним клеєм з максимальною адгезією.

Порядок наклейки стандартний:

  1. Витримати всі матеріали добу при кімнатній температурі.
  2. Відмітити місця кріплення.
  3. Спочатку приклеїти кутові елементи.
  4. Пристикувати до кутових деталей прямолінійні.

Якщо планка занадто масивна, доведеться додатково закріпити її саморізами. Після повного висихання клею їх можна видалити, а місця, де вони були, ретельно покрити шпаклівкою.

Щоб домогтися гармонійної кольорової композиції, можливо, накладну планку доведеться пофарбувати. Робити це рекомендується не раніше, ніж через 24 години після того, як прикріпили всі планки.

Оформлення стелі

Декоративні планки для стель рекомендується підбирати в залежності від інших матеріалів, якими оздоблена поверхня:

  • ПВХ – для натяжних стель;
  • пінопластові – для підвісних гіпсокартонних і фальшстель;
  • дерев’яні – для облицювання з дерева;
  • поліуретанові – універсальні, підходять до будь-яких матеріалів;
  • гіпсові – універсальні, красиві, але дуже складні в монтажі.
Молдинги на стелі
Молдинги на стелі

Перед тим як приклеїти пластиковий стельовий молдинг ПВХ, поверхню ретельно очищають. Найпершими встановлюють кутові елементи. Якщо накладки дуже важкі, то їх додатково фіксують шурупами. Щоб правильно клеїти в кутах і всі елементи зістикувалися, краї потрібно підрізати стуслом під 45°.

Як красиво приклеїти молдинг на меблі

Декоративні планки можуть оновити старі меблі і надати індивідуальний дизайн новим. Кріплять їх за допомогою клею. Найкраще підходить поліуретановий, бо він майже не залишає слідів.

Дуже зручні варіанти, які клеяться самі – для них не потрібні додаткові кріпильні засоби та матеріали. Для монтажа треба лише зняти захисну плівку і міцно притиснути елемент до поверхні.

Якщо декор масивний, його доводиться додатково посилювати за допомогою спеціальних меблевих цвяхів.

Послідовність кроків при декоруванні молдингом старих корпусних меблів наступна:

  1. Демонтувати всі дверцята і фурнітуру.
  2. Зняти всю стару фарбу. Це можна зробити за допомогою наждачного кола або розігріти верхній шар феном і зішкребти його.
  3. Поверхню вирівняти, зашпаклювати, відшліфувати. Можна просочити її оліфою або захисним складом.
  4. Нанести розмітку. Нарізати молдинг на відрізки потрібної довжини. Приклеїти, починаючи з кутових елементів.
  5. При бажанні покрити накладні елементи позолотою-поталлю.

Для забарвлення планок використовують лаки на спиртовій основі і водно-дисперсні фарби.

Кріплення молдингу
Кріплення молдингу на дверці шафи

Як вибрати клей згідно матеріалу молдинга і основи

Правильне рішення задачі, на що клеїти декоративний молдинг, забезпечує довговічність монтажу. Тому перед оформленням інтер’єру молдингом необхідно ретельно підібрати клей. Цей вибір визначається матеріалом, з якого виконані накладні планки:

  • Для ПВХ-панелей і легких, гнучких пластикових молдингів підійде ПВА або шпалерний клей, також можна брати потужні засоби для декоративних елементів. Підійде і клей для поліуретанових плінтусів.
  • Для багетів з полістиролу потрібні засоби без розчинників. Особливо для них небезпечний ацетон. Він повністю роз’їдає пінопластові деталі.
  • Планки і важку фігурну гіпсову ліпнину кріплять засобами з поліуретану або гіпсовими розчинами.
  • Вироби з дюрополімеру потребують потужного монтажного і стикувального клею. Підбирати їх потрібно уважно, бо для різних ударопрочних композитів рекомендуються різні засоби.
  • Масивні дерев’яні декоративні накладки зазвичай мають настільки велику вагу, що їх доводиться додатково кріпити саморізами.

Головне правило вибору клею: уважно прочитати інструкцію, яка додається до кожного пакування.

Що робити після наклеювання

Складного догляду накладки не потребують. Час від часу композицію обмахують м’яким віничком з пір’я і протирають трохи вологою тканиною. Важливо стежити, щоб пил не в’їдався в декоративні рельєфні елементи. Якщо допустити велике скупчення пилу, то молдинг може потемніти, і тоді його доведеться перефарбовувати.

Молдинг
Догляд за молдингами досить простий – треба іноді протирати їх вологою тканиною

Чистку можна проводити і пилососом з дуже м’якою щіткою. На складних рельєфах пил прибирають м’якою кистю або ватяними паличками.

Мийними засобами краще не користуватися, тому що вони занадто агресивно впливають на пофарбовані поверхні.

Дерево можна протирати тканиною, змоченою звичайною водою, а при сильних забрудненнях мити рідким милом.

Як поклеїти шпалери на стіну з молдингом посередині

Рамкові молдинги виглядають дуже благородно. При такому способі обробки виникає сумнів: спочатку клеять шпалери чи молдинги? Фахівці рекомендують спочатку наклеювати шпалери, а вже на них накладати рамки.

Якщо ж знімати молдинги немає можливості, то шпалери доведеться розрізати. При роботі зі шпалерами максимально уважно підганяють стики. Найпростіше це робити з однотонними варіантами. Найбільш трудомісткий процес підгонки – при наклеюванні фотошпалер.

Рельєфні бамбукові або візерункові шпалери додають більше клопоту. Для підгонки потрібно мати 23 метри шпалер про запас.

Можливі помилки і як їх уникнути

До найпоширеніших помилок належать наступні:

  • Вибір жорстких молдингів для округлих поверхонь і арок. У цьому випадку потрібні гнучкі моделі.
  • Необроблені шви. Це велика помилка. Після закінчення монтажу всі шви потрібно зашпаклювати, зашліфувати і пофарбувати.

Також не можна забувати, що на місця стиків клей необхідно наносити особливо рясно, щоб після притиснення елементів кілька крапель виходило назовні.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.