Вікна – немов очі будинків, через які ми можемо бачити навколишній світ і сприймати природні явища. Щоб вони були завжди прозорими, ясними та чистими, необхідно регулярно проводити очищення та миття. Мити вікна потрібно раз на місяць. Протягом цього періоду шибки не надто забруднюються, і часу на миття у вас буде йти не надто багато.
Правила миття вікон
Простота миття вікон може бути оманливою. При змиванні мильної води на поверхні скла можуть залишатися розводи, які прибрати досить складно, але можливо.
Щоб це заняття не перетворювалося на трудомістку та нудну роботу, яка ще й забирає багато часу, необхідно скористатися спеціальними допоміжними засобами для прискорення процесу. Ці помічники можуть знайтись у вас вдома або ви легко зможете придбати їх у будь-якому господарському магазині.
Предмети, які допоможуть вам у миття вікон:
- Склоочисник – це спеціальне пристосування, завдяки якому можна легко прибрати розводи з поверхні та чистити скло. Його можна придбати у практично будь-якому магазині господарських товарів.
- Губка для миття з поролону – нею легко намилювати шибки та рами вікон. Якщо на ваших вікнах є особливо сильні забруднення, можна скористатися більш жорсткою губкою, але не з металевою поверхнею.
- Бавовняна ганчірка – такою тканиною найкраще витирати скло насухо, вона відмінно вбирає вологу.
- Засіб для миття – це може бути засіб для миття посуду, скла або просто шампунь. Головне – не переборщити, додаючи його у воду, щоби не доводилося довго відмивати піну з вікон.
- Відро чи таз для води. Підійде будь-яка ємність, яка буде зручною для вас. Наповнювати відро водою слід наполовину (не більше) – так ви уникнете її розбризкування.
Для швидкого та простого миття вікон слід ознайомитись з наступними принципами.
Перед тим як мити вікна, обов’язково приберіть всі предмети з підвіконь і з самих шибок, якщо вони присутні (наприклад, дитячі аплікації у вигляді сніжинок). Необхідно прибрати якомога далі всі електричні або інші прилади, вазони, горщики з квітами та інші речі, які можуть завадити вам або які ви можете пошкодити в процесі.
Приготування мильного розчину та предметів для миття
Підготуйте все необхідне і розташуйте неподалік себе, щоб було зручно користуватися і водночас вам нічого не заважало.
Етапи роботи
Правильна послідовність дій зробить процес швидким та простим. Як мити вікна, щоб не було розводів:
- Губкою нанести мильну воду на поверхню, щоб бруд розчинився. Вона має бути досить вологою, але щоб вода не текла з неї. Пройтися по рамі та кутах вікна, збираючи пил та бруд.
- Через деякий час застосувати склоочисник, щоб зняти залишки води та забруднення. З його допомогою зігнати воду вниз та витерти бруд унизу вікна. Цю процедуру можна повторити, якщо вікна сильно забруднені.
- Завершальний етап – нанести воду на скло за допомогою губки та зняти склоочисником, щоразу витираючи його ганчіркою, обов’язково сухою. Кожну наступну горизонтальну смугу для очищення захоплювати на 2 см вище, щоб не доводилося повторювати ці рухи. Після цього ретельно очистити пристосування, щоб воно не залишило розводів на чистій поверхні скла. Робити це потрібно лише сухою ганчіркою, щоб гума повторно не залишала мокрих слідів. Якщо ганчірка стала надто мокрою, просто підсушіть її або візьміть іншу.
Основні етапи миття вікон позаду, і ви можете бачити результат. Але може статися так, що на шибках залишаться краплі води. Їх прибрати легко за допомогою відрізу бавовняної тканини. Цим же шматком тканини ви легко приберете розводи або плями на поверхні. Застосування паперу або старих газет, як це робилося раніше, зовсім не потрібне. Якісно впоратися з миттям вікон можна і без довгого тертя скла.
В кінці роботи протріть укоси та підвіконня, щоб прибрати пил і з них. Без цього робота з миття вікон не може вважатися завершеною.